Na kogo byście dziś zagłosowali w wyborach?

Znam trochę historię naszej polityki i bez wątpienia PiS dokonał strasznych rzeczy w naszym kraju, gospodarce, życiu politycznym … i długo by jeszcze wymieniać. Lecz o jakikolwiek symetryzm by Ci chodziło, porównywanie do faszyzmy uważam za co najmniej niefortunne.
Wracając do tematu, sytuację, że obecnie musimy wybierać między tymi co kradną mniej lub więcej uważam za wielkie nieszczęście i stawianie takiego argumentu w dyskusji to po prostu tragedia naszych czasów. Porównując PO i PiS odniosłem się do obecnej kampanii, ale skoro skłaniasz mnie do grzebania w historii, to tym bardziej zniechęcasz mnie do opcji, którą starasz się lansować.

1 polubienie

Czyli Konfederację :face_exhaling:

Właśnie. Pertu też się takim zapowiadał.

2 polubienia

Łatwo powiedzieć. A masz w kim wybierać??

1 polubienie

Zagłosujmy tak by odsunąć od władzy politycznych rozbójników, mało tego - doprowadzić do procesów, wyroków a w rezultacie do delegalizacji tej niewątpliwej organizacji przestępczej. Zagwarantujmy w konstytucji, że władze mediów publicznych, wszelkie władze sądownicze, kontrolne, Państwowa komisja wyborcza nie są wybierane przez polityków na zasadzie większości sejmowej (czyli de facto przez rządzącą partię)
I dopiero w takiej czystej atmosferze będzie można pomyśleć o normalnych uczciwych i sprawiedliwych wyborach bez licytowania się na to kto więcej da, kto jest większym patriota, itp.

3 polubienia

Pięknie napisane … jedyny szkopuł w tym, że żadna z obecnych opcji nie daje najmniejszych szans na realizację tak idealistycznych celów.

2 polubienia

Pamiętaj o jedenastym przykazaniu - Nie bądź obojętny!

1 polubienie

Pozwole sobie na prywatę w postaci kolorku i przypomne, ze moze nie jest to moj mysliciel ulubiony, ale kolega @collins02 nie bedzie protestował.
Aby zło zatriumfowało, wystarczy, by dobry człowiek niczego nie robił.
Edmund Burke

4 polubienia

Historia ? Podobno pisza ja od nowa wygrani. :joy:

Nooo,brawo!
Tu sie zgadzam całkowicie.

1 polubienie

Na razie wiadomo na kogo nie głosować.

Obecny system nie przewiduje szans na wygraną Polskiej Partii Przyjaciół Piwa.

2 polubienia

Na wybory pewnie pójdę ale jak dalej będzie taka mizeria to chyba rzeczywiście Misia Gogo dopiszę na swojej karcie. :face_with_diagonal_mouth:

Glos bedzie niewazny
Lepiej zaglosuj na ostatniego na ostatniej liscie :joy:

1 polubienie

Może wyliczankę zrobić pętliczek,pętliczek czerwony stoliczek na kogo wypadnie…

1 polubienie

Trochę jednak ryzykowne bo jak bęc wypadnie na wiadomo kogo to będzie klops.:grin:

1 polubienie

A moze Miśka kolegi @birbant . Oswojony i łowny jest.

Nie mówię nie. Można stworzyć alternatywna listę wyborczą.
Chociaż Miśka to trochę jednak szkoda. Sprzątanie po ośmiu ostatnich latach to będzie wyzwanie.

3 polubienia

Nunu chcesz aby się użytkownikom koszmary śniły po nocach?

3 polubienia

mi się śnią już :(. Może będą potańcówki w min., bo przerobili tam jakieś 3 sale na 2 to jak z 2 będzie 1 to będzie bal :slight_smile: Ale nie dla nas :(…tylko na Titanicu.