Pytanie zielarskie

Dawno temu kupowalam miod koperkowy Herbapolu. Teraz szukam i nie moge znalezc. Moze ktos ma jakis pomysl? Dla niemowlaka idealny…

Kiedys ogolnie mozna bylo kupic rozneho rodzaju miody,w tym celu przewozono pasieki w poblize np.pol upranwych,na ktorych rozly roznego rodzaju ziola.
Teraz widuje tylko,miod pszczeli’',jakby krowy tez mogly miod produkowac))
Bardzo lubilem miod wrzosowy,byl prawie czarny,wysmienity smak.

3 polubienia

Ten koperkowy to byla bomba sezonu (pewnie nie jednego…). Kropelka na smoczek: slodkie (to dzidzia lubi), koperek (nie ma wzdec, wiec nic nie boli) i spi jak aniolek…

2 polubienia

Inne czasy byly,wiecej stawialo sie na naturalne metody.
Teraz bez pigul ani rusz,od niekowlaka faszeruje sie dzieci chemia,w postaci roznych odzywek.

1 polubienie

No i na to cholera mnie bierze!!!

U nas oyolnie nawet trudno ziola kupic.
Sa gotowe herbatki,ekspresowki’',ktore nie wiem,czy staly przy ziolach.
Jest jeden sklep,ok.15km od mojego domu,tam sie zaopatruje w ziola
Najzwyklejsze na wage,na zyczenie robia i mieszanki roznego rodzaju.

1 polubienie

To ja wynalazlam ekspresowki i…prof. Miodka! :joy:

1 polubienie

Nawet zwykla herbate,kupujemy lisciasta,zadne granulki,zadne ekspresowki.

1 polubienie

Moze poszukaj w sklepach pszczelarskich, bo Hernapol od czasu przejecia go przez Staraka to strzep dawnej swietnosci robiacy pseudoherbatki, z ktorych po dwoch miesiacach wylegaja sie pozywne zuczki.
Co to byl za koper? Normalny czy wloski?

1 polubienie

Wloski!

Koper wloski uwielbiam,
Bulwy kopru podsmazone,sa wysmienite.

Fuj, paskudztwo.
Ale ja z koperkiem wloskim mam na pienku od niemowlęctwa, pojono mnie wywarem z tego swinstwa przy kolkach, wiec mile mi sie nie kojarzy.

1 polubienie

Nie koperek,w koper wloski,jadalne sa tylko jego bulwy,bardzo smaczne zreszta
Przeciw kolkom u dzieci,jest stosowany koperek,ten,ktory dodajemy do ,mlodych ziemniaczkow.
Koper wloski,to inna sprawa,bulwy sredncy ok.10cm.

Co to jest to ja wiem. W koncu w Srodziemiomorxu mieszkam i na straganach jest. Herbatke dla niemowlakow robi sie z nasion. Jedno i drugie paskudne…

1 polubienie

Kwestia smaku,ja uwielbiam,chocby makaron z tartym koprem wloskim,nie mowiac juz o smazonyvh plastrach))

@elsie
Przeciez w Niemczech jest Fenchelhonig!!! (miód koperkowy!)
leczniczy!
We wszystkich drogeriacch, a nawet marketach!!!
A jezeli ma byc wysokiej jakosci to polecam kupienie w REFORMHAUS
dlaczego upierasz sie przy Herbapolu???

2 polubienia

O miodzie koperkowym nigdy nie słyszałam, ale jeśli gdzieś namierzysz to zainteresuj się składem i pochodzeniem nim kupisz. Może to być tylko jakiś cud nie pomocny na nic, a drogi.

1 polubienie

Juz jej odpowiedzialam

Ja tylko jedno zioło znam. Do palenia

1 polubienie

:astonished: :thinking: