O pandemii słów kilka

Im dalej i dłużej tym bardziej człowiek glupnie z nadmiaru informacji, wiedzy i niewiedzy…

"Polecam całość przeczytać.

Obostrzenia dotyczące COVID-u i związane z nim absurdy. Ze względu, że Śląskie posiada całą paletę barw, to jest u mnie ciekawie :grin: Oczywiście inne regiony są też pojedyńczo zakwalifikowane

  1. Dzieci mają iść do szkoły, bo w szkole jest bezpiecznie.

  2. Dziadkowie nie powinni przyprowadzać ani odbierać dzieci, bo to dla nich niebezpieczne.

  3. Dziadkowie byli namawiani na udział w wyborach, bo nie ma czego się bać, ponieważ wirus jest w odwrocie. Ale już na wesele wnuków nie zalecają, bo to już jest dla nich niebezpieczne.

  4. Dzieci mogą chodzić po szkole, wśród innych uczniów i nauczycieli i nie stanowią dla siebie zagrożenia.

  5. Ja wchodząc do szkoły muszę założyć maskę, bo stanowię zagrożenie.

  6. Dorosły stanowi zagrożenie, więc musi wejść w masce, ale dziecko żyjące z nim pod jednym dachem nie stanowi zagrożenia, więc nie musi jej w szkole nosić.

  7. W autobusie można siadać tylko co drugie krzesło, a stać w ogóle nie wolno, ale dzieci muszą dojeżdżać do szkoły autobusami, które do marca zawsze pękały w szwach. Oczywiście muszą też zachować 2m odstępu od współpasażera.

  8. Uczniowie z okręgów czerwonych także muszą dojeżdżać do szkoły, zachowując przy tym 4m odległości od współpasażera. Tymi samymi autobusami, które do marca pękały w szwach.

  9. Autobus jadący z okręgu zielonego, przez czerwony, do innego zielonego, na środkowej trasie powinien mieć o połowę mniej pasażerów, nawet jeśli wszyscy jadą z punktu A do punktu Z i nikt nie wsiada, oraz nie wysiada po drodze.

  10. Mieszkający w strefie czerwonej, stanowiący źródło zakażenia, chodzący w masce po ulicy, przekraczając strefę, gdy np. jedzie do pracy (do zielonej) zdejmuje maskę na miejscu i pracuje z innymi ludźmi przez 8h, już bez maski, bo w strefie zielonej nie ma takiego ryzyka zakażenia.

  11. Po bytności klienta w knajpie kelner czy inny obsługujący musi zdezynfekować stolik, żeby nie stanowił dla innych źródła zakażenia.

  12. W szkole dziecko przenosi się z sali do sali, siada przy ławkach, przy których lekcję wcześniej siedzieli koledzy z innej klasy i nie trzeba dezynfekować stolika, bo nie jest on źródłem zakażenia.

  13. Przy zachowaniu odległości plażowanie jest bezpieczne, wizyty w restauracji są bezpieczne, jakimś cudem podróż pociągiem jest bezpieczna (PKP sprzedaje bilety na każde miejsce siedzące, także w zamkniętych przedziałach), ale wizyta w urzędzie już nie jest bezpieczna, więc urzędy są dla większości spraw nieczynne.

  14. Od marca 2020 nie zamknięto z powodu epidemii żadnej Biedronki, Aldika, Tesco ani Kauflanda. Żaden sklep nie został poddany kwarantannie, z powodu nagłego wzrostu liczby zakażonych pracowników, mimo że klientów przewija się tam tysiące, a pani w kasie ma jedynie z jednej strony metr pleksi.

  15. Urzędy miasta czy skarbowe są tak ogromnym, potencjalnym źródłem zakażenia, że muszą pozostać zamknięte i wszystkie sprawy załatwia się on line, a gdy trzeba złożyć dokument na papierze, leży on 72h w poczekalni i czeka aż wirus padnie z głodu.

  16. Towar macany w marketach nie przechodzi kwarantanny, a pieniądze, które odbiera pani kasjerka nie leżą 72h czekając na ozdrowienie, bo nie są źródłem zakażenia.

  17. Książki, które oddaję do biblioteki, w odróżnieniu od pieniędzy, którymi operuję w markecie, muszą przejść okres karencji, w czasie od 3 do nawet 14 dni w niektórych filiach, bo są źródłem zakażenia."

7 polubień

Jaki rząd, takie metody…

1 polubienie

1.Powinni IMIENNIE podać do informacji KTO TE PRZEPISY stworzył!
2.Jeśli ktoś lubi powinien nosić maseczkę.
3.Gdy czujesz się “zainfekowany” również ją załóż!
/wystarczą 3 podpunkty?/

2 polubienia

@Vilemo Można jeszcze dopisać że część poradni w ramach NFZ jest zamknięta z obawy przez wirusem. Ci sami lekarze przyjmują prywatnie: kiedy się zapłaci za wizytę wirus przestaje być groźny…

7 polubień

PS. @Vilemo Z wyborami to była inna historia, bo chciano je przeprowadzić za wszelką cenę i trzeba było ludzi do tego przekonać.

2 polubienia

Nie ma mądrzejszych w calej Europie wiec wszystko przypomina poruszanie sie slepego w piwnicy.Ale akurat na rząd bym nie zwalal bo kazdy inny bylby rownie głupi.

1 polubienie

Czym innym jest faktyczna pandemia, a czym innym wykorzystywanie jej przez polityków dla własnych korzyści, co jest wyznacznikiem ich podłości i cynizmu.

6 polubień

Ale to nie jest pisowski patent,do licha!
I jaka jest wg.Ciebie,alternatywa?

1 polubienie

Patent, to nie ,ale jego stosowanie, jak najbardziej.

1 polubienie

Zarządzanie przez chaos. :wink:

2 polubienia

Generalnie czerwone strefy na mocno zaludnionym i zurbanizowanym Śląsku to kompletny idiotyzm. Możesz jedną nogą stać w strefie wolnej a drugą w czerwonej.

Wszystko zależec będzie od naszego zdrowego rozsądku. Pandemię zatrzyma tylko szczepionka. My możemy jedynie ograniczać ryzyko zakażenia.

1 polubienie

Naród idiocieje…:woman_facepalming:t2::woman_facepalming:t2::woman_facepalming:t2:

7 polubień

I oczyma wyobrazni widze jak sie do apteki wchodzi w dloni własną szybę dzierżąc…:woman_facepalming:t2:

3 polubienia

A ona na to " moja szyba jest lepsza niz twoja":grinning::grinning:

7 polubień

A nie wierzyłaś, że decydenci to idioto-kretyno-debile!

Ja jestem Ona- Vilemo.:slight_smile:

2 polubienia

Ogłupili Cię z tymi szczepionkami. Kiedyś ich w ogóle nie było, i ludzie dożyli do obecnych czasów, a teraz stosują po kilkadziesiąt szczepionek, po których ludzie coraz bardziej chorują i umierają. Widziałeś któryś z milionów gatunków Przyrody, aby się szczepił?

Milo spotkać.

1 polubienie

Ciekawe w takim razie dlaczego to nieharmonijne życie jest coraz dłuższe? Czy nie dzięki szczepionkom, chemii i innym nieharmonijnym wynalazkom?

5 polubień

Czytałam. Ale przestało to mnie obchodzić.