Płonące maszty 5G

W podpalaniu? :wink:

Też ;-). Ale na 5G to Ameryka poczeka trochę. W zasadzie od momentu wymyślenia GSM Europa jest bardziej zaawansowana. Głównie ze względu na gęstość zaludnienia. Jeszcze w 2018 byłem w US w miejscu, gdzie tylko CDMA serwis był możliwy i mój telefon po prostu nie działał. :frowning:
Chociaż pierwsze telefony mobilne były w USA ;-). Ale to tak samo jak z telewizją, przed HD mieli najgorszy z możliwych systemów telewizji kolorowej - NTSC, w tym czasie, gdy w Europie był dużo lepszy PAL.

2 polubienia

Więc teraz mnie uświadomiłeś, że nie wszystko co “amerykanckie” najlepsze.
Europa górą! :stuck_out_tongue_winking_eye:

2 polubienia

Wybór produktów na półkach też jest większy w Europie, chociaż w USA i tak dużo większy niż w Kanadzie.

2 polubienia

Tego też nie wiem, nie miałam okazji tam być.

1 polubienie

Oczywiście że tak.

1 polubienie

Czyli na dwoje babka wróżyła? :joy:

1 polubienie

Ta, a w Gąbinie krowy dawały zsiadłe mleko, a w metalowe łóżka robiły się gorące od promieniowania radiowego. Na szczęście maszt się zawalił w 1991, więc już nie możemy się chwalić najwyższą budową zrobioną przez człowieka (teraz chyba tylko Burj Khalifa jest wyższa, gdyby maszt stał mielibyśmy turystów przyjeżdżających żeby podziwiać, i to bez 5G :slight_smile: )

3 polubienia

czy Europa jest bardziej zaawansowana? od Ameryki jako takiej?
Europa juz dawno wyciela dziewicze puszcze a u Ciebie jakies resztki tego zostaly
w Poludniowej? to jest temat na flaszke

3 polubienia

Podobnie bylo z kuchenkami mikrofalowymi - duży hałas bo to szkodliwe na zdrowie itd. a dziś większość ich używa na codzień w domach. czy wiatrakach energetycznych - dziś ludzie biorą dopłaty i kredyty aby tylko je mieć u siebie i dla siebie. Maszty są bardzo wysokie by obniżyć ewentualną szkodliwość dla zdrowia człowieka i zwierząt a mniej dla wędrownych ptaków. Obecny internet / przesył danych / jest u kresu maks swych możliwości, a w życiu dochodzą nowe możliwości wykorzystywania informacji nie tylko w necie ale i w sieci telekomunikacji dla smartfonów, czy sprzętu np. AGD dlatego powstało 5 G, W wojsku już używane od dobrych 50 lat w radarach na morzu czy w powietrzu. Świadomie nikt nie przebywa w zasięgu takich masztów antenowych pomimo że są ogrodzone, na podobnie też identycznie działa sprzęt medyczny który wykorzystuje fale radiowe w o podobnej częstotliwości radiowej. Choć i sama energia z kosmosu czy np. ze słoneczka latem przewyższa te częstotliwości, a ludzie się jednak opalają w słoneczku

2 polubienia

Taa szkodliwe w sensie że jak nadepnąć na urwany kabelek to można odparować, a ubranie wystawić na Allegro bo właściciela nie ma

1 polubienie

Każdy wynalazek był podejrzany np. wydrukowana książka, płyta gramofonowa czy lustro itd

1 polubienie

Z tą wagą masztu nie przesadzaj - nikt sam od siebie nie może postawić masztu wyżej niż byle chałupa / w praktyce do 15 m /, wyjątek to 25 m na maszt do CB radia np. taxi, straż pożarna, pogotowie itd - powyżej jej musi być zezwolenie zatwierdzone przez kilku znawców w temacie / inżynierów projektantów itd. / no i tanie nie jest, jak i musi być wykonane w firmie która posiada certyfikaty np że sama konstrukcja będzie bezpieczna / wytrzymała na określone warunki wytrzymałości materiałów do jej budowy, jak i np. pogodowe - choć tych wymogów jest dużo więcej, To czy ci spadnie na głowę / nie na łeb / to także zależy jak ty będziesz taki maszt konserwować. Można !

1 polubienie

Budują radioteleskopy także na masztach i to dużo wyższych i z duuużo większą częstotliwością pracy do śledzenia gwiazd, czy np rakiet i jakoś służy to wszystkim, tyle że ochraniane przez wojsko bo można podejść w wycieczkach pod samą wieżę za free, tylko po to by wycieczki nie zabierały sobie prezentów z podróży - śrubka, kabelek itd co mogło by zakłócić pracę radioteleskopu a nie ze względu na szkodliwość. Później wrzucamy na fejsa i liczymy łapki w gorę za pomysłowość i oryginalną wycieczkę. Gdyby było inaczej to nikt normalny / nawet biznesmen / się nie wyłamie z zaleceń zlamania zakazu, bo jednak są wysokie odszkodowania jak by co. Ostatnia nowość techniczna jak inteligentne domy też potrzebuje szybkich łączy np. lodówka sprawdzi swój stan i złoży zamówienie by odnowić zapasy czy ekspres do kawy sam ci zrobi ulubioną kawkę itd… Wszystko jest dla ludzi myślących i śmigających młodością umysłu i kreatywnością :thinking:

1 polubienie

Jeśli wszystko w naszych domach będziemy uruchamiać za pomocą jednego urządzenia, to w ciemnych barwach widzę naszą kreatywność :wink:

Takie domy już istnieją - choć i nie tylko domy, a np. szpitale, szkoły czy urzędy, jest masa możliwości i kombinacji, zależy od naszych potrzeb i portfela - garaż na pilota to był początkiem do takich inteligentnych domów, centralne odkurzanie czy wentylacja, ogrzewanie, weszły inteligentne roboty - odkurzacze, kosiarki itp. poza tym to nie tylko domy ale np inteligentne samochody itd. Ciemno będą widzieć ci których nie będzie stać na takie. Tylko tak mówisz że to be, ale wiem że jak będzie okazja to skorzystasz

1 polubienie

@kaziu tylko mi powiedz po co w takich domach jest czlowiek? :wink:

3 polubienia

Po to, żeby miał kto wymienić baterie w pilocie od garażu :wink:

4 polubienia

Zrobiłam sobie konfiguracje telefonu z telewizorem, mogę nim wykonać wiele czynności, nawet te najprostsze, jak głośność i zmiana programów, ale rzadko z tego korzystam. Lubię się czasem pobawić nowinkami, to wszystko.

1 polubienie

Normalnie do życia, dom jest dla ciebie a nie ty dla domu / do domu /, nie musisz robić wielu rzeczy - zapylać z miotełką czy szmatką by zaliczać kolejne pomieszczenia - od tego i nie tylko masz masę czujników które dopasowują pokój do ciebie za ciepło - puk klimatyzacja chłodzi lub dogrzewa, żarełko podobnie - ty wybierasz swoje menu i automat przygotowuje żarełko, tylko wypowiadasz hasła / komendy / do programu o dany czujnik wykonuje za ciebie prace a ty się rozkoszujesz życiem bez pokojówek hm / pokojowych / choć sam nie wiem - może to i tamto ?. Większość gabinetów np. SPA już korzysta z podobnych udogodnień dla każdego bez różnicy - zdrowy /chory. Człowiek z wiekiem ma większe potrzeby i wymagania, niż młodzież - jej nie stać, co najwyżej na zmywarkę. Tylko że mając taki inteligentny domek to trzeba o niego też dbać i od czasu do czasu konserwować - byle nie wiązać te urwane sznurkiem, więc człowiek będzie potrzebny tak długo na jak długo, go będzie stać na luksus wyprasowanych zmarszczek tam i tu, Ale to dla ludzi kreatywnych którzy wiedzą jak żyć - takich jak ty

1 polubienie