Nowy konkurs - zaczynamy rozgrzewkę

I to nie pusty…

2 polubienia

Już się cieszę :wink:Właśnie wróciłem z małych zakupów i przymierzam sie do lekkiej…Nie spiesz sie.Moze być wrzesień.Po 22 sierpnia nie ma mnie w Polsce.

3 polubienia

Już dawno zapomniałem o sceptycyzmie :wink:

1 polubienie

Kto"ładniej" czy kto szybciej?
W tym pierwszym przypadku,co decyduje?
Domyślam się że będziesz jedynym sędzią ale jakieś wytyczne chyba będą? :thinking:

1 polubienie

To “ładnie” powinno być w cudzysłowiu. Będzie podana pewna liczba liter, z których będzie trzeba ułożyć wyrazy i je wpisac w podany szablon krzyżówki. Kazda litera będzie musiała być wykorzystana.
No i teraz w zależnosci, jakie te wyrazy z tych liter ułożysz i je wpiszesz, tyle dostaniesz punktów.
Za obojętnie jaki sensowny wyraz znaleziony, ze się tak wyrażę w polskiej przestrzeni internetowej będzie 1p
Jesli to będzie rzeczownik w l. poj lub mnogiej w mianowniku dodatkowo 1p. No bo przeciez mogłeś wczesniej dac np czasownik.
Jesli to bedzie rzeczownik pospolity dodatkowo 1p
Jesli wpis nie bedzie wspak lub z dołu do góry tylko normalnie, tak jak się wyrazy zapisuje czyli od lewej do prawej lub z góry do dołu dodatkowo 1 p. Wyrazów będzie sześć do wpisania, więc łatwo obliczyć, ze max. punktow to 24. Dodam nieśmiało, że moj najlepszy rezultat w tej rozgrywce to 23 a zagadkę wymyslilem kilka lat temu.
Tak więc bedzie szansa mnie wyprzedzić!
Czasu będzie sporo nawet i miesiąc jak będzie trzeba.
To bedzie pierwszy etap zadania. Nagroda Miniaturka noweli Złotego Żuka E.A. Poego. Rozwiązania będą jawne.
Drugi etap zadania:
Tydzień przed końcem gry kazdy zawodnik otrzyma kalambur utworzony z tych liter. Dopiero rozwiązanie kalamburu otworzy ostatecznie drogę do zwycięstwa. Jesli na przyklad ktos zdobędzie 24 p, ale kalamburu nie rozwiąże, głównej nagrody nie otrzyma. Jednak będzie to niezmiernie mało prawdopodobne.
To tak w kompletnym skrócie, bo bedzie nieco niuansów.
Przewidziane jest takze losowanie wśród miejsc 2-6 o kolejnego - drugiego Żuka. Im kto wyzej w rankingu tym więcej szans.
To wszystko moze brzmi nieco skomplikowanie, ale dacie radę, ale tak w jednym komencie wszystko opisac trudno. Złote żuki ot tak sobie nie chodzą, tanio ich nie oddam. Podobnie było z kotami…
Pytaj w razie dalszych watpliwości. Jest juz wszystko wymyślone.

1 polubienie

Jestem wzrokowcem i na razie…hmmm,nie wiem czy rozumiem.6 słów?To nie krzyżówka :joy:
Czy hasła do krzyżówki tez wymyślamy?
Nie pamietam co to kalambur ale tym się będę przejmował na końcu.
Czy istnieje tylko jedno rozwiązanie?Bo chyba,przynajmniej teoretycznie,jest tego sporo…Jak słów w słowniku…
Ja tam bym z wspak,hebrajszczyzny itp.zrezygnował.Ale być może tak mi sie teraz wydaje…
Jeśli nie zabierze Ci to za wiele czasu,daj jakiś przykład…Narysuj i opisz :wink:

1 polubienie

Z 6 słów spokojnie da się ułożyć krzyżówkę. Juz takie robiłem i niektórzy je nie dość, ze machnęli, to jeszcze z tych liter kalambur rozwiązywali! Dzis, jak wróce do domu, dam przykład.
Rozwiązań jest zapewne bez liku, ale czy się komus uda zdobyć maksa punktow, tego nie wiem. Mi się do tej pory nie udało. Wygra ten z najwyższą liczbą punktów a tych z mniejsza ich iloscią ja sam znam kilka. Haseł nie będzie trzeba wymyslac, tylko wyrazy. Zobaczysz, wciągniesz się :grin:

2 polubienia

Brzmi ciekawie.
I pytanie chyba najważniejsze.Wysyłam Tobie JEDNĄ krzyżówkę a nie nieskończoną ilość,tak?I jak rozumiem,jest ona jawna dla każdego…

1 polubienie

Krzyzowki to lubie, ale po slowie kalambur stracilam nadzieję…

2 polubienia

Ten kalambur będzie generalnie prosty i kazdy, nawet malo kumaty stwór go rozwiąże. Potraktuj go raczej jako wisienkę na torcie i ukoronowanie dzieła. Ułożenie krzyzówki, by miała ręce i nogi z najwyższa iloscią punktów. To będzie wyzwanie na miarę Złotego Żuka! O kalambur się na razie nie martw.

1 polubienie

Wyslesz np krzyżówkę za powiedzmy 22p, ale nic nie będzie stało na przeszkodzie, byś ppotem wysłał kolejna za 23p. Jak wysles jedną, to wystarczy. Nie trzeba będzie wysyłac kolejnych, chyba, ze lepiej punktowanych. No i wyrazy Tu przyjmiemy, ze min. polowa czyli co najmniej 3 wyrazy muszą byc inne, niz juz ktos podał i ze sie tak wyrazę ma tą krzyzówkę aktualnie jako swoją…
Krzyzowki będa jawne, by juz nikt inny np nie powtórzył części wyrazów.

2 polubienia

I tak dobrze, ze nie rebus.:wink:
Bo bym oddala walkowerem.

1 polubienie

No właśnie…Jak uniknąć ściągania?

1 polubienie

Tu nie będzie to mialo znaczenia. Ta krzyżówka będzie miec na tyle specyficzny, ładny, no to jeszcze dodam symetryczny kształt, ze sprawa ściągania bedzie raczej wyeliminowana. No bo jesli w niej dasz 3 takie same wyrazy jak ktos wczesniej, czyli ściągniesz od kogoś, to będzie Ci trudno ulozyc kolejne 3 inne niz poprzednik. Sprawdziłem to w praktyce. Oczywiscie będzie to teoretycznie mozliwe, ale nie sądzę, by mialo to znaczenie w rankingu, bo nawet jesli tak będzie, to marne szanse, ze ten ktos da do tej trójki Twoich wyrazow lepsze swoje. Ty je zdązysz sam znaleźć, wiem z autopsji. Sam zdążysz, bo zostanie Ci juz niewielka liczba tych liter.
Przyznam, że gdybym miał te żuki, to juz bym dzis tą zagadkę zapodał. Ale odsapnijmy, poczekajmy… Napijmy się… :clinking_glasses:

1 polubienie

Niedlugo dostarczą mi polski zstaw degustacyjny.
Zamówiłam po sztuce wszystkiego co bylo "na składzie "
W razie czego jutro wytlumacz kotom, że chodzac po dywanie sie nie tupie. Bo je z Berlina słychać :joy_cat::joy_cat::joy_cat:

1 polubienie

Hmmm…W trakcie tych rozważań,zdaje się,zapomniałem o tym że ilość liter jest ograniczona a nie że mamy cały alfabet…A to ci dopiero…Może być ciekawie.
No dobra…
Ja sobie póki co,poświętuję brązowy medal i zwyciestwo w cyfrowej zgadywance :star_struck:
Gdzieś tam,w lutym czy marcu,byłem pewien że będę 4… :smile:

3 polubienia

Czyli ko kursrm jest jedna krzyżowka czy tak ja reraz -npco tydzirn nowa do nowego szablonu?
Inaczej - konkurs jednostkowy czy cykliczny?

Oraz - czy wysylac bedziemy krzyzowke czy same slowa do niej. ?

1 polubienie

Ale to ja wyladowalam z dyplomem za wytrwalosc, nie medalem :stuck_out_tongue_winking_eye:
Uprzedzam, że krzyżówki lubię.

1 polubienie

A nie lepiej wysyłać na prv? Tak, żeby ujawniać je na koniec miesiąca? Nie byłoby problemu, że ktoś już ten sam wyraz użył u siebie? To tylko taka sugestia :slight_smile:

1 polubienie

To będzie konkurs jednostkowy. Kto tą krzyżówkę ułoży najlepiej, wygrywa konkurs. Wystarczy, jak poda te 6 wyrazów w kolejności: najpierw pionowe a potem poziome. Diagram oczywiście będzie znany.
Skoro przez 2-3 lata nie udało mi się otrzymać maksa punktów, (zabrakło mi jednego punktu, liczę na Was!), świadczy, że może nie być łatwo, więc myślę, że konkurs ma sens. Inna sprawa, że aż tak dobitnie się o te ułożenie na maksa nie starałem. Poza tym chciałbym, by ktoś okazał się lepszy ode mnie.
No bo przecież ładniej wygląda krzyżówka, gdy składa się z wyrazów typu:
BAREK, ASTER czy WIDOK niż ŚPIĄC, WIDZI czy BRDÓW, prawda?
Gdy zostanie ogłoszony START, gracze - śmiałkowie z pokaźną ilością szarych komórek, piszą te 6 wyrazów na forum, nie muszą mi wysyłać i jeśli spełniają warunki gry, będą te punkty zliczane i ja je w diagram już sam wpisuję i publikuję jednocześnie zaznaczając miejsce danej osoby w rankingu. Oczywiście z biegiem czasu to wszystko może się zmieniać, ale będzie warto jak najszybciej ułożyć jakąkolwiek krzyżówkę, by zająć jakieś miejsce. Potem przecież będzie można również siebie przeskoczyć.
Tak jak z pozostałymi konkursami, także i ten będzie pierwszy raz, więc nie wiem jak wypadnie i jak to wszystko będzie wyglądało. No, ale jeśli nie spróbujemy, to się nie dowiemy. Reguły będą jasne, napiszę je na co najmniej tydzień naprzód, gdy będzie już bliżej konkursu. Najpierw muszę definitywnie zakończyć Czarnego Kota, czyli najpierw je wysłać a adresaci powinni je otrzymać. Zwycięzca, tak jak pisałem otrzyma miniaturkę książeczki E.A. Poego - Złoty Żuk. O drugiego Żuka będzie rundka losowania tak jak teraz o Czarnego Kota. Do losowania będzie można przystąpić (o ile takie osoby się znajdą) z miejsc 2-6. Myślę, że już teraz będzie nieco łatwiej o strategię, bo pierwsze koty za płoty. Na wszystko trzeba trochę czasu.
Nowy konkurs przewiduję zorganizować jesienią.

1 polubienie