Od dziesięcioleci nie piłem takich cywilizowanych wynalazków,

jak herbata i kawa. Powiedziałbym Wam, co pijam, ale zaraz mogłoby mojego napoju w sklepach braknąć.

Mleko pedzone noca?
Od wscieklej krowy?

1 polubienie

Nie, to naturalny sok z pysznych owoców koloru słonecznego…

Pij alkohol

2 polubienia

Z sokiem pomaranczowym zdrowszy bedzie…

2 polubienia

Z dojrzałych soczystych owoców w towarzystwie muszek owocówek :fly:

1 polubienie

Ja tam do muszek nic nie mam. W domu sie nie pożywią, a podziwiac ich zywotnosc i upór jak spozywasz cos na werandzie lub kawiarnianym tarasie, wylowione z plynu po podeschnieciu skrzydelek ponawiaja próby samobójcze.

2 polubienia

Pijam harmonijne napoje na harmonijnym chmielu.

3 polubienia

Winogrona też harmonijne…:wink:

3 polubienia

A jednak chyba nie zaprzeczysz mojemu zasadniczemu udziałowi w uświadamianiu Pytamków
harmonijności Natury i patologicznej nieharmonijności cywilizowanego gatunku ludzkiego… Z taką świadomością możecie już zmierzać do Raju Harmonii.

Nie przeczę, że picie piwa w warunkach nieharmonijnej cywilizacji ludzkiej, ma aspekty korzystne. Ale wraz z całą cywilizacją ludzką na dłuższą metę nie da się go uznać za harmonijne…

:partying_face::japanese_ogre::eyes::beers::beers::wine_glass::wine_glass::notes::saxophone:🪇

2 polubienia

:joy: :grinning:

Herbata i kawa, to takie same rośliny jak inne. I tak samo harmonijne są. A soki owocowe mają w sobie zbyt dużo cukru. :wink:

4 polubienia

Moge tylko współczuć.

2 polubienia

Dzis do obiadu duzy kieliszek byczej krwi…
Swoja droga kto to wymyslil jako nazwe dla wina? @collins02 mssz jakas teorie?

2 polubienia

Och,wieki nie piłem.A za komuny to bylo takie"oczywiste" :innocent: Jak np. Tokaj…
Nie,nie mam…Nie mam pojecia :innocent:
Moze ta intensywna czerwień pobudziła czyjąś fantazję?

1 polubienie

Piszesz o wegierskim egri bikawer? No tak, tokaj, jakis niemiecki riesling i bugarska Sofia.
W Hiszpanii jest kilka winnic tez uzywajacych tej nazwy - sangre de toro.
Aczkolwiek oryginalne to z Bodegas Torres, mieszanka dwoch gatunków ciemnych winogron typowych dla strefy chlodniejszej zwanych tu garnacha i cariñena - dojrzewaja najszybciej (czerwone winogrona ogolnie lubia sie dlugo na sloncu wygrzac) i wino ma kolorek zywszej czerwieni, jest lekkie, delikane w smaku i nawet mozna zaryzykowac do drobiu typu indyk czy perliczka.
Z czego Wegrzy swoje robią to musiałabym poszukac.

1 polubienie

Naturalny sok ze słonecznych owoców to olej slonecznikowy.

1 polubienie

Egri Bikaver to węgierskie pyszne wino, Po polsku; bycza krew. Otóż w latach mocno już historycznych, na długo jeszcze przed Batorym, w tamtejszych stronach pito jeszcze ciepłą krew z zabitych byków, uważając, że dodaje zdrowia, siły, odwagi i stosowano ją jako medykament.