Nie było nas był las?

Dokładnie trzeba ściąć samemu. Po wichurze w 2018 wszyscy mogli wejść do lasu za darmo i uprzątnąć to co leżało złamane na ziemi. A połamało bardzo dużo.

2 polubienia

Birbancie, dorośli ludzie mówią sami za siebie. Tobie też polecam. To tak dla jasności… :wink:

Drewno do autoklawu nie musi byc sezonowane.

Parę lat temu jeszcze sezonowali.

1 polubienie

A co to ma wspólnego z tematem? Po prostu nakierowałem kolegę Piochusa na to, co ty napisałeś, bo pytał dlaczego tak się dzieje.

1 polubienie

Bo część szla do produkcji nie wymagajacej innej przerbki.
Zreszta mozna wywiezc i sezonowac gdzie indziej. Vo by w pczy ne klulo
Ale zrobila sie moda na konstrukcje drewniane i elewacje wkonczone drewnem - a tu bez autoklawu i chemii nie “razbieriosz”

Autoklawa to sterylizator parowy… czy ja pomyliłem? Bardziej wygląda to na wersję że ma oczu nie kłuć bo nigdy nie zostawiają drewna bez pracowników. Pracują tak długo aż ostatnia ciężarówka odjedzie.

1 polubienie

Pisalem juz ze lextvn to tylko takie przedstawienie dla ciemnego ludu… postrajkuja, pokrzycza, poskacza na ulicach, popluja jadem a w koncu i tak sie znudza a ustawa i tak nie przejdzie bo od poczatku pewnie miala nie przejsc, a w tym czasie mozna zrobic inne kontrowersyjne tematy o ktorych jednak te “wolne media” czy demokratyczna opozycja nie piały bo były zajęte biednym tvnem XD

2 polubienia

I ta Twoja wypowiedź mi się bardzo podoba.

2 polubienia

generalnie autoklawy sa urzazeniami pracujacymi w nadcisnieniu. mozesz uzwac pary wodnej lub rozgrzanego powietrza. zasosowan maja duzo - od medycyny (sterylilazcja narzedzi) po roznego rodzaju tworzywa . w tym drewno - szybkie wysuszenie, nasaczenie chemikaliami (srodki owado, czy grzybobojcze, impregnacja, po zwykle barwniki) i ponowne lekkie nawilzenie, zeby bylo sprezyste - technologii z wykorzystaniem autoklawow jest duzo i w roznych dziedzinach.

To, że media zajmowały się tvn, to bardzo dobrze, ale tu wychodzi ta hipokryzja, co poniektórych, że te media głuszyły wręcz temat lasów. Jednego dnia na fb było ponad 40 postów na temat lextvn, a 2 o lexizera. Przy czym pełno było też postów ekologów na temat gwałcenia krów i innych, a o polskich lasach, cisza. I jeszcze ciekawsze, że na te marne 2 posty o lasach oprócz mnie zareagowało, może dwie lub trzy osoby.

2 polubienia

Miałem raczej na myśli to co wspomniałeś o przemyśle mebowym, ale niech będzie… :wink:

Lubisz fakty. Ja też, i dlatego dodałem od siebie kilka takich które ty pominąłeś. Mogłeś im zaprzeczyć, ale tego nie zrobiłeś. Zamiast tego uznałeś, że akurat te fakty wykraczają poza temat, przyczyny jednak nie podając. I z tym jest kilka problemów:

Po pierwsze, nie do ciebie należy wyznaczanie granicy tematu.
Po drugie, wszystkie rzeczy o których wspomniałem jak najbardziej mają wpływ na poziom eksportu drewna.
Po trzecie, rzeczy o których wspomniałem wcale nie wykluczają że rząd może szkodzić lasom.
Po czwarte, dlaczego my się kłócimy skoro obaj generalnie się zgadzamy z tym co druga osoba mówi.

I o tym chciałbym od ciebie usłyszeć więcej. A o budżecie lepiej porozmawiajmy kiedy indziej… :wink:

A i tak hu.a zobaczysz nie izerę. Pewnie firma za chwilę zbankrutuje. Nie wyobrażam sobie że będzie nas stać na jazdę na prąd.

2 polubienia

Ja bym chciał od kolegi @birbant usłyszeć jako od obeznanego w jaki sposób da się załatwić takie transporty drogą gminą która ma dopuszczalną 10 ton?

1 polubienie

Przejrzałem naszą rozmowę, nie podałeś żadnego faktu. I nie odniosłeś się do moich. Podparłeś się nieaktualnym materiałem, i nie obraź się, ale twoje wszystkie dłuższe i krótsze wywody sprowadzają się do; - a bo tak i już.

1 polubienie

Nie wiem, jak to załatwić?

1 polubienie

Sam się zastanawiam. Tu te wielkie tiry z drewnem jeżdzą przez wioskę, ulica ma max 10t nośności a ludzie tylko czekają aż droga zostanie zmasakrowana.

1 polubienie

I to jest następny fakt świadczący, że jest na to łamanie przepisów ciche przyzwolenie z góry.

1 polubienie

A jak inaczej? Obecnie dostawczaki każą przeładować za 50-100 kg za dużo a tu nagle można jeździć czymś takim nie wiem ile ma taki skład?

1 polubienie

To wyjaśnia, dlaczego firma nie garnęła się do ścinania wiatrołomów… :wink: