Sposoby jak sobie zrobić krzywdę będąc dzieckiem

Pewnie myślał, że nikt w klasie granatów jeszcze nie jadł… Więc chciał się pochwalić. :grin:

2 polubienia

“Kiedy 7-latek wyciągnął przedmiot z plecaka i pokazał kolegom, ci aż pootwierali buzie ze zdziwienia i zazdrości. Ale kiedy wszystko zobaczyła nauczycielka, zesztywniała ze strachu”.
Nikt takiego nie miał.

2 polubienia

U nas na PO czyli przysposobieniu obronnym w podstawowce rzut granatem byl w programie szkolenia.
Prawdziwym, oczywiscie rozbrojonym.

1 polubienie

Rzucało się granatem, rzucało… Huk był potem nieziemski, ale nie ogłuchem od tego.
– A od czego?
– Od niczego! Przecie pisze, że nie ogłuchłem! :grin:

4 polubienia

Zarzuty będą zależeć od siły detonacji napisali w Fakcie.
A dzieciaki to mają niezłe biegi. Dorosły nie dogoni nawet 4-latka czasem.

2 polubienia

Ty się lepiej nie przyznawaj, ze miales niewielka wytwórnię granatów w komórce…
Bo ja skuteczność koktajlu Molotowa w warunkach laboratoryjnych testowałam. Sąsiedzi nie donieśli…

2 polubienia

W Romanowie w woj. wielkopolskim doszło do tragicznego zdarzenia. 6-letni chłopiec został śmiertelnie potrącony na przejściu dla pieszych. Jak ustaliły służby, 72-letnia kierująca pojazdem nie ustąpiła pierwszeństwa pieszemu dziecku.
:frowning: 72lata jak się ma, to się pije drinki z lemoniady na balkonie a nie (pewnie) z zakrzepami w nodze i mózgu przejeżdża 6-latka, który z racji bujania głową w obłokach jest mniej uważny i należy mu się zasada ograniczonego zaufania :face_with_raised_eyebrow:

2 polubienia

Ja nie wiem jak to wyglada w Polsce? Jako przepis w kodeksie?
Ale obowiązują tu dwie zasady - widzisz pieszego noga z gazu. Na pasach przepuszczasz i nie marudzisz.
Ograniczenia predkosci nie sa bez powodu.
Ale i pieszy nie włazi bezposrednio pod maske, na pasach sygnalizuje chęć wejscia, na światłach jednak wybiera zielone.
Na terenie niezabudowanym nosi kamizelke odblaskową lub ubranie pozwalające odroznic go od pobocza.
A i tak wypadki się zdarzają.
Co do wieku kierowcy? Zasadniczo ograniczeń nie ma, ale są obowiazkowe badania, bez wzgledu na przezyte lata i nie jest to na zasadzie “jak się pan czuje” a porządne testy psychomotoryczne i badanie wzroku.
I w przypadkach, kiedy są podstawy wysyła się do specjalistów.
Inna sprawa, żeby testów sprawnościowych nie zdać?
Gorzej ze wzrokiem.
A grupa piratów to niestety mlode osły płci meskiej z cegłą na gazie… czasem podwójnym.
Ale jak dzieciak zastartuje na pasch i nawet jedziesz wolno to tragedia moze się skończyć.
Samochody ciężkie, a asfalt twardy.

2 polubienia

Czy ja się czepiam? https://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/wroclaw/pod-wroclawiem-wybuchal-pozar-za-pozarem-ustalili-kim-byl-podpalacz-szok/ycq47bx
…dorosłych czy ja się czepiam, że nie nauczyli a na pewno nie pilnowali? :thinking:

1 polubienie

Wielka akcja służb pod Szamotułami. Wszystko dlatego, że 5-latek uciekł babci>>
widać, że babcia nie czytała o mamie, której 4-latek uciekł na nogach wiele dni temu

2 polubienia

Moja droga, babcia nie zachowala bodstawowych zasad BHP.
Wnuczka przykuwa się do kaloryfera.
Z braku kaloryfera? Do ogrodzenia.

2 polubienia

nie miała pod ręką ani łańcucha, ani gumy …do uwi azania

1 polubienie

A sznurka wisielca na szczęście?

1 polubienie

“3-latka utknęła w zjeżdżalni. Potem wyszło na jaw, co było w środku …był materac”
Były jeszcze 2 newsy, ale że pod opieką babć były dzieci to nie wklejam. Starszy człowiek to niektórzy uznają, że ma prawo zostawić 2 maluchów na placu zabaw i iść na zakupy…to nie wklejam …

1 polubienie

Kolezanko, tatusiowie czesto sa lepszymi “matkami”. Ale ich sie traktuje, jak zagrozenie.
Cos w tym jest, sukces ma wielu ojcow?

1 polubienie

10-latka “w wyniku nieporozumienia rodzinnego” chciała wyjść z mieszkania przez okno i spadła z drugiego piętra.

1 polubienie

Teee…, @Nunu uważaj sobie, bo ja mam 72 i niedługo wybieram się autem i to samotnie do Polski. Jakieś 900 km.
I co, na dodatek chcesz mnie otruć jakąś lemoniadą? :shushing_face: :sunglasses:

2 polubienia

Teraz dzieci przy drodze sprzedajo, to one @birbant otrujo jak naplujo.

2 polubienia

Ja tam se żadnych lemoniadów wcisnąć nie dam i już. Truciznów nie pijam.

2 polubienia

Kolego, lemoniada to zawsze da się zmiksowac.
Choć ta bezcukrowa to nawet do tego si nie nadaje.

1 polubienie