Polska: Policjant zastrzelił 21-latka, bo ten nie zareagował na okrzyk "stój policja"

Ujdzie mu ta śmierć płazem, czy poniesie jakieś konsekwencje przed sądem ten glina, jak uważacie? Czy w takiej sytuacji mundurowy … powinien pozwolić 21-latkowi po prostu uciec? Przepisy przepisami ale…

https://chwilesloneczne.blogspot.com/2019/11/policjant-zastrzeli-21-latka-bo-ten-nie.html?fbclid=IwAR0h0efNg3llw_5-oXi3HL4YJLqUcK3VWwW9htjttwrUo_I-2WnKXpVwM0s

Brawo policja!

3 polubienia

Z tego co wiem, powinien siedziec!

2 polubienia

Ja jestem po stronie policjanta. W końcu między innymi po to mają broń, by uniemożliwić ucieczkę przestępcom. Mężczyzna uciekając wiedział, na co się naraża. Może w końcu będzie bezpieczniej na ulicach (moja koleżanka kiedyś została napadnięta przez narkomanów żądających od niej pieniędzy i bardzo dotkliwie pobita ze złamaniami włącznie za to, że pieniędzy nie miała).

4 polubienia

Teoretycznie masz racje. Ale policjanci sa szkoleni zeby celowac w nogi!

I teraz żaden debil nie będzie uciekał xd brawo

Siedzieć? To była by największą niesprawiedliwość w kraju prawa i sprawiedliwosci.

Lezec tez moze…

1 polubienie

Leżał to zastrzelony xd

Bez zastrzelenia tez mozna lezec… :joy:

1 polubienie

Ale to nie było tak że ten młody uciekał z proszkiem narkotyku? Wczoraj gadali że to diler był.
Pies powinien ponieść konsekwencje. Nadużył uprawnień. Mógł strzelić ale tak by nie zabić.

1 polubienie

Strzelac tez trzeba umiec. A znajac ograniczenia finansowe to treningow strzeleckich policjant za duzo nie ma.
Ja jednak wole ulice, gdzie policjant jest uzbrojony, ale kowbojem rewolwerowcem nie jest. I bez przesady - bo mial nozyczki? To w koncu atakowal czy uciekal?

To nie są proste sprawy. Pies ma mało czasu na ocenę sytuacji. Jest nierzadko bardziej zakręcony niż ten którego ściga. Ścigany również działa chaotycznie. Ze strachu robi się głupie rzeczy. Ucieka lub atakuje.
To pies jest wyszkolony. Powinien umieć ocenić sytuacje i odpowiednio zareagować. Strzela się w ostateczności tak by nie zabić.

Jak piszesz powinien, ale czy umie?
Nie przesadzajmy, Brudny Harry to nie na polskie ulice.
Zaraz kolega Smok zrobi nam wyklad o poslugiwaniu sie czymś innym niż bronia palna. :smile:

1 polubienie

Ale bandyta umarł, została mu udzielona pomoc… To jest właśnie patologia jeżeli policjant pójdzie siedzieć za takie coś… Skandal…

Jeżeli on tylko uciekał, nie atakował to pies musi ponieść karę.
Nie można miec zaufania do polskiej policji. To cioty są. Tylko siedzieć w radiowozie, żreć pączki i ścigać za posiadanie trawki. To im wychodzi najlepiej. Albo mandaty wlepiać za picie pod sklepem.

4 polubienia

Nie. Każdy ma obowiązek słuchać poleceń policjanta a teraz jeszcze weszły nowe przepisy… Ty piszesz jedno a z drugiej strony Piszesz ze to cioty… Przecież to kompletnie nielogiczne bo temu są tak postrzegani bo nic im nie wolno… Zara jacyś lewacy fanatycy że naduzyl uprawnień czy inne głupoty… Do policji trzeba mieć szacunek… Może atakujesz bo zabił dilera? Xd

Zrob na złość psu… Umrzyj po postrzeleniu… HWDP :rofl:

W sumie może teoretycznie policjant przegial, jednak nie powinien zostać ukarany(na pewno nie więzienie) bo jest policjantem i działał w dobrym zamiarze.

1 polubienie

Bardzo cenie ludzkie życie ale i tak jestem po stronie policjanta. Chcę czuć się bezpiecznie. Do “ruchomego celu” nie strzela się łatwo. Miał pozwolić uciec przestępcy? To przestępca “jest winien” zaistniałej sytuacji, no chyba, że był osobą niesłyszącą.

2 polubienia

Devil gadać to mogą różne bzdury teraz, po to by usprawiedliwić policjanta? nie tak dawno temu radiowóz potrącił śmiertelnie psa, opinia publiczna zaostała poinformowana że…za kierownicą siedział akurat niemundurowy ha ha juz łykne ten blef. Nie chce mi się szukać tego artykułu.