Prywata,odc.2

Zastanawiam sie na ile dni obiady przygotowac :thinking::wink:

3 polubienia

Niektorym bardzo apetyt odbiera…Akurat ja nie mialem z tym problemu.

2 polubienia

Okonek - nie bój się. Będziemy trzymali kciuki za Ciebie, żebyś lekko to przeszła :slightly_smiling_face:

1 polubienie

Ja z apetytem to rzadko mam problem.

2 polubienia

To tak jak ja…
A wtedy dodatkowo kamien z serca i…strzeliłem sobie klasyczne angielskie śniadanie z jajkami na bekonie :grin:

2 polubienia

Chyba im extra płacą za każde szczepienie, a gdyby wysiadło Ci się na zakrzepice, to więcej zostanie dla żyjących z oszczędzenia na emeryturach. Ja bym się nie zaszczepił, choćby mi płacili miliony, bo jakby mnie oceniono po życiu, gdybym uczestniczył w takim mega oszustwie?

Ja mam szczepienie Astrą w drugiej połowie maja. Zdziwiłem się bardzo, jak do mnie zadzwonili przed Świętami, bo w tym czasie rejestrowano roczniki o dwie dekady starsze. Ale ja zarejestrowałem się “na zaś” jeszcze w lutym, kiedy system dawał taką możliwość.

2 polubienia

Z prawdziwym bekonem to u mnie krucho, ale maja swietny boczek.
Tylko ta fasolka na sniadanie? Wole po bretonsku.

2 polubienia

Nie przeszkadza a nawet smakuje.Oczywiscie po bretońsku jest bezkonkurencyjna!
Boczek dodaje zamiennie…Po prostu czasem zapominam przy zakupach :upside_down_face:

2 polubienia

Troche tych sniadanek na Gibraltarze zjedlismy.
Tylko jakos do obiadowego sosu mietowego do baraniny sie nie moge przekonac.

1 polubienie

Chyba się to potwierdza, wśród znajomych nauczycieli częściej objawy grypopodobne mieli ci młodsi, a moi znajomi ze studiów, którzy zaszczepili się astrą, prawie wszyscy mieli potem niezły zjazd i pełen pakiet działań niepożądanych przez 1-3 dni :sweat_smile:
Ja sobie chciałam upolować Pfizera i mi się udało, nic mi potem nie było, przez dobę lekko mnie bolała ręka, co mi nie utrudniało w żaden sposób życia, następnego dnia przejechałam pół szerokości Polski z torbami na ramionach.
Ale nie ma sensu od razu zakładać, że się będzie umierało, lepiej przygotować się na obie ewnetualności (że nic się nie stanie i że będzie się ze 2 dni w fazie umierania :stuck_out_tongue:)
Chyba lepiej umierać po szczepionce 2 dni w znaczeniu metaforycznym niż na covid w znaczeniu dosłownym. :woman_shrugging:
Do tego gratis jest chip z połączeniem z internetem :wink:

5 polubień

Zawsze jadlem na lotnisku jesli o śniadaniowej porze wypadło…Az weszło do menu na stałe :slightly_smiling_face:

2 polubienia

Damn right!!! :wink:

W Hiszpanii to pewnie jak we Wloszech czy Francji - snadanie to kawka i rogalik. Ale kolacja jedzona pozno, w nocy wlasciwie to co najmniej drugi dwudaniowy obiad.
Ja tak nie umiem…
Wole solidne sniadanie.
Ale to juz na szczescie nie te czasy kiedy nie martwiles sie kiedy i ile, a co, bo polki puste.

2 polubienia

No wlasnie…Mam dokladnie na odwrót a kiedy wybieraliśmy hotele,w gre wchodzily tylko te z normalnym śniadaniem.
Czasem na jakiejs imprezie,moze byc i kolacja.Ale wtedy bezwzglednie z dobrym winem.

1 polubienie

W mojej okolicy Anglikow duzo, wiec cos w rodzaju hiszpanskiej wersji angielskiego sniadana skleca. Tylko musisz liczyc sie z biala fasolka w sosie pomidorowym i parowkami wiedenskimi zamiast kielbasek. Przy odrobinie szczescia jajka usmażą poprawnie, bez oliwy i zamiast parowek dostaniesz tutejsze kielbaski cielece, lekko czosnkowe.

2 polubienia

Juz dawno sie przyzwyczaiłem ale delikatnie rzecz ujmując,kiełbaski nie są angielską specjalnością.Lepiej wiec ten element brac z polskiego sklepu :innocent:
Ale za to mistrzowsko podają ów bekon!

2 polubienia

Odpowiednio pokrojony i na batdzo goraca plyte lub patelnie, bez tluszczu.

2 polubienia

A ja dziś miałem być zaszczepiony Moderną. Byłem na samym końcu, tuż przed zamknięciem punktu o 16. Zostały 4 osoby a fiolce ponoć jest 10 dawek, więc jak otworzą to 6 się zmarnuje. Więc poproszono nas o przyjście jutro rano prosto do gabinetu szczepień.
To była wersja oficjalna. Ale niech nie mydlą oczu! Tak naprawdę, to zabrakło czipów dodawanych do szczepionek! Muszą czekać do jutra aż Bill Gates przyśle nową porcję DHLem. :sweat_smile:

3 polubienia

No ja jestem ciekawa jak to bedzie? W jakim pasmie swieca szczepieni moderna?

2 polubienia