Przemoc i agresja

Wielka szkoda, racja, też żałuję Reksiu, że to był taki jednorazowy, wiekopomny zryw, ale chociaż… już wiemy jak to działa :slight_smile:
Mało! Ja mam podobne zdanie na pokonanie prawicy - wszystkie partie powinny się zjednoczyć, bo PIS ma swój sztywny, żelazny elektorat, którego nikt nie ruszy, a im więcej koalicji w pozostałych partiach tym gorzej (to podobnie jak u naszych wschodnich sąsiadów - im bardziej naród zwaśniony, tym lepiej) - i na tym bazuje nasza władza - skłócić naród. Wiadomo co za tym idzie…
No i świetnie im się to udaje, bo taki mamy naród, jaki mamy… (przekupstwo np. 500+, na które każdy prosty człowiek się nabiera), w slogany typu: “patriotyzm” nigdy nie wierzyłam, ale jak widać większość narodu już tak…
Nooo…, mogłabym tak jeszcze dalej, ale znów elaborat… O Schetynie, Lubnauer, Kosiniaku-Kamyszu, Biedroniu, Kukizie, czy innych…
Nie chcę zaśmiecać tego fajnego forum moimi wywodami.

3 polubienia

Do tego dopieszczanie złych nawyków: O spójrzcie. Możecie nie mieć gustu. Możecie sobie nienawidzić tych lub tamtych. To jak najbardziej godne i dumne… i nie będą nam mówić że jest inaczej. No smutne to jest. Najgorsze że ludzie przesiąkają tym szlamem. To jest w kółko powtarzane i niektórzy to kupują. Dają się napuszczać na innych: nauczycieli, lgbt, uchodźców… nawet na rodziców dzieci niepełnosprawnych. Tak się wykoślawia umysły.

3 polubienia

Przede wszystkim ludzie muszą wrócić d szkół i zajrzec do podstaw ekonomii.
PiS nie miałoby takiego poparcia gdyby ludzie byli lepiej wykształceni i myśleli samodzielnie.

Rząd nie ma własnych pieniędzy i nikomu nie daje darmowych prezentów. To po pierwsze.
Po drugie - nie można w nieskończoność polegać na konsumpcji.

3 polubienia

Jakich szkół? Myślisz że to przypadek, że tak przeczołgano nauczycieli? A kiedyś były jeszcze łże elity i wykształciuchy.

3 polubienia

Znów będę monotematyczny ale uważam że to wina nadmiaru religii.
Ludzie znają wszystkie modlitwy a nie wiedzą jak udzielać pierwszej pomocy.

Ciemnota jest na rękę religii. A pis z tego korzysta. Od chrztu jesteśmy przygotowywani do roli baranów.

4 polubienia

Nauka spycha religię. Odcina kawałek po kawałku. Zobacz w ilu kwestiach się kościół musiał wycofać i przeprosić. Dlatego nauka jest be. :wink: Co będą wykształciuchy myśleć i czytać. :wink:

2 polubienia

Zresztą: Po co ich kształcić, skoro im bardziej się ich kształci, tym bardziej nie głosują na nich :stuck_out_tongue:

1 polubienie

Znamy z historii likwidowanie inteligencji :frowning:

3 polubienia

PRL nauczył ludzi czytać i pisać, to się na tym przejechał… bo zaczęli czytać, a później i pisać :wink:

2 polubienia

No to jedźmy jeszcze bardziej wstecz.
Za gadanie o gwiazdach groził stosik.

2 polubienia

Zaraz za tęczę będzie groził, czyli wciąż jeszcze zjawiska atmosferyczne :wink:

2 polubienia

To już zalezy od tego jak długi pis będzie rządziło. Pewnie Rydzyk już sie przygotowuje do roli ministra spraw wewnętrznych i administracji.
Jędraszewski stanie na czele policji.

Zacznie obowiązywać prawo boga. Narodowcy staną się inkwizytorami. Stosy później. Najpierw tortury. Przeżyjesz jeśli wyrzekniesz się lewactwa i ucałujesz ikonę Lecha Kaczyńskiego nawracając się jednocześnie na chrześcijaństwo.

4 polubienia

co Ty bierzesz? ja tez chce miec odlot

1 polubienie

Scenariusz kolegi @Devil wcale taki nieprawdopodobny nie jest.

2 polubienia

o te pierwsza pomoc chodzi?
ja jestem tu i teraz
a jak jest po drugiej stronie? chce czy nie i tak sie dowiem

1 polubienie

Oczywisicie, ze sa potrzebne! Ja tylko mowie, ze nie lubie (zadnych z reszta zgromadzen)…

Mylisz się.
Witkowski dał się sprowokować. Pytający doskonale go znał gdyż wizerunek “wroga”, a to ich wróg bo aktywnie ich potępia, jest wśród nich rozpowszechniany.
Dlatego podszedł do niego i prowokacyjnie go zapytał. To nie było czatowanie na przypadkowego przechodnia tylko wykorzystanie szansy - wróg sam, bez kolegów, trzeba tylko wymyslić pretekst by dać mu w ryj. Pan Przemysław powinien od razu spierd…ć jak każdy normalny człowiek a nie wystawiać swoją twarz na ciosy…

1 polubienie

Obys nie mial racji,u nas odradzaja sie ,czarne koszule’’
Tobie nie musze tlumaczyc,co to takiego…

2 polubienia

To, właśnie miałem na myśli. Tak jest wszędzie w Europie i sytuacja jest rozwojowa.
Zauważyłem to już w początkach lat 90 i zawsze ze strony prawicy. A teraz widzę przyśpieszenie tego. Niewykluczone za kilka, kilkanaście lat, ręka w nocniku.

2 polubienia

Wydaje mi sie,ze niektorzy ludzie tesknia do wojny.
Nie zdajac sobie sprawy,co to takiego.
Nie docenieja tego,ze wyrosli w pokoju.

3 polubienia