Serwis sportowy 36. WTA FINALS 2023

Historie boksu?

1 polubienie

Frech-Stakusic 6:4;5:7,w pucharze Billie Jean King…A bylo tak blisko :face_with_raised_eyebrow:
Teraz set decydujący i…jestem pełen obaw.
0:1
Doskonaly obraz tego, JAK Magda potrafi wyprowadzić z równowagi :face_with_raised_eyebrow:
Prowadziła 40:0 i była o krok od przełamania.I przegrała…

6:4;5:7;3:6…
No niestety…Wróciły stare demony…Szkoda że w najlepszym sezonie Magdy,w całej karierze…

1 polubienie

Też przydało by się odnowić, bo znałem ją w stopniu bardzo dobrym. Ale powyżej pisałem o ogólnej historii Polski, bo zaczynam się uwsteczniać w temacie.

1 polubienie

A ja odplywam coraz dalej.Wyprawy krzyżowe,Afganistan XV i XVI wieku,XVI wiek w Anglii…
Wszystko to jest fascynujące a jedyny problem miewam z dynastiami,kolejnymi pretendentami do tronu z których co drugi zazwyczaj umieral jako dziecko…W głowie czasem się kręci… :innocent:

1 polubienie

To problem wszystkich dynastii i ogólny tamtych czasów. Śmiertelność dzieci wynosiła ponad 50%

To tyle na dziś z mej strony, wszak w Polsce jestem. :grinning:

2 polubienia

Ty się ciesz, ze nie musiales w szkole uczyc sie historii Hiszpanii.
Co zameczek i parę wiosek to juz krolestwo. A koneksje dynastyczne? To latwiej jest chyba geanologie w hodowli królików prowadzić. Zwlaszcza, ze jesli chodzi o wybor imion to pomyslowoscia nie grzeszyli.
Ale to taka dygresja.

1 polubienie

Akurat to co mnie interesuje czyli Izabella Kastylijska i Ferdynad V Aragoński,są dosyć"przejrzyści" :innocent:
Gorzej z ich poprzednikami :roll_eyes:

Ale to już czasy, kiedy z tego chaosu zaczynaly sie ksztaltowac zreby hiszpanskiej panstwowosci, powstawalo imperium. Czesciowa? pod batuta Inkwizycji.
Efekty niektorych owczesnych wydarzen i decyzji odczuwamy do dzis.
W koncu to oni Kolumba sfinansowali :wink::rofl:

Oj chyba trzeba będzie te historie od sportu oddzielić :wink:

Puchar Billie Jean King mamy z głowy…
Nasze dziewczyny przegrały z Kanadą i przegrają z Hiszpanią choc ten drugi mecz był niezly a debel dopiero sie zacznie…
Szkoda bo doslownie kazdy mecz był do wzięcia.Na czele z tym pierwszym,Magdy Fręch…

1 polubienie

Tymczasem w Anglii,ligi grają!
Wloverhampton przegrywa u siebie z Tottenham Hotspurs 0:1
Oglądam ten mecz bo pełno w nim walki a szybkość jest niewyobrażalna.Natomiast co do techniki i pomysłu na grę…Troche to wygląda jakby ktoś puścił w ruch kulkę w bilardzie stołowym…

Dusili,dusili i…Udało się!!!Wilki wyrównały…1:1 po kapitalnym uderzeniu Pablo Sarabii.Przyjecie w locie i strzał z woleja w pełnym biegu!Hiszpan pokazal mistrzostwo świata!

Niesamowite!!!W 96 minucie Wilki strzelają bramke i wygrywają ten mecz potwierdzając tylko że gra sie do KOŃCA!
A teraz całe Wolverhampton śpiewa kultowe"Rock And Roll All Over The World" razem ze Status Quo…

A jutro,Legia-Lech czyli rodzimy klasyk…
Strasznie jestem ciekaw co sie bedzie działo…

Legia-Lech 0:0…Wtajemniczeni twierdzą że gorszego goovna juz dawno nie widzieli :innocent:
Ja prześledziłem zapis online i…wychodzi na to że największymi wydarzeniami były zmiany w 2 połowie :joy: :joy: :joy:

1 polubienie

Trwaja finaly meskiego ATP…
H.Hurkacz w zastępstwie kontuzjowanego Tsitsipasa,gra z Djokovicem i to gra dobrze!Prowadzi 6:5 w I secie…
Bedzie tie break?
I gem na sucho dla Djoko… 6:6…
Chyba za wcześnie pochwaliłem…
Tie break do 1 i 7:6 dla Djokovica.
Szkoda…
Znowu…

1 polubienie

Nie narzekaj. Ja tez trzymam kciuki za naszego.
Jakoś Djoko nie lubię…

1 polubienie

Jest w setach 1:1!!!
Musiałem wyjść,wracam a tu taka niespodzianka :innocent:
Niestety,trzeci set to już porazka,gra do jednej bramki i skończyło się jak zwykle…

2 polubienia

Oj, jakby to nie bylo z Djoko?
Ale fakt, jakos powietrze z niego uszlo. Kondycja czy brak wiary w siebie?

2 polubienia

Raczej to drugie i brak zdecydowania.
Takie wejścia w turniej"z biegu",na pełnej świeżości,juz nie raz kończyły się zaskakująco dobrze.
Ale Hurkacz…Jak zwykle gra lepiej niż wyglądają jego wyniki…

1 polubienie

A w eliminacjach Euro 24,troche się dzieje…Nas pogrążyła Albania ale co maja powiedzieć Szwedzi?
Przegrywają wyjazdowy mecz z…Azerbejdżanem i to grającym w “10”,3:0!!!
Szkoci rzutem na taśmę,wyciagaja bezcenny punkt w Gruzji [2:2] i to chyba już teraz przesadza sprawę ich bezpośredniego awansu! Brawo! Nareszcie!!!
O awansie na Euro,moga już spokojnie mówić,Wegrzy [remis 2:2 w Bułgarii]

1 polubienie

Nie wiem, nie ucza, ze walczy sie do końca?
Ja tylko taki kibic z doskoku, ale to dotyczy większości polskich sportowcow.
Albo maja zlych prowadzacych -w zakresie przygotowania fizycznego? sport wyczynowy to jazda na granicy wytrzymalosci organizmu i musi byc ktos z zewnatrz, kto czasem hamulec wrzuci. A wtedy psycholog potrzebny.
Taki, który pomoże lagodnie zejsc na ziemię.
Nie wiem co tam Radwanska o Idze powiedziała, bo te wszystkie portale jedna baba drugiej babie, ale ja uwazam, że Iga odpuszczając sobie Billie Jean King Cup zrobila mądrze.
Ja rozumiem , ze to patriotyzm, reprezentacja etc. Ale ja wole slyszec o niej jako numerze 1 i puszyc się z dumy, ze Polka, niz gdzies tam ogladac ją zmęczoną, ratującą “drużynę”, która chyba gorszych warunków do treningu nie ma, ale jakos do wygrywania im nie zawsze po drodze.
Iga pokazujac, ze można wiecej sie tenisowi przysluzy jako indywidualnosc.

1 polubienie

Wszystko ok. tylko nie rozumiem,a propos czego to jest? :thinking:

Takie swobodne skojarzenie z trzecim setem Hurkacza.
:wink:
Przegladalam wp.sport i rafilam na wypowiedz Radwanskiej, ze “w wieku Igi grala wszystko” czy jakos tak?

1 polubienie