Nie musicie wybierać mnie królem Polski. Możecie wybrać mnie GDL-em, czyli

Głównym Doradcą Ludzkości, czyli Polski także.

A więc jako potencjalny GDL, powiem Wam, o co chodzi w tych sporach o pisowską reformę sądownictwa, i kto ma rację.

Jak zapewne wiecie, wg konstytucji demokratycznego państwa prawa, społeczeństwo wybiera do kierowania sobą większościowe ugrupowania partyjne do zasiadania w ustawodawczym Parlamencie, jako pierwszą instytucję ustanawiania praw. Te zwycięskie ugrupowania powołują rząd, jako drugą, wykonawczą - z woli ustawodawczego Parlamentu - do kierowania społeczeństwem instytucję.

Do tego miejsca wszystko rozumiemy. Ale w demokratycznym państwie prawa, te 2 instytucje, władza ustawodawcza i wykonawcza, nie wystarczają do wykonywania woli społeczeństwa, bo twórcy takich konstytucji wymyślili, iż to za mało do kierowania społeczeństwem, więc powinna być jeszcze jedna instytucja, sądownicza, pilnująca, aby instytucja ustawodawcza uchwalała prawa zgodne z konstytucją, a instytucja wykonawcza, aby też ich przestrzegała.

Do wykonywania roli instytucji sądowniczej, konstytucja - obok Sądów Powszechnych - przewidziała kilka ważnych organów, jak Trybunał Konstytucyjny (TK), Sąd Najwyższy (SN), Krajową Radę Sądownictwa (KRS) i Naczelny Sąd Administracyjny (NSA), które mogą skutecznie zablokować i sparaliżować działanie władzy ustawodawczej i wykonawczej, które są w rękach PiS, a to mu się nie podoba, i dąży do ograniczenia niezależności władzy sądowniczej.

1 polubienie

Jakbyś potrzebował zastępcy, to chętnie służę swym doświadczeniem.

5 polubień

Oczywiście że zastępcy byliby wskazani jak najbardziej.

2 polubienia

Nie wiem, czy światopoglądowo się nadaję? No i moja nikczemnie szujowata nieharmonijność jest niepomierna, że o swych diabłach podskórnych nie wspomnę.

2 polubienia

Znów odstawił leki

3 polubienia

Nadajesz się całkowicie. Wszak wywyższasz i kochasz harmonijne stworzenia.

2 polubienia

Wywyższam, bo one harmonijne są. A mój kot, to dodatkowo jeszcze sam się wywyższa.

4 polubienia

I mruczy? :wink:

2 polubienia

Motor załącza, a jakże.

2 polubienia

Przy okazji obejrzyj wraz ze spółką ten film dokumentalny, jakie ciężkie i niebezpieczne życie dawniej ludzie mieli. W kapitalizmie to poszliby z torbami. W socjalizmie chińskim nie ma ani jednego bezrobotnego, a u nas teraz jest takich ponad 800 tys.

W socaliźmie chińskim prawie półotra miliarda ludzi zasuwa za miskę ryżu. W bogactwie i zamożności żyje ok 300 milionów.

1 polubienie

Nie wierz w to. Nie strajkują, bo wiedzą, że tylko pracą i solidarnością zbudują lepsze życie dla wszystkich.

Ja nie wierzę, ja wiem.

1 polubienie

Masz wiedzę sprzed ponad ćwierć wieku. Na tym filmie możesz zobaczyć wioskę z solidnymi domami, uczestników karawany porządnie ubranych. To o wiele więcej, niż miska ryżu.

1 polubienie

Mam wiedzę aktualną. Że o powszechnej zaostrzonej ostatnio cenzurze nie wspomnę. W Chinach.

1 polubienie

Swiat poza YT też istnieje.

.i nierzadko jest odmienny niż tam prezentowany.

3 polubienia

No tak, co te diably podskorne z ludzi robia?
Jeden juz chce naczelnikiem świata zostac, drugi kaplanem synka Bastet zostal…
A mowilam @birbant, ze z kotem nie warto zaczynac, bo sprowadzi Cie do swojego poziomu? Niedlugo to pojdziesz do sklepu po wołowine i bedziesz wybrzydzal, bo dla kota musi byc najladniejszy kawalek…

1 polubienie

Akurat! :stuck_out_tongue: Śląskiej mu nakroiłem. Drobno, żeby, się, Broń Boże, nie udławił. :grinning:

2 polubienia

Na YT jest taka mnogość najróżniejszych filmów różnych vlogerów i podróżników, że każdy może wyrobić sobie obiektywne zdanie. I przybywa ich więcej, niż miewamy czas je oglądać.

1 polubienie

Faktem jest, że niektóre filmiki są bardzo dobre.

2 polubienia