Problem z telefonem

Moja Mama ma już trochę lat i średnio raz na 3 miesiące ma problem z telefonem. Zapomina doładować baterię lub przypadkowo wyłącza telefon przyciskiem, odkłada aparat na półkę, po czym wraca do niego po 2-3 dniach zdziwiona, że nikt się przez kilka dni nie odzywa. W ciągu tych 2-3 dni ja i reszta rodziny wydzwaniamy do niej po kilka razy dziennie zastanawiając się czy to znowu ta cholern*a bateria czy też tym razem stało się coś złego. Macie jakiś pomysł jak rozwiązać tę sytuację? Jednak że stacjonarnymi nie było takich problemów…

1 polubienie

Przypadlosc wszystkich mamus. Zwykle rozladowana bateria, albo zle zlapie i wyciszy dzwonek. Ale na szczescie ma przewodowy stacjonarny w pakiecie.

1 polubienie

Jest taka opcja - trzeba założyć na mamę nowe konto Google i przypisać do niego jej numer telefonu. Gdy nie ma kontaktu z mamą, trzeba wejść w konto ze swojego komputera w opcję “znajdź mój telefon” - tam można wybrać sposób sygnalizacji - telefon bardzo głośno zapiszczy nawet jak jest wyciszony. Niestety nie wiem, czy to zrobi jak jest wyłączony albo wyładowany.
A najlepiej kupić ładowarkę z bardzo długim kablem i niech ten telefon będzie na stałe podłączony jak stacjonarny.

2 polubienia

@okonek Wyciszenie dzwonka także się zdarza…

3 polubienia

Jak wylaczony ale nie rozladowany to moze zareaguje, ale jak rozladowany to swiety boze nie pomoze.
Z dlugim kablem to tez pomysl.
Moze jest jakas apka, odpowiednio halasliwa (bo kazdy telefon zglasza jak jest powiedzmy na 20 - 10% baterii, ze glodny), ktora przypomni, ze trzeba wlaczyc ladowanie?

2 polubienia

@okonek Telefon Emporia to mega uproszczony model. Nie ma połączenia z Internetem, dlatego też nie ma żadnych apek :pensive:

1 polubienie

To może zdecydujecie się założyć stacjonarny z jakimś podstawowym abonamentem.

1 polubienie

Ale nawet te telefony mialy sygnalizacje wyczerpujacej sie baterii. Moze cos sie da pokombinowac, zeby bylo to glosniej?

1 polubienie

Ustaw jakieś powiadomienie dotyczące niskiego poziomu baterii. Mama wtedy sama ogarnie że czas na ładowanie.
Coś w rodzaju asystenta.

To jest uproszczony model dla seniora - mozliwe, ze cos sie da zrobic, zeby wyl jak glodny?

1 polubienie

Trzeba się wgłębić w ustawienia. Pewnie są też jakieś apki

W tych telefonach apki? Najwyzej jakies fabryczne ustawienia pozwalajace zmienic sygnal na glosniejszy.

2 polubienia

Kup jej jablotrona. To telefon na stałe podłączony do prądu w formie tel stacjonarnego.

5 polubień

Fajny wynalazek.

1 polubienie

@anon18020312 Nie wiedziałam że są telefony niby stacjonarne na kartę SIM. Dzięki za podpowiedź!

3 polubienia

Już widzę reakcję sąsiadki jak jej Twoja Mama powie, że ma Jablotrona. :rofl:

.nazwa co najmniej kosmiczna.

4 polubienia

To czeski produkt więc chyba dużo tłumaczy?

2 polubienia

@waranzkomodo , przepraszam, że ja tak z grubej rury. Ile Twoja mama liczy sobie wiosenek?

1 polubienie

@efka Mama ma 70 lat. Nigdy nie lubiła nowinek technicznych ani żadnej elektroniki. Teraz to w ogóle się nie tyka jeśli nie musi - twierdzi, że to nie dla niej i kropka… Boi się że coś kliknie nie tak i będzie armagedon…

3 polubienia

@waranzkomodo, tylko 70 lat? Mój 10 lat starszy tato ma iPhone :wink:

Sprawdziłam jaki model ma Twoja mamcia. To najmniej skomplikowany aparat na rynku.
Powiem tak. Problem polega na tym, że nikt Twojej mamie nie wytłumaczył co jest ważne, i na co powinna zwracać uwagę.
Nie znam tej marki telefonu, ale domyślam się, że zbyt długo trzyma palec na klawiszu, po skończonej rozmowie.
Napiszcie jej na kartce, na ci powinna zwracać uwagę. Wystarczy taki tekst:
Mamuś, jeśli obraz masz czarny
PODŁĄCZ ŁADOWARKĘ
WŁĄCZ TELEFON TRZYMAJ KILJA SEKUND PALEC NA KLAWISZU…

Ja rozumiem, że nie wszyscy lubują się w nowinkach technicznych, ale model aparatu jaki ma Twoja mama, daleki od tego jest :wink:
To jest nowinka techniczna

Gdyby nie był taki drogi ( ponad 8 tyś zł) już bym biegła do sklepu kupić :stuck_out_tongue_winking_eye: