Nosić czy nie nosić? Jak to jest z wami drogie Panie?

Temat wrażliwy, ale na czasie. Czy nosić majtki w czasie takich upałów?
Opinie są podzielone, aleginekolog twierdzi, że zdrowie przede wszystkim! :wink:

3 polubienia

Nie wiem, uczciwie mowiac nigdy sie nad tym problemem nie zastanawialam. Na brak upalow nie narzekam, a zacytuje Zaglobe
to nawet i niepolityczne pannie na drabinie siedzieć, bo ucieszny może dać światu prospekt!
A poza tym to wedlug uznania. Robta co chceta.

No moze jeszcze rada Sztaudyngera?
Myjcie się dziewczyny nie znacie dnia ani godziny

6 polubień

Ale babcie mówiły"Sowę trza wietrzyć"

1 polubienie

4 polubienia

Troszkę nie do końca prawda. Dziś krój z 1960 roku znów modny…

2 polubienia

Od pustego sznurka trzeba by zacząć. Od najstarszej starożytności do czasów empirycznych kobiety majtek nie nosiły. Do dość późny wynalazek.

6 polubień

Poczytałam troszkę opinie lekarzy na ten temat i twierdzą oni, że w pewnych warunkach brak tej części bielizny jest o wiele bardziej zdrowy niż jej noszenie.

6 polubień

Po wczorajszym deszczu śmiem twierdzić że część pań nie nosi. Szczególnie na jasnych sukienkach po zmoczeniu to widać było.

3 polubienia

Jak ktoś lubi nie nosić, to jego sprawa. :wink: Jeśli nie wystawia ciała na widok publiczny, to niech robi co chce. :wink:

4 polubienia

Nie każda kobieta potrafi przewidzieć że mokra biała sukienka robi się dość transparentna…

3 polubienia

Gdzies mi sie tak zwanie o uszy obilo, ze wsrod odlewow jakie robiono w Pompejach byla kobieta w czyms co moznaby okreslic mianem majtek. Zreszta fizjologia pewnie wymusila jakies rozwiazanie, przynajmniej na czas miesiaczki.
Ale generalnie tak, majtki (nie tyko damskie) jako czesc garderoby, podobnie jak biustonosz to mlode wynalazki.

3 polubienia

Tak, na czas menstruacji stosowano coś w rodzaju pieluch. Przed laty na starym Pytamy pisałem o tym. O historii majtek i biustonoszy.

3 polubienia

W owych “pewnych warunkach”, to te majtki nawet przeszkadzają i to niezależnie od płci… :stuck_out_tongue_winking_eye: :innocent:

4 polubienia

Jeszcze by tego brakowało abym sie w to wtrącał :innocent:
Ale pamietam gdy kiedyś jechalem do pracy na wieczorny program.Piątek a za oknem ok. 30 stopni.W tramwaju smród od potu i …efektu związanego z moczem.Rozejrzałem sie i…wokoło same panie…
Oczywiscie,co bardzo prawdopodobne,mogłaby to byc pozostałość po tych co juz wysiedli ale i tak,od tego czy nosić czy też nie,ważniejsze wydaje m i sie to aby sie myć!

4 polubienia

Moda często wraca. Retro :slight_smile:

4 polubienia

Historycznie rzecz biorąc, to moda zatacza koła zawsze. Z pewnymi innowacjami związanymi z postępem technologii.

2 polubienia

Te pierwsze pantalony :))) Można by nosić zamiast spódniczki :slight_smile:

3 polubienia

I golf dorobić. :grinning:

2 polubienia

W goracym klimacie noszono i czesto jeszcze sie nosi dlugie do kostek rozne koszuliny (jak chocby tuniki, galabije, sari, peplos czy chiton) i raczej o majtkach nikt nie myslal.
A co nosi Szkot pod spodniczka? Tfu przepraszam fachowo to sie kilt nazywa?

3 polubienia

Nic nie nosi!

1 polubienie