Quizzz...Czyli historia bez jednego wystrzalu [prawie]

A rezultat?
No i…Pochodzisz z Messalii? :thinking:

1 polubienie

Massalia=dobra odpowiedź.
Pink Floyd=JASNE!
Komisarz Maigret i Krzysztof Kolumb-tak samo.
Reszta niech pozostanie milczeniem…
/ja ciągle nie wiem -jakie mam korzenie i jak to mogłabym sprawdzić…?/

2 polubienia

Też prawdę. Ale to uwaga ogólna w związku z dyskusją, a nie odnośnik do quizzza, panie dzieju… :yum:

1 polubienie

A gdzieżeś to się @collins02’sie dopatrzył tego co nam tu do kabzy chcesz wsadzić? Lepiej weź też dzban do łapy, tak się łacniej dogadamy. image

2 polubienia

No ale napisalas ze dowiedzialas sie czegos o swoim miescie… :thinking:

1 polubienie

Pozniej acan…Nieco pozniej :innocent:
Moje greckie wino z wczoraj wlasnie dobiega konca…
Ale wieczorem będę do dyspozycji.

3 polubienia

Pewnie Ci @birbant’cie niejaką satysfakcyję sprawia gnębienie bliźnich tymi wygrzebanymi z popiołów starociami. No to niech Ci będzie. Tylko - tak jak Ci gdzie indziej poradziłem - lepiej się za czymś młodszym na spacerze rozglądnąć.

1 polubienie

Wieczorem to się za acanami pod ławą rozglądnij. image

Oglądam się, tylko nie pamiętam, dlaczego…? :joy:

2 polubienia

Kiedy się spotkamy to może razem się nad tym zastanowimy bo mnie też pamięć tu nie służy. image

2 polubienia

Kiedys bylam dwa tygodnie na wykopaliskach (taki niby oboz, niby troche placili, co bylo dla malolatow istotne, a ciekawsze niz zbieranie porzeczek) - zawsze mnie zastanawialo gdzie konczy sie profanacja grobow a zaczyna archeologia?

2 polubienia

To zależy kto kieruje robotami. Dwukrotnie w Polsce i raz w Niemczech przyglądałem się “wykopkom” i zastrzeżeń nie mam. Bez archeologii nie było by historii. Ziemia, to historyczna księga, która odkrywa najlepiej to, co działo się kiedyś.

2 polubienia

To wiadomo.
Nad sekcja zwlok tez dlugi sie zastanawiali czy etyczna.
Ale ja profilaktycznie wole byc spalona niz za eksponat naukowy robic.

2 polubienia

Wszystko wskazuje na to ze miales racje.Zostalem sam…Na szczescie jest muzyka.

1 polubienie

U mnie historia kulawa, jeśli chodzi o daty

1 polubienie

Ale chyba o daty nie pytalem? :wink:

No to zajrzyj pod ławę, może tam śpią ululani. image

Nie mam tutaj"ławy" jako takiej…Ale domyślam sie jak to moze być…
Tak powazniej…Gaśnie to ognisko coraz wcześniej…Kiedys z @MalaGosia czy@Krewka Zoska,zaczynalem gadac dopiero wieczorem :thinking:
Troche mi tego szkoda…

2 polubienia

Ty nie, ale mnie te daty zniechęcają od początku jak poznawałem historię, choć dalej po datach jest dużo / może być / ciekawie

1 polubienie

Ja Waćpanu tylko nocy dobrej życzyć mogę, a przedtem zapowiedzieć, że quiz 2 jutro zaserwowany będzie. Z Bingolą wspólnie go układaliśmy, bo spodobała mu się ta zabawa. :grinning:

3 polubienia