Przyczyny niższej wydajności gospodarki marksistowskiej?

W marksistowskiej gospodarce ciężarówkami 3-5 tonowymi, jeździło po dwóch kierowców, choć często jeden z nich siedział w domu, zabierany przy powrocie.

Dlaczego jeździli po dwóch, gdy teraz pojedynczo wożą ładunki 20-30-tonowe? Może rządzący nie mieli zaufania do kierowców, aby nie skubali z przewożonych towarów?

To też.
Jak auto się popsuło to jeden zostawal towaru pilnowac, a drugi szedl po pomoc.

4 polubienia

Przyczyn niższej wydajności gospodarki marksistowskiej upatruję w tym,
iż była to …
… gospodarka marksistowska. :upside_down_face:

5 polubień

Bo teraz firmy tną koszty

1 polubienie

Teraz masz odpowiedź dlaczego nie było bezrobocia. Był przerost zatrudnienia, np. w firmie gdzie pracowało kilkadziesiąt osób dział kadr liczył pięcioro pracowników.

7 polubień

Kiedys byl w kazdym tramwaju konduktor…
Ale to nie tylko u nas.

4 polubienia

A w każdym hotelu windziarz, który naciskał guziki.
W każdej restauracji szatniarz i pomocnik, itp.

3 polubienia

Dolicz jeszcze czterech dyrektorow, sekretarki i “dział ksiegowosci” :rofl::rofl::rofl:

2 polubienia

Wprowadzili bilety wielorozawe zwane również miesiecznymi lub migawkami. A bilety pojedyncze kupowales w kiosku Ruchu. Za to znacznie zwiekszyla się armia "kanarów " :laughing:

2 polubienia

Ale wtedy wszystko liczyło sie na piechotę, wiec księgowych i tak musiało byc wiecej.

3 polubienia

Arytmometry byly …

3 polubienia

Ale Excela nie było.

2 polubienia

Mysle, ze kolega z odpowiedzi zadowolony…

2 polubienia

Bylo cos w rodzaju protoexcela, tyle że zamiast ekranu sterty papieru w formie kartotek.

2 polubienia

Nadęty z dumy niczym zielony balonik.

1 polubienie

Oj tak. Moja mama w pewnym zakladzie produkcyjno handlowym pracowala w ksiegowosci. Cale pietro to dzial księgowy był. Plus"glowny księgowy".

3 polubienia

Ale ludzie mieli pracę, i nie byli przeciązeni

2 polubienia

Eee…ja myślę, że wtedy się donosiło, ale każdy każdego się bal, że zakapuje. Teraz to i tak donoszą każdy na każdego a koszty się tnie. :thinking:

1 polubienie

A korekty błędów ksiągowych przy pomocy żyletki…

1 polubienie

Co sprytniejsi mieli wielorazowy skalpel.

2 polubienia