Szanowni Panowie i Drogie Panie - najpierw odpowiedź, potem googlanie!

Czy wyrażacie szczerą chęć zamieszania w mieście, którego oryginalna historyczna nazwa brzmi Miasto Matki Bożej Królowej Aniołów z Porcjunkuli?
Porcjunkula (łac. portiuncula, mała cząsteczka, skrawek gruntu) − kaplica pod wezwaniem Matki Bożej Anielskiej, którą św. Franciszek w XIII wieku otrzymał w darze od benedyktynów i odbudował własnymi rękami. Znajduje się ok. 2 km od Asyżu, rodzinnej miejscowości świętego. (za Wikipedią)

Ankieta
  • W życiu! To jakaś wiocha!! Wolę moje obecne miejsce zamieszkania.
  • Jeżeli mam wybierać, to wolę boskie Buenos Aires.
  • Co tam Buenos, gorące Rio De Janeiro to jest to!
  • Los Angeles wiecznie słoneczne jest jeszcze lepsze.
  • Z miłą chęcią zamieszkam w takim miejscu.
  • To już wolę w Kraśniku!!

0 głosujących

2 polubienia

a niech Cie wszyscy diabli :slight_smile:

1 polubienie

strefa podzwrotnikowa

1 polubienie

Wszyscy?? Ale za co? :wink:

Bardzo chetnie.Tylko…Co Cie pchnelo do zadania tego pytania?I dlaczego akurat tam?
Argentyna a jeszcze bardziej,Chile,zawsze byly dla mnie pociągające…
No i…Tam mnie jeszcze nie bylo… :innocent:

3 polubienia

Coś mnie podkusiło. :smiley:

1 polubienie

Fajna huśtawka

Jakbym miał wybierać to ani kilometrowa nazwa ani milionowa metropolia, ani aż tak blisko boskiej istoty.
Czy to już we własnym, stustysięcznym miasteczku nie można dożyć dni?

4 polubienia

Spokojnie, to tylko zabawa. Żaden wybór do niczego nie zobowiązuje, ale opcja pozostania w swoim miejscu zamieszkania, również jest dostępna. :wink:

2 polubienia

A już się obawiałem że w ślad za tym wpisem przyjdzie nakaz eksmisyjny wraz z biletem lotniczym. image

2 polubienia

wiosna na pamapsach zalatuje
nie mylic z pampersami

1 polubienie

Bez patrzenia w media stawiam na L.A. Absolutnie nie jestem pewien, nawet gdybym odgadł, to byłby przypadek. Coś mi świta, że chyba Los Angeles ma nazwę długą że ja pier… Idę sprawdzić. Tylko się ze mnie proszę nie śmiać.

2 polubienia

Rownoleznikowo by sie zgadzalo
Jesien czy wiosna?

1 polubienie

Jeszcze nie sprawdzałem … Ale sprawdzę :slight_smile:

1 polubienie

I masz racje!
Zupelnie innym"korytarzem",moje mysli pobiegły… :thinking:

1 polubienie

Dziękuję za udział w zabawie @okonek @Antykwa @collins02 @Devil
Choć niewielu próbowało, to jednemu się udało. Gratuluję @benasek’owi rozwikłania tej podstępnej zagadki. :+1: :1st_place_medal:
Miasto (a raczej wioska) Matki Bożej Królowej Aniołów z Porcjunkuli, w oryginale El Pueblo de Nuestra Señora la Reina de los Ángeles de Porciúncula, to w skrócie Los Angeles.
Co do ankiety dołączonej do pytania, dała ona dość zaskakujące wyniki. Pomimo, że na obecną chwilę 57% ankietowanych wyraża chęć zamieszkania w Los Angeles, to 0% wyraża chęci zamieszkania w Los Angeles. Ech ta statystyka …

3 polubienia

Udziału w zabawie nie brałem, bo za trudne to dla mnie było, ale przygladałem się uważnie i dzięki temu dowiedziałem się nowej ciekawej rzeczy, za co wdzięczen jestem.

A kto wie, gdzie w Polsce jest Warszawa, która sklada się z jednego zabudowania?

3 polubienia

Bylam o krok?
Jakaś nagroda pocieszenia się nalezy?

Proszę bardzo …

1 polubienie

buahahahaha!!

1 polubienie