O co chodzi?

Trąbią w mediach o jakimś “babciowym” ,ale tam wcale nie o babcie chodzi.
To skąd i dlaczego wzięło się to określenie?
A dlaczego nie “dziadkowe” tylko “babciowe”?
Gdzie ministra od spraw równości była i tego nie zauważyła?
SPAŁA?

3 polubienia

Nazwa się chyba wziewała od tego że pracujący rodzice nie mając co zrobić z dziećmi podrzucają je babciom (dlaczego dziadków pominięto nie wiem) gdy żłobki i przedszkola nie wchodzą w grę bo koszta bo żłobek daleko i dodatek jest właśnie dla takich osób żeby nie musli prosić o pomoc babć albo siedzieć sami z dziećmi nie mogąc pracować

3 polubienia

Taa nośne populistyczne hasło i nic wiecej.
Mlode matki na traktory, a stare do bawienia dzieci?
Bo dziadek sie w zyciu “napracował” ?
Obiecywac to każdy może dużo. A juz “feministki” najwiecej.
Ja szanuje sufrażystki - osoby ludzi, nie ideę.
Co z tego wyjdzie?
Sa ludzie z instynktem opiekuńczym,i tu akurat płeć? Pewnie jakas role odgrywa? Ale? Zawsze jest jakies “bo tak, bo nie”
Akcja solidarnosc ? Byla, i to sie nie powtórzy.
Reanimacja trupa czy ciszej nad trumną? Chwytaj dzień? Bo drugiego może nie byc?
Przekladanie wyborow lokalnych na wybor kto pójdzie dalej?
Jestem migrantka, nie emigrantką,
Zaiskrzylo, ze napisalam wredna ściana wschodnia? Slowo wredne? Zabolalo? :wink::rofl::beers:
Mialo tak być :wink:

Nazwa faktycznie głupia i myląca, ja tez długo myślałem, że te pieniądze będą wypłacane babciom, które będą się opiekować wnukami, żeby odciążyć przedszkola i żłobki.

2 polubienia

Tez łatanie systemu
W slubnej intercyzie mialam zapis - skarpetek cerowac nie będę, a ze przy ostatnim powrocie do Hiszpanii jakis upierdliwy , ktoremu( wyraznie sie nudzilo? łódzkie lotnisko to moze nie szczere pole, ale blisko ? Kazal mi zjac buty ? Miękkie chińskie sniegowce? No to wykazujac sie zrozumieniem publicznosci? Zrobilam klika kroczkow tanecznych i oglosilam, że puszczono mnie w skarpetkach. :rofl::rofl:
Ludziom puscily nerwy. Mialam swoje pięć minut?

Bo to babcie najczęściej opiekują się wnukami. Poza tym to brzmi ciepło i rodzinnie. Taki chwyt marketingowy.

Nie popieram rozdawnictwa. Jestem zwolennikiem kryteriów dochodowych. Pomagać biednym

2 polubienia

Nie biednym @Devil , bezradnym dawac wędkę i przynętę na dobry początek

1 polubienie

Ediit
Biedni to majaa zawod żebrak…

1 polubienie

Od 8 lat żadna partia nie ma szans w wyborach, jeśli nie zaproponuje że coś komuś “da”. Inaczej mówią o niej “partia nie ma programu”!

1 polubienie

Populizm góra :laughing::upside_down_face:

Teraz to raczej już trzeba dociążać, bo dzieci już brakuje nawet w p-ach…dlatego pewnie teraz to zapowiadają, że i tak nikt nie skorzysta.

Koleżanka pyta skąd nazwa “babciowe” - przyłącze się do pytania dlaczego babciowe, skoro to nie babcie mają dostać pieniądze?
Inna sprawa, to najpierw krytykowali rozdawnictwo, teraz nie likwidują 800+, a dodatkowo oferują studentom 1000+ i darmowe (czy za złotówkę) akademiki, a rodzicom dodatkowo “babciowe”. To już nie jest rozdawnictwo?

2 polubienia

Jakby partia nie miala szans? Glosowanie jest obowiązkiem
w polskich lokalnych nie, ale za Zdanowska? jak jest w moim rodzinnym miescie? Czarna opozycja szans nie ma. Murem za Hanką, mlodzi do urn!!!

1 polubienie

Nie każdy jest w stanie łowić, nawet mając tę wędkę i masę ryb wokoło. Bez przenośni; nie każdy da radę cokolwiek zarobić.

1 polubienie

Wiem ale wtedy pogadaj. Czy uzyj innego srodka przekazu? Jak do takiego trafic? pomoc w utrzymaniu sie przy życiu ma byc docelowa.
Mosty sie buduje żeby łączyły…

1 polubienie

Jakieś tam pieniądze podobno mają babcie dostać jak sądzę - bo nie zagłębiałem się w tym temacie ale jesteśmy trochę uczuleni na te 500 plusy i inne po pisie i źle nam się to kojarzy.W wielu krajach są socjale z automatu wyższe niż u nas i nikt nie robi z tego problemu.Przy okazji nowy rząd chce pokazać ludzką twarz i sobie plusów dodatnich dodać.

Socjal w Hiszpanii? Dostajesz dofinansowanie na leki, przejazdy, matki na dzieci tez. dach nad głową (to ostatnie opcjonalnie
Zbiorki sa spontaniczne , żebractwo niemile widziane
Jakieś tam pieniądze podobno mają babcie dostać jak sądzę - bo nie zagłębiałem się w tym temacie ale jesteśmy trochę uczuleni na te 500 plusy i inne po pisie i źle nam się to kojarzy W wielu krajach są socjale z automatu wyższe niż u nas i nikt nie robi z tego problemu. Przy okazji nowy rząd chce pokazać ludzką twarz i sobie plusów dodatnich dodać.

1 polubienie

Gra, przeczytaj co napisalem wyzej

sorry, to miało być w ogólnym wątku, nie do Ciebie. Czytałam :slight_smile: