Na pewno słyszeliście o MASDAR CITY ;)

3 polubienia

Bardzo ciekawe. Mnie brakuje tylko takiej normalnej ziemi…

1 polubienie

Bez pojęcia takie MASDAR CITY, całkiem nieharmonijne i nieefektywne. Nawet nie mogłyby stanąć przy proponowanych przeze mnie bajecznych, 50-milionowych Harmonijnych Miastach Pierścieniowych (HMP). Dla Polski przewiduję takie 4 (cztery).

1 polubienie

Nieefektywne? Harmonik, te miasto stanęło a Twoje nadal w sferze bajek. Zacznij je stawiać, ocenimy jak te Twoje będzie efektywne.

4 polubienia

To czyste marnotrawstwo środków stworzyć coś takiego bez pojęcia. Być może zbuduję model takich HMP i pokażę go.

1 polubienie

Nie mógłbym zbudować takich HMP na terenach nie należących do mnie, to chyba zrozumiałe. A jedno takie moje HMP będzie miało ok. 200 km średnicy.

2 polubienia

Harmonik, przypominasz mi polityka, który obiecuje, obiecuje i obiecuje …
Sam sobie dokończ, jak się takich polityków traktuje i co są warci …
Zacznij coś robić, bo zmarnowałeś kawał życia na tych obiecankach - czyste marnotrawstwo jak sam wcześniej napisałeś. Jednym słowem, nie dość, że nie jesteś lepszy, to raczej gorszy (o ile można tak napisać), bo nawet nic nie zrobiłeś, nie spróbowałeś.

4 polubienia

Cała ludzkość zaczyna mówić o ekologii i harmonijnym podejściu, które ja najmocniej zacząłem promować.

1 polubienie

Tutaj Ameryki nie odkryłeś. Zacząłem segregować śmieci na swój własny użytek jeszcze w czasach PRL-u, kiedy ludzie słowo segregacja kojarzyła z apartheidem. Nie przypisuj sobie takich zasług, bo wiele osób jest świadomych i bez Twojej promocji. Za to przez takie wałkowanie tematu jak Ty to robisz, raczej zniechęcasz do wielu działań.
Wiesz, kto pierwszy na świecie zaczął już promować ochronę przyrody?

1361909603_by_KoparkaApokalipsy_500

Tur wyginął, bo się tylko na czczym pisaniu i gadaniu skończyło. Działać trzeba.

7 polubień

Moje osiągnięcia są wielkie (jak ustalenie, że nie istnieje zysk w ekonomii, warte 20 nagród Nobla, czy zmienienie ludzkiego świata przez spowodowanie upadku marksizmu rozpoczęte od Polski, w której przeciągnąłem sposobem na stronę Solidarności kilka milionów wahających się pracowników polskich zakładów państwowych), ale jeszcze mnie one nie zadowalają.

1 polubienie

Obejrze pozniej na lapku.
Ale sprawdzilam czym to sie “je”. Wydmuszka
*Miasto o docelowej powierzchni 6 km² ma być domem dla 50 tysięcy mieszkańców oraz miejscem pracy dla 40 tysięcy pracowników spoza miasta. *
Czyli podzial na ekologie dla wybranych i miasteczko niewolnikow?

2 polubienia

Ile kościołów tam jest?

2 polubienia

@benasek miasto stanelo, ale jak pisalam to tylko fasada, musialbys drugie takie dla pracownikow postawic, potem nastepne dla pracownikow pracownikow etc., dobrze, ze Ziemia jest okragla :wink: to jest szansa, ze mieszkancy pierwszego beda pracowac w ostatnim.
Ale jako gigantyczne laboratorium sprawdzajace w praktyce wiele rozwiazan? Tego nie da sie przcenic.

1 polubienie

Meczetow…

1 polubienie

Niech nam kolega promujący pierścieniowe, bajeczne miasta chociaż setną część fasad postawi … :man_artist:

3 polubienia

No nic tylko prekursor jestes tej ekologii. Pomijajac segregacje pierwotna kiedy w PRL dzialaly punkty skupu to od ponad cwierc wiekow wieelu krajach smieci sie segreguje, stopniowo roszarzajac. Nie odd razu Krakow zbudiwano, a wyrobienia nawyku w spoleczenstwie zwiekszaniem oplat i mandatami nie osigniesz.
Najpierw trzeba stworzyc infrastrukture, potem zaczac wymagac. To co sie dzieje z odpadami w Polsce to paranoja - co z tego, ze segregacja, jak nie ma kto tego odebrac i przetworzyc? Nie mowiac o tym, ze brakuje malych oczyszczalni sciekow, toksyczne odpady jak wwozono do Polski tak sie wwozi, bo brak kontroli.

1 polubienie

Nie wiem :slight_smile:

Nie tylko slyszalam ale ogladalam program dokumentalny na ten temat, To jednak bylo dosc dawno wiec teraz zaleglosci w twoich tematach zaczne od ogladania tego co teraz przedstawiles

2 polubienia

Jakby Cie zgłosić do Nobla???

RYBCIA!!! :rofl:

1 polubienie