Sosnowiec

Miasto na prawach powiatu na południu Polski, w województwie śląskim, w Zagłębiu Dąbrowskim będącym częścią Zachodniej Małopolski.

pobrane (2)

Położone jest na Wyżynie Śląskiej nad trzema rzekami: Czarną Przemszą, Białą Przemszą i Brynicą.

Więcej o Sosnowcu znajdziemy TU

W pełnym zieleni Sosnowcu można odwiedzić takie centra handlowe jak Sosnowiec Plaza i Designer Outlet Sosnowiec ze sklepami sportowymi i odzieżowymi, a także restauracje serwujące curry, pizzerie i pierogarnie. Na terenie parku Sieleckiego znajdują się skatepark, basen i Stadion Zimowy, na którym można oglądać mecze hokeja. W parku Tysiąclecia ciągną się ścieżki dla biegaczy. W odnowionym XVII-wiecznym zamku Sieleckim odbywają się wystawy sztuki i letnie koncerty.

Zapoznając się z historią, geografią, podziałem terytorialnym, demografią oraz architekturą tego pięknego miasta, można odnieść wrażenie, że w tak stosunkowo młodym mieście (118 lat) nie mogła rozwinąć się cywilizacja na tyle inteligentna, by podważyć poczucie godności normalnego człowieka.

.przekonać się o tym można tylko tam.

ZAPRASZAMY DO SOSNOWCA

1 polubienie

Nigdy tam nie byłam, mimo iż blisko mieszkam.

2 polubienia

Spieszcie się odwiedzać miasta.

.tak szybko zostają zrównane z ziemią. :bomb::bomb::bomb::boom::boom::boom:

3 polubienia

Jest tyle pięknych miejsc których nie widziałam.

2 polubienia

Już Długosz wymieniał miejscowości, które były kiedyś na miejscu dzisiejszego Sosnowca, ale nie pamiętam ich nazw. Sam Sosnowiec, powstał chyba pod koniec XIX wieku. A nazwa wywodzi się stąd, że tam były puszcze sosnowe, Wiele więcej na temat historii tego miasta nie wiem, ale byłem tam kilka razy.

1 polubienie

Oo…, pierwsza nazwa, to Sośnice. A przedtem Modrzejów, czy jakoś tak. Teraz sobie przypominam, że dawno o Sosnowcu coś czytałem, ale, naprawdę, dawno…

1 polubienie

Pierwotnie nazywał się Sosnowice.

1 polubienie

Skleroza mnie łupie, panie…

1 polubienie

Nie tylko Cię.

.obyśmy tylko zdrowi byli.

1 polubienie

Co Wy dzisiaj macie z tym Sosnowcem?
Ktoś Wam płaci za reklamę?:stuck_out_tongue_winking_eye:

1 polubienie

A co? Zdublowalem temat🤔

.sorry… niechcący.

1 polubienie

Nigdy więcej nie pojadę do sosnowca a jeżeli już to najwyżej spadne na niego z bombą aby mieć pewnosć że nie chybi celu

Byłeś?
I jak? Fajnie?

.opowiadaj.

Nie podobało mi się:
Zbyt mało leji po bombach

W Zagłebiu Sosnowiec,grał Andrzej Jarosik.
Kiedys sympatyzowali z warszawską Legią…
Chłopakiem z Sosnowca byl Jan Kiepura!
Od kilku lat,bratnie miasto dla Casablanki.

4 polubienia

To chyba dobrze. Przejechać można spokojnie, kół nie łamiąc.

W sosnowcu mieszkają same k u r w y i złodzieje a w parkach zamiast drzew rosną muchomory

Ponad dwieście tysięcy curev i jumaków🤔

To prawie jak Sodoma.

.nie obrażając Gomory.

Wiele lat mieszkałem po sąsiedzku, byłem w Sosnowcu parę razy odwiedzając kolegę ze studiów. Miasta jednak nie znam.
Nie mam nic do Zagłębia i Zagłębiaków ale w sposób naturalny poruszałem się raczej po miastach śląskich. Tam miałem jakieś interesy, kontakty czy ciągnęły mnie zainteresowania, śląskie miasta znam. Najdalej na wschód byłem w Katowicach-Bogucicach.

1 polubienie

Sosonowiec można ocalić.
Ale to już zalezy od woli przezycia mieszkańców.
Muszą kogoś poświęcić