Roland Garros, czy nasza panna wygra go w tym roku, wszystko wskazuje na to, że tak!

Można?: https://gwiazdy.wp.pl/maz-karoliny-gruszki-zrzekl-sie-rosyjskiego-obywatelstwa-nastal-rezim-faszystowski-6771575482620896a
Można!
Nie każdy musi to robić, ale niech przynajmniej oficjalnie potępi.

2 polubienia

Własnie wróciłem z giełdy i sie dowiedziałem!!!Magda,jesteś boska!!!
Juz kiedyś urwała seta Jabeur…
No proszę :rofl:

3 polubienia

Zebyś Ty sie chłopie tak przejmował albo choćby w polowie,ofiarami tej wojny,jak sie przejmujesz kibolami zbrodniarzy… :face_with_raised_eyebrow:

2 polubienia

Ja po prostu nie mieszam tych dwóch tematów.

Nie da się tego rozdzielić.

1 polubienie

W ogóle cała sytuacja z graczami ze Wschodu jest straszliwie nierówna. Bo jak na razie tylko organizatorzy Wimbledonu na nią się zdecydowali. Dlaczego tego nie ma w Roland Garros? Akurat Francuzów niestety trochę rozumiem i ich pro wschodnie fascynacje. Najlepsze jest to, że nigdzie temat nie był poruszony.
No i trzeba również Amerykanów sprowokować do zakazu. Ciekawe, czy przez ich pragmatyczne podejście do sukcesu jest to w ogóle możliwe. Sukces i profesjonalizm idzie tam w parze. Ale jeszcze trochę za wcześnie. Zobaczymy jak się skończy ta cała sprawa z Wimbledonem, bo to jest skandal jak na razie, że punkty odwołano.

2 polubienia

No dobrze, dla mnie ta cała sprawa nie jest całkowicie przejrzysta. Co do kibiców, no to faktycznie, jest to dobry argument.

W takim razie, rozwijając poprzednie wpisy, jestem za tym, żeby całkowicie z touru tenisowego zakazać gry graczom ze wschodu. Bo inaczej to wygląda jak niezła zagrywka WTA i ATP, którzy nie chcą się ich pozbyć, póki zbrodnie wojenne odbywają się na terenie Ukrainy powodowane przez zbrodniarzy z Rosji.

Organizatorzy wielkich turniejów kontra potężnym i nietykalnym organizacjom tenisowym.
Ciekawe czy na planecie ziemia doszłoby do takiej solidarności.

1 polubienie

Od dawna pewne organizacje, nie tylko sportowe zyja w jakimś swiecie rownoleglym. Od ONZ i jej agend poczynajac
WHO i Unicef nastepne w kolejce…
Komitet Olimpijski?
Kto tu kogo powinien bojkotowac?

4 polubienia

To już są poważne jaja, jak głazy przydrożne… :crazy_face:

3 polubienia

To nie dotyczy tylko tenisa, ale całego sportu, kultury i wielu innych “organizacji”. Wielu oligarchów jest we władzach, sponsoruje itp. a przy powiązaniach finansowych trudno o solidarność z bombardowanym krajem. Światem, niestety, rządzi pieniądz. Co nie znaczy, że zwykli ludzie nie mają wyrażać swojego zdania :slight_smile:

3 polubienia

To po co my tutaj robimy wielką tragedię ze znakomitych graczy tenisowych pochodzenia wschodniego?
Pragmatycznie patrząc są bardzo przydatni w turze, bo tworzą konkurencję i tworzą wizerunek bardzo wysokiego poziomu sportu. To też pieniądz, jakby nie patrząc.
Biznes is biznes.

Po co? Choćby po to, aby wyrazić swoje potępie rosji. Po to, żeby potępić tych, którzy mogliby coś zrobić, ale dla własnych interesów, albo nic nie robią, albo tylko pozorują potępienie. Jednostka niewiele może, ale czy to znaczy, że mam się biernie przyglądać? Rosja powinna zostać całkowicie odizolowana.

Nie chcę Cię urazić, ale Ty chyba nie rozumiesz, czym jest wojna…

Jedna tenisistka rosyjska powiedziała, że nie ma żalu ani pretensji o to wykluczenie bo w życiu są priorytety. Bodajże Kasatkina, ale nie pamiętam dokładnie.

2 polubienia

Tak,to byla Daria.

1 polubienie

Murguruza za burtą. Przegrała z Kanepi.

1 polubienie

Tak,wiem…
Takie wyniki juz mnie wcale nie dziwią.Tak wygląda już teraz każdy turniej.

1 polubienie

Właśnie szukałem wczoraj gdzieś relacji na YT z meczu Muguruzy, szkoda, że przegrywa, a przecież rok temu były niesamowite mecze z nią. Zdawała się mieć to coś mistrzowskiego w sobie zawsze. Podobno powiedziała coś takiego po meczu, że jest bardzo szczęśliwą osobą, a kiedy zaczyna grać sama nie rozumie dlaczego jej nie idzie.

Myślę, że wszyscy zagalopowaliśmy się trochę w nieznane odnośnie tematu rosyskich i białoruskich graczy. Ja o ich profesjonalizmie próbuję rozeznać jak najlepiej i znaleźć faktyczne argumenty na bana dla nich, a wy osobiste wycieczki tzw ad personam tutaj prowadzicie, i z dużą łatwością do tego wyrażacie.
Pomieszanie z poplątaniem, tak to trzeba nazwać. Moja osobista osoba… ma zupełnie najmniej do czynienia z tym o czym jest tzw meritum, zresztą wspomniane tylko jako kontrowersyjny temat dziejący się naprawdę.

Dlatego przebaczam wam, waszą ignorancę względem mojej pasji tenisowej, bo z tego wzięło się moje nastawienie do całego tematu i również wasze silne osądzanie mnie za to. Niestety nie jestem niewolnikiem współczesnych ideologi. Pardonne moi :stuck_out_tongue_winking_eye:

W chwili kiedy sport przeszedl na zawodowstwo a baron Pierre de Coubertin.przewrocil się w grobie narodowosc startujacego ma coraz mniejsze znaczenie.
A zawodowstwo to rowniez biznes - ten nie ma granic, ani jak niejednokrotnie historia pokazala sumienia też nie.

1 polubienie

Na szczeście nie wszędzie tak jest a juz z pewnością nie od tak dawna.Najgorzej jest w kolarstwie,potem w sportach zespolowych.Tutaj w pilce która promieniuje swymi obyczajami na pozostale gry,przytrafilo sie koszmarne prawo Bosmana i od tego czasu jest juz tylko gorzej.
Ale generalnie,to kwestia ostatnich 30 lat.