Siatkowka kobiet

A to sie chyba zainteresuję, bo z zasad siatkówki rozumiem nieco eiecej niz z bejsbola :wink::rofl:

Jutro nasze siatkarki rozpoczną zmagania w VNL 2022.
Teoretycznie mamy korzystniejszą grupę, oprócz naszych będą tam drużyny z Belgii, Bułgarii, Japonii, Tajlandii i USA.
Polska grać tam będzie z Japonią, USA, Tajlandią i Belgią. Rzecz odbywa się na… Filipinach.

1 polubienie

Nie wiem czy zauwazylesc ze “srodek swiata” w ogole przenosi sie na Daleki Wschód?
Ameryce Pacyfik pomimo to, ze duzy przeszkoda w dolaczeniu sie nie bedzie. Europy to może będą bronic z sentymentu? Ot taki rezerwat zapewniajacy bioroznorodnosc kulturową?
To parcie na zachod swoloczy od Putina nie jest przypadkowe - czują oddech Azji na plecach. A Chiny czy Indie w pewnym momencie mogą zdecydowac, ze po co kupowac jak mozna zaanektowac zloza? Na jednego ruskiego przypada ich ponad 11 tysiecy :stuck_out_tongue_winking_eye: , a dokladajac półwysep Indochinski ?

Z Chinami Rosji nigdy po drodze nie było, nawet w okresie socjalistycznego “braterstwa”.

Dobra to temat sportowy. Dla parki Mao - Stalin to i Jowisz bylby za maly, zeby w zgodzie zyli
Czemu ilość Chińczyków nie przeklada sie na wyniki w sporcie? Zwlaszcza zespolowym?

Oni są mistrzami dopingu.

2 polubienia

Jak cala chinska medycyna :rofl::rofl::rofl:

2 polubienia

Polacy dobrzy w siatę od dawna

Od kilku lat.

e tam, jusz w gimbazie jak byłem to wygrywali ciągle

Tak jak pisalem tydzień temu i zdania nie zmieniam.Trzeba pokonac Tajki i Japonki! Szczególnie Tajki zaskakują jak nigdy dotąd i nie mam pojęcia,skąd tak nagle…Bułgarki mam nadzieję,wezmą i fajnie by było gdyby Belgijki także.Ale Belgia i USA,mogą sie okazać za mocne na tym etapie.
Zresztą tu nie o pojedyńcze mecze chodzi a o final"8".

1 polubienie

Siatkarskie turnieje ligi światowej,zawsze po części,grane są w Azji.Podobnie jak igrzyska od lat 60-tych.

Tajki i Japojki mają po 150 cm to nasze witaminki 170 dadzą radę

Oni wylapali te co wyższe.
Kapitan Sarina Koga ma 180 cm wzrostu.
Na zdjeciu z numerem 2. Resztę sobie porownaj.

Moment…Skad Ty te Bulgarki wytrzasnąłeś? :face_with_raised_eyebrow:

1 polubienie

Nowy regulamin. Nie każdy gra z każdym w grupie. Każdy gra tylko z trzema rywalami. Nam wylosowano tych, co wymieniłem powyżej. Czyli każda z drużyn ma o dwa mecze mniej w grupie.

@birbant,my nie gramy z Bułgarkami teraz.My gramy z nimi dopiero w następnej edycji, na początku lipca.

Zgadza się. Ale Bułgarki teraz są na Filipinach w naszej grupie.

W Quezon City są następujące zespoły: Belgia, Bułgaria, Chiny, Kanada, Japonia, Polska, Tajlandia, USA.
Ale, zgodnie z nowym regulaminem grać będziemy tylko z Japonią, USA, Tajlandię i Belgią.
Każdy zespół grać będzie tylko 4 mecze. Tak samo jest u mężczyzn.

Tak, że w następnej edycji zagramy z tymi, z którymi nie będziemy teraz grać na Filipinach.
Takie wymyślono nowe zasady, żeby w krótkim czasie nie przeciążać siatkarek i siatkarzy, jak to miało miejsce dotychczas.

Japonia - Polska.
Mamusiu! Japonia nas bije…!

1:0 do 21.
13:11. Nasze grają, po prostu źle, niedokładne przyjęcie, słabe rozegranie, anemiczny atak, błędy niewymuszone z naszej strony. Nareszcie porządniej i 15:15. Może z tego jeszcze coś wyjdzie? :shushing_face: Gówno wychodzi - 20:17. 22:20 - co nasze dojdą, to Japonki w łeb.

2:0 do 21. Drugi set w wykonaniu naszych pań smętny, tak, jak pierwszy,

3:0 do 21. Gra Polek, jak wyżej.

2 polubienia

Wyraznie Japonia jest na innym etapie.A Polkom daleko jeszcze do Polaków…Nie wygraliśmy z nimi od ponad 3 lat.Tym razem jednak Japonia jest absolutnym liderem i jedynym zespolem bez porażki.Dla mnie sensacja sama w sobie.
Mamy juz do nich strate chyba 5 punktów a Japonki juz mogą powoli świętować awans.
Dlatego to było takie ważne :face_with_raised_eyebrow:
Pytanie,na jaki poziom w miedzyczasie wspięły się Tajki? :thinking:

1 polubienie