Od czego pochodzi nazwa ulicy przy której mieszkasz?

Np Bydgoszcz ma dzielnice kwiatowe, zwierzęce, ptasie, minerałowe. Po nazwie wiadomo jaka dzielnica.
A swoją drogą nie wyobrażam sobie tak jak moja siostra miała kupić mieszkanie przy normalnej ulicy i nagle ktoś ją nazywa ulicą lecha kaczyńskiego. Małe litery wynikają z braku szacunku.

2 polubienia

@birbant No i dobrze. A nie potem problemy, bo jakiś polityk czy inny człek się już nie podoba…

4 polubienia

W moich okolicach są dwa miasteczka i w każdym jest Pink Floydstraat.
A w Kerkrade jest mała uliczka Pink Festivaal Plein.

Zaraz się tu kolega @collins02 zleci… :crazy_face:

4 polubienia

O tych dzielnicach w Bydzi, to słyszałem.

1 polubienie

To u nas tylko rodzimych muzyków się honoruje - w Łodzi są ulice Grzegorza Ciechowskiego, Marka Grechuty i Czesława Niemena. W Warszawie mamy ulice Johna Lennona (uchwalona przy wielkim sprzeciwie prawackich radnych)

1 polubienie

W latach 90, nie pamiętam, w której miejscowości, widziałem ulicę Birbancką. Ale wtedy nawet nie myślałem, że będę miał taką ksywkę.

5 polubień

Ja czekam tylko na ulicę marty kaczyńskiej. w jakimś mieście. Bo Jadwigi już w jakimś mieście jest.

2 polubienia

Bylem w sklepie beatlesowskim w Londynie ale ulic z nazwami grup to nie widzialem…Nawet na Soho czy w poblizu Carnaby St.
Pewnie latwiej by bylo w Liverpoolu.

1 polubienie

Ile ja się naoglądałem dziwnych nazw ulic, gdy pracowałem przy mapach!
W pamięci utkwiła mi nazwa w Starym Sączu: “Byłych Więźniów Politycznych” - dobrze, że dodali ten pierwszy człon! W Warszawie są takie perełki jak “Cudne Manowce”, “Dowcip” czy prowadząca do cmentarza ulica “Burleski”. W Bydgoszczy z kolei przy cmentarzu jest ulica “Zaświat” a poza tym istniała kiedyś “XL-lecia Wyzwolenia Bydgoszczy” (właśnie tak dziwnie zapisana) upamiętniono rocznice wyzwolenia ale samego oswobodzenia już nie. W Ostródzie natomiast były ulice: X-lecia, XX-lecia i XXX-lecia PRL. Za PRL-u była tendencja do pozbywania się nazw kościelnych, albo w ogóle albo przez odejmowanie “świętych” od patronów, i tak np. w Krakowie byłą wtedy ulica Ducha.

5 polubień

Podoba mi się nazwa „Cudne manowce’’

3 polubienia

Paul McCartney ma już swoją ulicę w Polsce. Jak sobie przypomnę gdzie to napisze.

1 polubienie

Zaświat to nawet nie do końca ulica a część dzielnicy. Dość podła zresztą. Na tyłach szpitala wojskowego.

2 polubienia

@Bingola Rzeczywiście w Zalesiu ładnie mają nazwane ulice: http://mapa.livecity.pl/ulice/Zalesie%20Górne,0006617,1

1 polubienie

Czekaj, czekaj, gdzieś w Belgii widziałem ul Beatlesów.

w Lodzi jest tez ulica Lodzka :wink:

1 polubienie

Stolicy nie przebijesz. U nas były w pewnym momencie aż trzy ulice Warszawskie!
(po przyłączeniu do stolicy kilku okolicznych miejscowości)

2 polubienia

W każdym niemieckim mieście jest ulica z nazwą tego miasta.

2 polubienia

W Baden Baden też?
A w Phenianie jest Uniwersytet im. Kim Ir Sena, który mieści się przy ulicy Uniwersytetu im. Kim Ir Sena :slight_smile:

3 polubienia

Byłem w tem Baden- Baden, ale nie widziałem. Pewnie jest.

Ale Willingen - Schwennigen Strasse widziałem.

1 polubienie

@Bingola Zawsze lepiej mieszkać na ulicy Burleski niż na cmentarnej jak we wsi gdzie mieszkała moja Ciotka…

4 polubienia