Polityka. Czy wiecie za co odpowiada prezyent?

Mam takiego szwagra, co gdy tylko w jego obecności skrytykuje PiS, to za siekierą się ogląda. A nie daj, Boże, złe słowo na Rydzyka. Z pięściami się rzuca.
Ja tylko tak, poza tematem. Skojarzyło mi się, czy cóś…

3 polubienia

tylko mi powiedz dlaczego niektorzy ludzie patrzacy na mnie - a mam 162 liczone w centymetrach bywaja nieszczesliwi jak zaloze buty na obcasie?

1 polubienie

A ja mam jednego dziadka który nienawidzi “kaczorow” XD ma na nich jakieś uczulenie🤣 a to by się kojarzyło że 80latkowie bardziej za pisem będą

Ja tam byłbym szczęśliwy. :yum:

wielu ludzi nie dalo sie zmoheryzowac, jeszcze sklerozy nie maja

2 polubienia

Trochę namieszałes tematów @GumowyKrokodyl.
W sprawie nienawiści (a ona się wzięła z podziału, rozłamu społeczeństwa) jestem zdecydowanie przeciwnego zdania. I wiem w którym momencie i dlaczego się zrodziła.
Ty wprowadzasz dodatkowy podział: na tych którzy powinni ludziom podawać rękę i tych drugich. Ciekawy podział. Jeżeli TA osoba nie powinna, to niech siedzi w szklanej klatce i nie wychodzi do ludu. Pokaż mi porównywalnie chronionego przed kontaktami z narodem. A mówienie o zagrożeniu, szczególnie przez gorszy sort (nie używajmy eufemizmów ani cudzysłowów), jest wydumane na specjalny użytek.
Niejaki Zieliński aby dodać sobie splendoru, kazał podległym sobie funkcjonariuszon odstawiać komedię: przebierać się w garnitury i ciemne okulary. Wziął przykład czy dał przykład?

2 polubienia

Nie uważam że nie powinna tylko ze nie musi. I nie robię takiego podziału. Ty pisałeś o ochronie i zrozumiałem że uważasz że to dziwne że on ma ochronę tak? Uważam że nie jest na żadnym stanowisku typu prezydent czy premier żeby powinien spotykać się z ludźmi a ma taką ochronę właśnie dlatego bo taki jest stosunek do niego z jednej ze stron… Więc i nie ma żadnego obowiązku żeby chodzić w tłumie ludzi, ale też wie że duża część społeczeństwa go nienawidzi więc to coś dziwnego że ma ochronę? Dla mnie nie

Ja nie zaprzeczam, że są, podałam ci przykład z życia wzięty.
Co do mediów to TVP i TV info nikt chyba nie prześcignie w szerzeniu propagandy.

1 polubienie

Kilka lat temu szaleniec, fanatyk polityczny zabił działacza PIS w biurze pis i krzyczał po zatrzymaniu że chciał zabić Kaczyńskiego…

co do tych garniturkow i okularow? naogladal sie osobnik M i B? czy jak?

tak na marginesie - noszenie spolaryzowanych okularow ma swoj sens, bo jest cos takiego jak “powidok” czyli zbyt szybka zmiana oswietlenia oslepia

1 polubienie

Gumi ja ostatnio spotkałam panią może z 80 lat miała i krytykowała PiS, można było boki zrywać, a do tego miała 100% racji.

2 polubienia

Ale to nie ma znaczenia… tvn i Polsat i tak wszystko równoważy a chodziło mi o rządy PO PSL xd

Ja się nie zagłębiam w politykę, przepraszam.

1 polubienie

Tylko że szeregowym posłom nie przysługują ochroniarze poza ludźmi typu premier,prezydent Co ciekawe jak Kaczyński jechał na miesięcznice to chroniła go nie tylko grupa ochroniarzy ale i armia policjantów w dodatku zamykano wtedy prawie całe ulice Nadal twierdzisz że Kaczyński jest tylko szeregowym posłem i że nie jest to dziwne?

3 polubienia

Każdy może wynająć sobie ochronę… Tym bardziej że tyle osób pewnie czyha na jego zycie

Bardzo mi się nie podoba zwrot:

Uważam że to jest nieprawda, gruba przesada. Gdyby napisać: nie lubi (jego lub tego co i jak robi), nie rozumie, nie akceptuje, to sie pod tym podpisuję. Użycie słowa “nienawiść” rodzi podejrzenie zagrożenia. Jednak nic takiego nigdy się nie zdarzyło. Zagrożenie jest politycznie wydumane. A wywodzi się z łódzkiego tragicznego incydentu i z tego, że sprawca kiedyś był w PO.

1 polubienie

Co ciekawe właśnie w tym państwie ochrona bardziej uzasadniona jest dla niego niż dla premiera prezydenta właśnie dlatego że antypisowcy uważają jego za kogoś na pierwszym miejscu … To na niego wali się cała nienawisc

Po pierwsze formalnie jest tylko i wyłącznie szeregowym posłem i nie piastuje żadnego stanowiska państwowego Więc ochrona mu się nie należy z punktu widzenia prawnego i nie jest to prywatna ochrona tylko ochroniarze z SOP dawnego BOR

Po drugie wielu polityków jest nie lubianych i czy któryś z nich ma ochronę? Wielu nawet żeby nie powiedzieć znienawidzonych Niektórzy nawet przez to zginęli dlatego że byli działaczami tej czy innej partii

Po trzecie czy szeregowemu posłowi przysługuje również armia policjantów i zamykanie ulic kiedy ten jedzie do kościoła się pomodlić? Czego w normalnych warunkach się nie robi poza pewnymi wyjątkami jak np.przyjazd głowy innego państwa,szczyt ONZ itp.

3 polubienia

Nie :rofl:

Podałem ci konkretne i rzeczowe argumenty poparte dowodami których chciałeś Możesz je zobaczyć nawet w archiwalnych wiadomościach na yt A ty odpowiadasz mi na to głupkowato i się z tego śmiejesz Jestem ciekaw co jest w tym takiego śmiesznego Chcesz rozmawiać z ludźmi na poważne tematy to zachowuj się poważnie

1 polubienie