Przykład, że warto mnie posłuchać i zbudować w Polsce 4 bajeczne,

Po co nam 4 50 milionowe miasta, skoro jest nas tylko 37 milionów.
Myślę, że myślisz już o kolonizacji Marsa albo nawet Księżyca. Może wtedy zebrało by się z 200 milionów Polaków z całej ziemi… Wyobraź sobie wtedy miny naszych sąsiadów ziemskich ze Wschodu i Zachodu. Ich zdumienie na twarzach, byłoby bezcenne… Chociaż nasza ucieczka z ziemi(Polaków) spowodowałoby wojnę światową między wiadomymi mocarstwami.

Może wezmę się za pisanie książki sf.
Moja własna wizja świata w 2050… dla przykładu.

2 polubienia

Jedno takie miasto byłoby na mieszkania dla Polaków z całego Globu, drugie dla każdego dorosłego Polaka i Polki dla funkcji hotelowych, dwa kolejne byłyby na mieszkania dla przesiedleńców z Madagaskaru, Sri Lanki i terenów, przeznaczanych na Parki Narodowe dla harmonijnych stworzeń.

Cztery 50 milionowe miasta
Zakładając, że przeciętnie 1 mieszkanie będzie zajmować 4 osobowa rodzina, będzie potrzeba 50 milionów mieszkań.
Niech budowa 1 mieszkania kosztuje tylko 100 000 zł co jest i tak ogromnie zaniżona ceną, bo budowa 100m kw. mieszkania kosztuje ok. 400 000 zł

Czyli na te wszystkie kompletnie nie do zrealizowania pomysły z mieszkaniami trzeba by było 100 000 zł x 50 000 000 = 5 bilionów złotych! O innych kosztach nie wspomnę, a to by dopiero były koszty! O ekologii, nie wspomnę, gdy budowa malusieńkiego kanału na Mierzei Wiślanej jest uznawana za zbrodnię! A wyburzenie tego co już jest!? A gdzie to zawieziesz? A czym? A kto to zrobi? A kiedy?
Dochody Polski to ok. 400 miliardów zł rocznie.
Ten poroniony pomysł z tymi miastami zabrałby 12 rocznych budżetów Polski i to zakładając, że tylko trzeba by było się tym zająć!

Pomysł jest tak głupi, że odpowiadam na niego tylko szkoleniowo. Co to znaczy? Muszę umieć rozmawiać z różnymi ludźmi i czasem na ich głupie argumenty odpowiednio odpowiadać. Ty mi ten poligon umożliwiasz. To mi już co najmniej dwa razy uratowało życie. Wiem, że dziwne, ale tak było.
Jesteś w stanie to pojąć?
Tylko nie pisz, że ktoś to będzie budował tą paranoję za darmo. Idź jutro i załatw, by Ci ktoś za darmo tylko ogródek skopał, zobaczymy ilu znajdziesz.
Szkoda, że takimi głupotami karmisz ten internet. Czasem, co się rzadko zdarza masz jakieś tam przebłyski … ale rzadko.
Tak, jestem wiadomonacyjny itd etc, wymyśl coś nowego …

2 polubienia

W 2050 to zginiemy zaduszeni warstwa zuzytych maseczek, ampulek i jednorazowych strzykawek poszczepiennych.
To cholerstwo ma czas rozkladu do 400 lat.

2 polubienia

Nie podpuszczaj kolegi, bo mam na glowie wielkanocne porzadki i problemy rodzinne w Polsce. Aktualizacja cenzora forumowego to troche czasu :joy::joy::joy:

1 polubienie

Na Madagaskar, czyniąc górę - Maramokotro (obecnie 2876 m n.p.m) - najwyższą górą świata.

.reszta do Sri Lanki. :rofl:

2 polubienia

Kolega chce nam jakies M1, kawalerki budowac? Co to jest 100 m2 na osobe jak chce sie gory przenosic? :joy:

Tu aż się prosi o parafrazę tego mema:
https://external-content.duckduckgo.com/iu/?u=https%3A%2F%2Ftse4.mm.bing.net%2Fth%3Fid%3DOIP.Es_hd8vvo5m1R2tysD4hVQHaHl%26pid%3DApi&f=1

1 polubienie

Jesteś zbyt ograniczony (także w dziedzinie medycznej), abyś rozumiał cokolwiek mądrego, w tym ideę bajecznych, Harmonijnych Miast Pierścieniowych (HMP), choć przedstawiałem ją na Pytamy już niejednokrotnie.

Ludzie najwyraźniej zbyt ograniczeni, aby pojąć cokolwiek mądrego, będą wciąż łatać stare ubrania (choć były one szyte z przestarzałych materiałów i dla przestarzałych funkcji), zamiast stworzyć kompleksową, efektywną strukturę na miarę potrzeb i możliwości.

No ale takie bezmyślne podejście cechuje wiadomonacyjnych, modlących się do niepoważnego Boga starotestamentowego w podziękowaniu, że nie uczynił ich gojami, choć gojom nie sięgają do kostek, nie rozumiejąc czegokolwiek mądrego.

Jednorazowość też może trwać nawet kilkadziesiąt lat. Budowa piramid trwała kilkadziesiąt lat, ale gdy te zostały zbudowane, to stoją przez tysiące lat. Problem tylko w tym, że takie miasto musiałoby być regularnie remontowane, konserwowane itp.

1 polubienie

Harmonikowi palcem pstryknąć wystarczy.

2 polubienia

Pomijajac tak trywialny problem jak usuwanie produktow przemiany materii :wink:
Bo Baltyk i bez tego szambo.

1 polubienie

No i w moich HMP byłoby tak samo. Całość byłaby budowana przez 20-30 lat i miałaby niezawodnie służyć przez kilka tysięcy lat, choć zapewne nie byłoby potrzeby tak długiego ich użytkowania, bo ludzkość najprawdopodobniej osiągnęłaby odpowiednią transformację.

1 polubienie

A co drugim Księzycem, jaki ma urodzić Ziemia? Warto budowac HMP skoro i tak wszyscy wtedy zgieniemy?

2 polubienia

Nasza Planeta i Siły Wyższe mogą opóźnić ten poród nawet o wieki, nawet o tysiąclecia.

Ja bardziej wierzę w siły niższe, tzn. patologicznych, szujowatych i nieharmonijnych człowieków.

2 polubienia

Te człowiekowate siły niższe nie znaczą więcej, niż bakterie.

Bredzisz. Czy bakterie potrafiłyby wymyślić, zaprojektować i zbudować bajeczne HMP? Nie!
A jeden szujowaty człowiekowaty stworzył te wiekopomną idę i chce ją urzeczywistnić.
Więc sam widzisz, jak bardzo sam się zaorałeś! :slight_smile:

2 polubienia

Mylisz się zasadniczo. Ludzie jako stworzenia nieharmonijne, nie sięgają harmonijnym bakteriom do kostek.

To pytam jeszcze raz - czy bakterie (których jest miliardy razy więcej, niż ludzi) potrafią zbudować HMP? Albo napęd mięsniowo-wibracyjny? Albo realne NIEBO na Ziemi? Potrafią czcić OZYRYSA? A może potrafią przemienić się w świetlistego ptaka?