Sposoby jak sobie zrobić krzywdę będąc dzieckiem

Roger – 3%, 1,29zł, browar Van Pur . Definitywnie najtańsze piwo w Polsce. Dostępny w Carrefour.

"Chwile grozy przeżyli rodzice 4-latki, która zaginęła na plaży w Międzyzdrojach. Przerażony ojciec poinformował o tym ratowników, a oni natychmiast rozpoczęli akcję poszukiwawczą.

Na szczęście po niespełna godzinie dziecko udało się odnaleźć. Film, na którym zarejestrowano finał akcji, podbija sieć".
O matko, to już znalezienie własnego dziecka, które się miało pilnować urasta do rangi hitu sezonu …

1 polubienie

Moze wprowadza obowiązek wyprowadzania dzieci na smyczy (kaganiec opcjonalnie)

1 polubienie

“Rodzice zapomnieli dziecka z pociągu. Ich reakcja szokuje. Konduktor nie gryzł się w język”
nie rozwijam, bo pomysły ludzkie mnie przerastają…

Kevina tez zapomnieli…

1 polubienie

Groźny wypadek w parku rozrywki w Zatorze. 5-latek wpadł do basenu i zaczął się topić
→ 2 dzieci z 2 rodziców to jest za mało, że te dzieci upilnować jak widać.
Zastanawiam się, jak ja przeżyłam dzieciństwo, że nie przypominam sobie, abym kiedy próbowała się utopić co nie znaczy, że nie wychodziłam oknem nie powiem na którym piętrze w śliskich kapciach…:slight_smile:

A pod Wawą mama 9-latkę pod samochód rowerem wprowadziła. Dziecko nie żyje, bo miały chyba pierwszeństwo na warunkowym skręcie w prawo dla wywrotki.

Cos o tym czytałam, jak kierowca ciezarowki skręcał to tlumaczenia, ze niewinny nie ma. I czepiac sie matki?
ale tych wypadkow z udzialem dzieci z rodzicami na rowerach to cos dużo ostatnio.
Inna sprawa? Jest czesto droga rowerowa, a ci po chodniku, albo między samochody się pchają? Ogolnie mam nadzieję, ze pani minster jak już zlikwidowala nadmiar religii to pomyśli o nauce przepisow kodesu drogowego? I w końcu wprowadzi się ustawowo konieczność uzywania odblasków i kamizelek dla uzytkownikow dróg publicznych, gdzie nie ma wydzielonego chodnika?

1 polubienie

No, ale jak ten w ciężarówce ich nie widział, bo był za wysoko to co da kamizelka? Instynktu samozachowawczego trzeba uczyć, bo rodzice nie nauczą skoro sami nie mają :thinking: Lezą jak święte krowy i nie myślą, że samochód się nie zawsze zatrzyma.

Przeciez one z powietrza sie nie wzięły? Z pewnej odległości musiały byc widoczne.
I kwestia czy kierowca trzezwa gapa?

1 polubienie

Każdy pojazd ma martwy punkt. Jak mu znienacka wjechały w ślepe pole, to… Ty @okonek żyjesz w cywilizacji i u was ciężarówki mają naklejki ostrzegające przed martwym polem. Natomiast u nas życie przypominna miejscami sawannę i busz, gdzie dzicy ścigają się ku niebezpieczeństwu wierząc, że dadzą radę…

Ale to ciezarowka skręcała, wiec powinien sie upewnić czy może zrobic to w sposób bezpieczny. Co innego gdyby jakas awaria, ale planowany zamiar?
Owszem, każde auto ma martwe pole, sa na drogach kanydaci na mielonke jeżdżący motorami z predkoscia startujacego samolotu? I taki to faktycznie pojawa się zanim reszta zdąży zareagowac.
Owszem i dlatego to piszę - obowiazek odpowiedniego ubrania dla rowerzystów, zapweniajacego minimum widocznosci uzytkownika.

Zmęczona “świętowaniem” położyła się spać. Przez okno wypadł jej 3-letni syn
Funkcjonariusze ustalili, że 3-latek był pod opieką matki, która zajmowała się jeszcze trójką innych dzieci w wieku przedszkolnym.
2,8promila jakby ktoś pytał. :face_with_diagonal_mouth:

To ile ona wypiła? 4*800 plus naraz?

1 polubienie

Może dzieci za stare na śliski kocyk? [żart]

Nie wydaje mi się.
Ale pod względem FAS to dzieciaki należałoby przebadać.

1 polubienie

No w sumie…nie opłaca się, bo potem 800zł. miesięcznie mniej…
ale
“Jednak nie wszyscy stosowali się do wydawanych apelów. Na jeziorze Bełdany w województwie warmińsko-mazurskim wywróciła się łódź, na której przebywały trzy osoby, w tym dziecko”. Może ludzie jednak nie z braku instynktu samozachowawczego narażają te dzieci, ale zorientowali się, że te 800+ to jednak kieoski interes był? :woman_facepalming:

“W pobliżu przesmyku Przeczka trwają poszukiwania dwóch osób - kobiety i mężczyzny. Poszukiwana para to rodzice 4-latki, która wypadła za burtę. Dziecko było w kapoku, nic mu się nie stało”.
Nie upilnowała rodziców.

1 polubienie

Slyszalam w TV. To jest przerażające jak czasem ludzie na wodzie nie myślą. Choc dziecku kapok załozyli. Jedna trumna mniej.
Ja umiem pływać, ale jak pogoda kiepska a łódeczka chybotliwa to kapok obowiazkowo.
Ale cóż z lodkami teraz jest jak z rowerami - każdy może…

1 polubienie

No i niestety wyciagneli dwóch topielców.

1 polubienie