Serwis sportowy collinsa i birbanta

Mistrzostwa świata w lekkiej atletyce czas zacząć!
Trwają eliminacje w rzucie młotem.Obaj nasi faworyci ze spokojem awansowali do finału.Nie udała się ta sztuka młodemu Wrotynskiemu ale będziemy mieli z niego pociechę!talent bez wątpienia!!!
Niestety od razu mamy i dramat.Odpadl w eliminacjach skoku wzwyż Norbert Kobielski.Nie dlatego ze zle skakał ale pokonany został przez bolesna kontuzje stopy.Dramat zawodnika który już …zakończył sezon.A był w dobrej formie.

1 polubienie

I jest srebrny medal! Katarzyna Ździebło na 20km. w chodzie! Co za niespodzianka! O 4.50 nasza sztafeta mieszana powalczy w finale na 4x400m.

1 polubienie

Właśnie wstałem, by to obejrzeć,

1 polubienie

Niestety,do medalu trochę zabrakło.Ale i tak, to czwarte miejsce to dobry występ.
No,na razie to złote medale ma Dominikana i Peru…Ciekawy początek mistrzostw.

1 polubienie

Robili co mogli w tym mikście, ale tylko tyle mogli. Takie odniosłem wrażenie.
USA - brąz, myślałem, że wygrają.

1 polubienie

Amerykanie zawodzą w tej konkurencji od samego początku.My zaś mamy aż trzy wspaniale dziewczyny,przy dwóch średnich chłopakach [Kiełbasińska nie pobiegła].
Ale tu bedzie jeszcze niejeden medal.

1 polubienie

Rozpoczął się wąski finał w rzucie młotem.Obaj Polacy na prowadzeniu ale…Różnice nie są wielkie a aż 5 zawodników tym razem przekroczyło 80m.!

1 polubienie

Loża działa :upside_down_face:

Paweł Fajdek mistrzem świata,Wojciech Nowicki drugi!!! Młot jest nasz!!! :muscle:Szkoda ze posypało się u dziewczyn…
Dalej ze zmiennym szczęściem…Ewa Swoboda wspaniale na 100 m i jest półfinał.
Natomiast Rozmys na 1500 m. w swoim biegu eliminacyjnym, dopiero 8.Nasz zawodnik niemal cały czas zamykał stawkę by przyspieszyc na ostatnich metrach.Wydawalo sie że zdecydowanie za późno.A jednak Polak awansował do półfinału dzieki dobremu czasowi!
Sądząc po dyspozycji niektórych zawodników,to może być rekordowy bieg w finale.
Faworytem jest oczywiście Ingebrigtsen z Norwegii ale są aż trzej Brytyjczycy i znakomity Australijczyk który wygrał pierwszy bieg [ten z udziałem Polaka].Co ciekawe, chyba już dawno nie widziałem sytuacji jaka miała miejsce w drugim biegu eliminacyjnym gdy tempo było tak wysokie ze odpadali nawet…Kenijczycy! :innocent:

1 polubienie

Finał rzutu młotem kobiet,bez Polek…
Prosimy nie regulować odbiorników!!! :thinking:
Ada Sułek w siedmioboju w 2 konkurencji…
Dawaj Ada!!! 174 wzwyż wziete lekko…Ok.
I jest 177!!!
I jest 183!!!
Ada walczy!!!

1 polubienie

Natalia Kaczmarek juz w polfinale na 400 m.Brawo! 50.21
A Ada Sułek juz skoczyła 186 wzwyż w 2 próbie.

1 polubienie

:+1:

Rzucam na to okiem.

1 polubienie

Gdyby Ada wyrównała rekord zyciowy wzwyż…Byłaby pozycja wyjsciowa do walki o medal!!!

1 polubienie

Ada skoczyłe 189 cm ale potem zrzutki.To jednak bardzo dobry wynik.
Mamy w półfinałach na 400m. dwie dziewczyny b ho Ania Kiełbasińska,jak piszą"pokazała moc".Tego jednak nie widziałem…
Ona jednak jest przygotowana na mocny finał.
Ada jest po 2 konkurencjach na drugim miejscu.
Teraz bedzie pchniecie kulą i tam na pewno nie zyska…
Ale i tak…Wspaniala dziewczyna!
A rok temu z okladem,nic o niej nie wiedziałem :thinking:
Yebany covid!!!

1 polubienie

Kiełbasińska miała rację, że nie chciała startować w mikście 2 razy jednego dnia. To jest 400m.

1 polubienie

To nie tak.Ona wiedziala ze 2 razy nie pobiegnie.Natomiast nikt w tej ekipie nie wiedzial nic o zmianach!I o przepisach!
Amatorszczyzna przed mistrzostwami.
Szkoda bo oba"stronnictwa" mialy swoja racje a typowo po polsku,zrobiono gównoburze i to na lata,jak mi sie zdaje.
Tak bylo w kuli,tak bylo z Wlodarczyk i teraz z biegami…
My jesteśmy jednak jak chory naród.

1 polubienie

Tymczasem Ada Sułek po 3 konkurencjach jest na 3 miejscu.Pobiła 3 razy rekord życiowy w pchnieciu kulą!!!
Nie znałem dotąd takiego przypadku…Podziwiam i …nadzieja rośnie!
Ada do Holenderki traci 20 pare punktów.To malutko!

1 polubienie

Niestety, Swobodzie się nie udało. Przyznaję, że liczyłem nawet finał, a nawet, po cichu na pudełko… Szkoda…
Elita światowa w sprincie jeszcze nie dla Ewy. I teraz będę radośnie zaskoczony, gdyby w przyszłości dołączyła, bo potencjał jeszcze u niej jest. Zaskoczony, bo z tego, co widziałem, będzie jej bardzo trudno.

1 polubienie

Czarne to jak"stara prochownia".Odkąd mają bialych trenerow i dostep do białej chemii,nikt za nimi nie nadąży.Grifith-Joyner otworzyła puszke pandory wiele lat temu.A bodaj Sebastian Coe przewidział to i to dosłownie.
Ewa jest chyba najszybsza teraz w Europie a ja zgadzam sie z Marianem Woroninem ktory powiedzial ze najwazniejsze jest by wychodzic do zawodów po to by wygrać!Tylko tak można osiągać progres!

1 polubienie

Swoboda odpadła…Szkoda ale realnie oceniając,musiało sie tak stać.Natomiast awans do finalu M.Rozmysa na 1500 i 4 miejsce Czykiera na 110 przez płotki to wyniki rewelacyjne!
Znacznie powyżej moich oczekiwań…
Ech,nasza lekkoatletyka…Obiekt facynacji i emocji kilku co najmniej dekad…
I dzisiaj widać wyraznie ze nigdy nie było tak dobrze.A jesli uda im sie utrzymac formę,mistrzostwa Europy będą nasze!
To chyba w ogóle bedzie mecz,Polska-Wielka Brytania :innocent:

1 polubienie