Praca. Bez ludzi. Nie IT.?

Praca. Bez ludzi. Nie IT. ?

Ale o co chodzi?

Roboty tak szybko ludzi nie wyprą, choć ostro kombinują nad coraz większym wdrażaniem ich w różne aspekty życia.
W niektórych przypadkach mogłoby to być bardzo korzystne- np. robot towarzysz/opiekun dla seniora. Społeczeństwa zachodnie się starzeją. Wielu starszych ludzi boryka się z samotnością, coraz mniejszą samodzielnością. Ale to jeszcze długa droga, niepozbawiona zagrożeń.

1 polubienie

Sorry! Teraz dopiero zrozumiałam o co chodzi? :rofl: :rofl: :rofl:
Szukasz pracy dla samotnika, nie w branży IT?

Chyba coś ze stereotypu jednak we mnie jest…

Jest trochę takich zawodów, ale samo- ,bez ludzi, nie w IT’’ to za mało, by coś polecić.

1 polubienie

Bezu bezu bez?
Da się patrząc na owady.

1 polubienie

Praca bez kontaktu z ludźmi to leśniczy, czy opiekun zwierząt.
Panie sprzątające biura nie mają kontaktu z ludźmi, ponieważ wykonują swoją pracę po godzinach urzędowania.
Operator maszyn, kierowca ciężarówki, pisarz, a nawet ochroniarz na nocnych dyżurach.

2 polubienia

Kiedyś to była praca latarnika, ale od czasu gdy bohater noweli Sienkiewicza zaczytał sie w Panu Tadeuszu i rozbił sie statek, zautomatyzowano prace latarni morskich :slight_smile:

5 polubień

Oj kolego, ktos tej latarni dogladac musi

1 polubienie

Raz na tydzień przyjeżdża serwis. Pan Władek :slight_smile:

1 polubienie

Panisko? Nie jest tak. Okazalo się, zejednak spadajace satelity typu starlink nie są niezawodne :rofl:

AI wyeliminuje wielu pracowników. Tych wykonujących schematyczne prace.

Przecież @devil ma taką pracę. Same krokodyle w niej…

Oj nie, zawsze pozostaje granica błędu. Maszyny nie zastąpią czlowieka, ale życie ułatwiają .:crazy_face:

1 polubienie

Nie wyobrażam sobie, żeby na stare lata miała koło mnie siedzieć maszyna! Nawet przebrana za przystojnego gościa. Już teraz mam uczulenie jak dzwonię gdzieś i odzywa mi się bot. Za pioruna nie mogę się z nim dogadać , więc zawsze przekierowuje mnie na człowieka-konsultanta. Prawdą jest, że temu botowi roboty nie ułatwiam :wink:

4 polubienia

A mi automatow brakuje. Zmywarki zwlaszcza

1 polubienie

Zmywarka to nie IT

1 polubienie

Czasem lodówkę można podłączyć do internatu :thinking:

1 polubienie

Zmywarke też. Tak zwany inteligentny dom.

1 polubienie

@gra Wystarczy 3 razy powtórzyć zaklęcie: “Połącz z konsultantem” i bot się poddaje.

1 polubienie

To jest moja zmora :grinning: jak usłyszę, że rozmawiam z automatem zaraz proszę o połączenie z konsultantem i muszę powiedzieć, że po zweryfikowaniu moich danych i pytaniu na jaki temat chcę rozmawiać z konsultantem przełącza mnie.

1 polubienie