O islamskim.....[zeby nie było ze nie czytam i nic mnie nie obchodzi]

Odpowiedniej kategorii brak.

2 polubienia

Tam dopiero zacznie się dziać :frowning:
Ale, sądząc po “długim” oporze wojska, męskiej połowie społeczeństwa to odpowiada.

1 polubienie

Tak jak często podoba mi się Twoje konserwatywne podejście na wiele kwestii współczesnego świata, tak równie nie podoba mi się Twój radykalizm i słowna agresja. Jak już kiedyś Ci pisałem (lecz nie z braku czasu i chęci tematu nie kontynuowałem), współczesny świat jest do bólu przesiąknięty hipokryzją. Każdy z nas również.
Twoja powyższa klickbajtowa wrzutka okraszona kontrowersyjnym tytułem jest jakby żywcem wzięta z WP.

3 polubienia

Islamskie, ale nie scierwa. Zyja i wygladaja na zadowolonych z zycia.
A mnie smieszy Biden zachwycony amerykanskimi osiagnieciami w Afganistanie. Sprowadzajacymi sie do 20 lat szkolenia tamtejszych wojsk chyba w celu jak poddac stolice na pierwszy wystrzal taliba i nazywanie bezladnej ucieczki planową ewakuacją. O razu mi sie Wietnam przypomnial. Tyle, ze tam nikt na pozegnanie bomby nie zdolal podlozyc.
A ciekawa jestem czego uzyl ten samobojca i ilu ich bylo, bo tlum tlumem, ale tyle ofiar od jednego “pasa szachida” to malo prawdopodobne.

2 polubienia

Dokładnie. Póki się tłuką między sobą, to w zasadzie ich sprawa. Widać, że kraje muzułmańskie, z nielicznymi wyjątkami, raczej nie tesknią za demokracją w stylu zachodnim. 20 lat obecności USA i Europy w regionie nic nie pomogło.
PS. Wyobrażam sobie Twoją reakcję, gdyby ktoś napisał o “katolickich ścierwach” .

4 polubienia

Nie sprawia mi to najmniejszej przyjemności ale czasem nerwy ponoszą.
Tego slowa nie używam tu jako jedyny choć nie zdarza sie to często.
Moze masz racje ze nie warto zawracać sobie glowy światem akurat na forum…Ale jesli juz to z pewnością nie będę tego robił w salonowy sposób.To dopiero byłaby hipokryzja.

1 polubienie

No to faktycznie,pozostaje Ci tylko wyobraznia.
I bylaby to czysta nienawiść a nie reakcja na zastany świat.
Katolicy jakos bomb nie podkladają,nie eliminują kobiet z zycia,nie mordują,nie organizują samobójczych zamachów,nie podpalaja kosciołów…
A obluda i hipokryzja o których wspominal kolega obok?
Wystarczy jeden brejvik a nie jakieś panstwo i od razu zmienia sie ton.Nagle wszystkich obchodzą ofiary i nie ma nawet śladu po waszej “zdroworozsądkowej obojetności”

To prawda, że katolicy bomb nie podkładają, ale nie zapominaj, że islam jest młodszy o kilkaset lat od Chrześcijaństwa i nie przeszedł jeszcze żadnej reformacji ani oddzielenia religii od państwa. A jakbyś się przeniósł te kilkaset lat wstecz, to w Europie kościół był dominującym władcą mającym wpływ na wszystko - życie codzienne, normy moralne, politykę, układy międzynarodowe, wojny, finanse, gospodarkę, szkolnictwo, nie chce mi się dalej wyliczać, ale odstępstw od tego nie było a jeśli były – to surowo karane. A ofiary wojen, inkwizycji, podejrzeń o czary można liczyć z pewnością w milionach. I nikt nie protestował, bo inny świat po prostu nie istniał. Tak jak dla Talibów “nie istnieje” żadna alternatywna cywilizacja.
U nich tez musi jeszcze minąć wiele lat, zanim zrozumieją, ze religia powinna być tylko prywatną sprawą każdego człowieka a nie obowiązującym w państwie prawem.

5 polubień

Z grubsza,zgoda ale nie co do milionów.
W milionach,w zależnosci od dokladnego czasu,obliczalo sie cała ludność Europy i bylo to od 40 do 80 paru milionów.
Ofiary inkwizycji podawane sa dosyć dokladnie.To ledwie kilka tysiecy jesli mozna używać słowa"ledwie".I jest to znacznie niższa liczba od ilosci wyroków jakie zapadły.
Poza tym,islam ma o tyle"latwiej" ze ma inny świat obok.Ma tez internet oraz to czego wówczas prawie nie bylo czyli mozliwość zycia w pokoju z ktorego nigdy nie korzysta.

1 polubienie

Zgadza się - islam ma “podgląd” do cywilizowanego świata zachodniego, ale co z tego – ten świat jest przedstawiany swoim wiernym jako zagrożenie, jako wrogowie, których nie powinni naśladować. Zresztą podobny mechanizm panuje w polskim kościele wśród najbardziej radykalnego odłamu (a właściwie nie odłamu, tylko większości tej organizacji, bo to raczej postępowi księża stanowią margines), wystarczy posłuchać polskich biskupów, którzy straszą swoje owieczki “obcą ideologią” , która “niszczy rodziny”, jest “cywilizacją śmierci” itp, itd.
Skala inna, ale metody – z grubsza takie same.

1 polubienie

No wlasnie i skala i metody są diametralnie inne i najczesciej o to własnie chodzi.
Z listy ktora wymyka sie juz mojej pamieci,ok. 75-80% biskupów to beton.W islamie ten % jest jednak wyzszy i to ten islamski beton decyduje,w jaki sposób [jesli w ogóle] internet dociera do ich narodów.
Bo gdyby zostawić tym narodom wolność to islam byłby juz jak katolicyzm we Francji.
A niby skąd sie bierze islamska emigracja do Europy.Tfu!Jakiej Europy?Jedynie do 5-6 panstw najbogatszych w Europie!

1 polubienie

Nie chce juz używac brzydkich słów ale Biden delikatnie rzecz ujmując,nie nadaje sie do sprawowanego urzedu.
W Wietnamie inaczej sie bomby podkladalo choć takze bylo to obliczone na maksymalną ilość ofiar.Sprawcy zawsze próbowali uciec…Ot i cala roznica.
Tak sobie gadamy i…ani jednego slowa wspolczucia wobec ludzi ktorzy tam giną.Nie nasi,prawda?To niech sobie giną!
Który to juz raz…
No ale czego ja sie spodziewam po miejscu w ktorym ok. rok temu,w temacie opisującym wymordowanie 89 murzynów w pólnocnej Nigerii,przez Boka Haram,uslyszalem/przeczytalem ze…jestem rasistą!

Ale są tez państwa z dominującym islamem, które są jednak bardziej liberalne - jak choćby Turcja czy Egipt.

Moja reakcje?
Uwazam, ze takowe tez istnieja i wcale lepsi od mlodszych braci w wierze nie bywaja. Z reakcje kolegi nie odpowiadam.
Problem z ludzmi to jak z piraniami. Pojedyncza rybka, czy ich niewielka ilosc niegrozna. W stadzie i do tego glodne nieobliczalne.
A w Afganistanie oprocz zloz litu, na ktore ostrza sobie zęby Chinczycy?
Jest roslinka, grozniejsza od krzaczkow koki. Przęśl skrzypowata (Ephedra equisetina L.) jest tam pospolita, stanowi lepsze zrodlo surowca do otrzymywania amfetaminy (uliczna nazwa handlowa cristal :wink:)
Talibowie w tej chwili sa najwiekszym producentem tej trucizny, kartele poludniowoamerykanskie gdyby nie to, ze kokaina ma dosc ugruntowana pozycje na rynku nie mialyby z nimi szans. A maki? To juz niech sobie inni hoduja jak makowiec lubia.
A wracajac do sprawy? Nie zdziwilabym sie, gdyby dzielni wojownicy Allaha nie jechali na prochach, bo ich zachowanie by na to wskazywalo.
Nie nalezy zapominac, ze Hitler pervitinem (metaamfetamina) karmil nie tylko zolnierzy, ale byly ogolnodostepne dla kazdego. Czym sie skonczylo?
Taliby na razie na glodzie nie sa, bo surowiec rosnie na ląkach i jest “darmowy”, ale jak zabraknie? To Kongo Leopolda bedzie sie wydawalo rajem utraconym.

2 polubienia

To w Egipcie wylatuja w powietrze autobusy z niemieckimi turystami i morduje sie Koptów.
Turcja?Owszem.Skolonizowali Niemcy nie tylko z Turcji ale i z Bośni a teraz mają wgląd w zachodni świat.I to na swoj sposób,procentuje bo trwa juz pół wieku.
Niemniej w dalszym ciagu polecam film"Mustang",tureckiej rezyserki,Demis Gamza Erguven.Oprócz tego ze jest to piekny film,jest to takze obraz losu kobiet w tym nieco łagodniejszym kraju…

2 polubienia

Do Sierra Leone islam jeszcze jako ideologia,nie dotarł ale wszyscy spacyfikowani lub wyłapani dotąd mordercy,na czele z gówniarzami,byli naćpani tak ze nie wiedzieli gdzie są i co robią.
Tak wiec mozna być pewnym ze to dzisiejszy sposob walki ktory do reszty odbiera człowieczeństwo.
I fakt!
Afganistan jest eksporterem śmierci i juz tylko za to reszta swiata powinna dostać czerwoną kartke.O tym szmatlawym onz juz nie wspominając…

1 polubienie

Wspolczucie? Nie jest kwestia czy nasi czy nie.
Na razie to jest szok z jaka latwoscia to poszlo.
Ale niestety spoleczenstwa latwo sterroryzowac - nie siegajac az tak daleko jak Zlota Orda. Konkwista imperium Inkow, wojny kolonialne (dobra, Zulusi sie bronili, choc to bylo zderzenie cywilizacji), obie wojny swiatowe, obozy koncentracyjne (ponoc wynalazek brytyjski?), Czerwoni Khmerzy, wszelkiego typu zjawiska wrzucane do jednego worka z napisem czystki etniczne? Za duzo tego.

3 polubienia

Jaki szok?
To sie nie zaczeło wczoraj!
Pomijając Czarny Wrzesien i terroryzm lat 60/70,mozna sie umówic ze to sie zaczelo 11.09.2001
I plynnie sie rozwija wiec jaki szok?
No chyba ze przyjąc by trzeba ze kazda kolejna bomba budzi naszą cywilizacje z ulubionego letargu…
No i sama widzisz…Dla Ciebie to historyczne fakty a ja pytalem o dramat jednostki.Zawsze samej i bezbronnej…Prawdziwej ofiary wojny w przeciwienstwie do eksportowanych tzw. uchodzców…

A taka ciekawostka: w Egipcie jako święta państwowe (dni wolne od pracy) są zarówno Boże Narodzenie jak i Poniedziałek po Wielkanocy.

Co do nerwów, to fakt, obecne czasy są bardzo stresogenne. Chociaż w sumie patrząc na całokształt dziejów ludzkości. obecnie nie dzieje się nic nowego. Łatwość przekazu medialnego w czasach obecnych sprawia, że informacje z całego świata są w zasięgu ręki. Gdybyśmy żyli wiek czy dwa temu, przez całe życie nie mielibyśmy okazji dowiedzieć się o większości konfliktów toczących się poza naszym kontynentem. A przecież na świecie działo się niemało i nadal się dzieje. Zasadniczo ludzie leją się po łbach tak, jak czynili to od zarania dziejów, ale teraz na bieżąco mamy możliwość się o tym dowiedzieć. Od niepamiętnych czasów silniejsi usiłowali zdominować słabszych i przypinano temu różne łatki w postaci imperializmu, rewolucjonizmu, kolonializmu, religii, demokracji, wyższemu dobru, etc. … wszystko to są tylko środki w wiadomym zapewnienia sobie dominacji.
Co do samego islamu … poznałem w życiu kilku wyznawców tej religii i w zdecydowanej większości okazali się naprawdę fajnymi, serdecznymi i otwartymi ludźmi, jednocześnie jednego z nich naprawdę się balem. Islamski fundamentalizm w dużej mierze wyhodował świat zachodu.
Co do hipokryzji. Na świecie w danym momencie jest określona ilość pieniędzy. Dzięki temu, że obecnie istnieją na świecie biedne regiony u nas jest więcej pieniędzy. Fajnie jest żyć w tak luksusowych warunkach jak w Europie, a biednym zawsze można współczuć. Duża część nowoczesnej elektroniki na świecie działa dzięki temu, że gdzieś tam w Afryce kilkuletnie dzieci gołymi rękami wydobywa toksyczne minerały. Ale fajnie jest na ścianie powiesić jeszcze większy telewizor, kupić kolejny najwydajniejszy laptop i zmienić smartfon na najnowszy model … a dzieciom zawsze można współczuć.
Oczywiście to wszystko duże uogólnienia, bo wszelkie zależności współczesnego świata, to nie na moją głowę.
Kończę ten chaos z mojej strony, bo z czasem u mnie krucho.

4 polubienia