Szukanie DNA

Kto Ci powiedział, że Twoim zadaniem jest analizowanie cnót lub błędów kogoś innego? Zanim spojrzysz na bliźniego przez lupę, kup sobie lustro.

.zacznij zmiany od człowieka w lustrze.
:mirror:

1 polubienie

No jak to…Ty scoorvielu!
Ty gdy wyzywałeś mnie od spdkobierców nazizmu choć tamten temat,nie mial nic wspolnego z Żydami.Ty znalazłeś korytarz
Pozwolileś sobie nawet na inteligencję wspak,twierdząc ze nigdy w Anglii murzyna nie widziałem…
Zła wola czy kretynizm?
Przy ówczesnym wsparciu moderacji która ochoczo ci plusowała,nie wykluczam ze jedno i drugie.Tzn. wsciekłej złosliwosci jestem akurat pewien.
Faktycznie kup sobie lustro.
Przynajmniej zanim znowu zaczniesz pić.

O! Wejście z przytupem. Jakbyś usilnie próbował coś zaznaczyć lub czegoś dowieść.

W którym miejscu nazwałem Cię spadkobiercą nazizmu? A, pamiętam. To było w temacie @okonek o przepchanej ustawie w sprawie ograniczenia napływu uchodźców do Hiszpanii. Uznałeś tę ustawę za godną wprowadzenia na Wyspach, bo wg Ciebie byłaby wiatrem w żaglach, wskazującym kierunek postępowania innych państw wobec uchodźców.

Warto ten wątek przypomnieć. Dla spragnionych.

Post @okonek ma prawie 2 lata. Aż dziwię się, że pamiętałeś, jaką postawę wtedy prezentowałeś i jakich argumentów użyłeś w jej obronie. Moja reakcja na Twoją postawę musiała Cię solidnie kolnąć w wątrobę, skoro do tej pory odczuwałeś skutki nią wywołane.
Ale o murzynach i o zarzucie, że nigdy takiego osobnika na Wyspach nie spotkałeś, nie ma w tym wątku mowy. Musiałeś mnie z kimś pomylić. Może warto byłoby przestać pić, zanim cokolwiek się komuś zarzuci? :thinking:

W temacie @okonek wspominałem, że podobną ustawę w 1935 roku wprowadzili naziści, załatwiając kwestię żydowską w Europie.
Skoro uznałeś hiszpańską ustawę regulującą kwestię uchodźców w Hiszpanii, to pewnie bez skrupułów podniósłbyś rękę w głosowaniu w Reichstagu w 1935 roku, głosując ZA regulacją kwestii żydowskiej w Europie.

Ty, jako rezydent UK, uchodźca z Polski w poszukiwaniu funta, legitymujący się jakąś cieciową licencją i zaproszeniem ze strony angielskich pracodawców, śmiesz decydować o losie tysięcy uchodźców, którzy musieli uciekać ze swoich domów, ze swojej ojczyzny. Ty?

Ale żeby od razu mianować się samozwańczo spadkobiercą?
Pomyślałeś o przyjęciu spadku z dobrodziejstwem inwentarza?
:thinking:

Możesz śmiało kontynuować dyskusję. Pora jest odpowiednia i ciśnienie mojej krwi też już ku temu osiągnęło optymalny poziom.

Dajcie sobie po razie na udeptanej ziemi?
Jako “wyrwana do tablicy” i to w srodku nocy? Ustawa hiszpanska nie ma nic wspolnego z ustawami hitlerowskimi, nie wstrzymuje również napływu imigrantow jako takich. Pod warunkiem legalnosci przybycia. I sposobu - mozna normalnie przejsciem , zlozyc papiery o azyl i grzecznie odczekac na rezultat. W wiekszosci przypadkow na wolnosci, i do tego jesli w miedzyczasie znajdzie sie chetnego pracodawce mozna sie przekwalifikowac z “azylanta” czy nielegalnego w rezydenta na dluzszy czy krotszy czas.
Kobiety z dziecmi i nieletni bez opieki doroslych moga liczyc dodatkowo na pomoc samorządów. Brzmi ladnie? Owszem.
Tylko niestety niektorzy wola na skroty i stąd taka a nie inna ustawa - kraje sasiadujace z Hiszpanią, w tym Maroko uwazane sa za bezpieczne.
Zresztą w tej chwili po podpisaniu nowych umów z Marokiem ustawa praktycznie dziala w wyjatkowych przypadkach.
Czy ktorys z Was zadal sobie trud, zeby choc pobieznie zapoznac sie z ustawami norymberskimi? Czy poslugujecie sie sloganem? To tak na marginesie.

1 polubienie

Ale wygania tych, którzy w poszukiwaniu lepszego świata, dotarli, często życie narażając, do swojej Ziemi Obiecanej.

image

Ustawa nazistów z 1935 roku w kwestii żydowskiej w Europie też miała za zadanie eliminację, piętnowanie, zagładę tej gorszej nacji.

Czym ONI (ci z 1935 i 2015) różnili się od innych?
Nie posiadali licencji, zaproszenia?
Niebo nad nimi było mniej błękitne?
W ich żyłach płynęła rzadsza, chłodniejsza krew? Może innego koloru?
Oddychali, kradnąc powietrze tym, którzy uznali, że im się je bardziej należy?
Mieli odmienną kulturę, kuchnię, przekonania, religię?
Innego, gorszego Boga?
Produkty ich przemiany materii miały gorszy aromat? Może były innego koloru?

Czym? Bo @collins02 wymachując jakąś licencją, próbował mi tę różnicę pokazać.

.złe porównanie?

Niedokladnie.
Jedna z ustaw norymberskich ( bo bylo ich kilka) pozbawiala obywatelstwa i podstawowych praw część wlasnego spoleczenstwa.
To jakbys w Polsce ustalil, ze obywatelami przestaja byc wszyscy, ktorzy nie sa katolikami z certyfikatem torunskim ( jest taki, ktory by to chętnie wprowadzil :wink:) i już zapędy w kierunku drugiego sortu byly.
Ta ustawa hiszpanska dotyczy tylko lub aż sposobu dostania sie do Hiszpanii przez osoby z zewnatrz - nie wyklucza asymilacji, pod warunkiem zachowania ustalonych procedur.
I dotyczy okreslonych zachowan - jesli stanowia one zagrozenie dla innych, a takie oszalale ataki na zasieki dzielace Maroko od Ceuty czy Melili tym są,
czy są próbą zatrzymania samobojczych wypraw przez morze, a co gorsza ocean (na Kanary) - oblicza sie, ze ponad polowa tych lodek jednak nie jest wychwytywana, a sadzac po ilosci wylawianych topielców w razie zalamania pogody cos w tym jest?
Zresztą kraje postkolonialne maja tez problem z migracja z dawnych kolonii
I tu model kolonializacji hiszpanskiej tworzy inne niz angielskiej
O holenderskiej to moze @birbant cos wiecej? Bo tam jeszcze inaczej.
Ogolnie migracji sie nie zatrzyma, kwestia jak to zrobic, zeby bylo w sposob mozliwie ucywilizowany, a nie jak z ruskimi? Niszczyc dla niszczenia? Rosje juz wykonczyli, czas na reszte swiata?
Nie wiem czy to nie jakies mutanty rodzące sie z zanikiem płatów czolowych mozgu ?(odpowiedzialnych za tzw. uczucia wyzsze)
Patologia zdarza sie wszedzie, ale w takim stężeniu?

1 polubienie

Poza tym teledysk oszukuje. Nie tylko murzyni padaja ofiara glodu, chorob i wszystkich plag egipskich.

1 polubienie

Czytając lekturę Twojego wpisu sprzed dwóch lat (sorry, ale to nie ja sobie o nim przypomniałem, tylko Gość cierpiący na ból nogi), można wyłowić zapisy z hiszpańskiej Konstytucji. Wynika z nich, że Hiszpania traktuje wszystkie narody i nacje równo. Jednak gdy zdarzył się kryzys, pojawiają się głosy, które tę równość deptają. Pojawia się segregacja na lepszych i gorszych, na brudniejszych i czystszych, na…
Wszystkie te różnice opisałem w moim wpisie powyżej.

Na brak szacunku, ogłady i niski poziom wychowania też potrzebna jest licencja?
:thinking:

.a może to tylko prowokacja?

No nie no @okonek. Please.
Już pierwszy kadr teledysku z twarzą głodnego inaczej Martina Lutera Kinga pokazuje, że nie będzie grane tylko o głodnych dzieciach w Afryce.

Screenshot (80)

.i have a dream that…

Dorosli tez gloduja.
Co prawda ja uwazam, ze zamiast modlitwy i wszelakiego rodzajy broni powinno sie rozdawac prezerwatywy i uczyc podstaw zrownowazonego rolnictwa, ale to utopia. Gorsza pewnie od komunizmu.:stuck_out_tongue_winking_eye:
Bo jak na razie nowe technologie sluza glownie zabijaniu. A do ich obslugi niedlugo bedzie mozna (o ile tak nie jest) homo o IQ nizszym od szympansiego.

P.S. sny to wielu ma mie gorsze od tego pana, tylko jak wskazuje historia ich realizacja napotyka wiele przeszkod…
Chocby ci lagodni, milujacy pokoj buddysci?

Co prawda artykul z forum katolickiego, ale nie wszystko jeszcze opanowala torunsko-krakowska gorączka.

Coś tam we łbie trzeba mieć, by go przypadkiem podczas zabawy w pif-paf nie stracić.

Dostałem kiedyś na jakiś komunikator krótki film video.
Rzecz działa się w Talibanowie. Jaden Taliban zaglądał sobie w lufę AK47.
I to był ostatni otwór, jaki w życiu widział.

2 polubienia

Nie wygania - jak pisalam, zamyka tylko jedna z dróg - ta na skroty.
Z ponad 40 milionow ludzi mieszkajacych na stale w Hiszpanii (obywateli i rezydentow) lekko liczac 10% jak nie wiecej nie urodzilo sie w Hiszpanii.

Ale w Hiszpani nie ma prawa ziemi? Jest prawo krwi.

Nie dalej jak w piątek, poznałem Dominikankę mieszkającą w hiszpańskiej Granadzie.

Ladna mi segregacja? Owszem w czasie lockdownu wylapali bezdomnych,nie patrzac na legalnosc pobytu. Umieszczono w warunkach zapewniajacych minimum higieny i wygody. Razem z dobytkiem (poddanym jedynie wypraniu i oczyszczeniu) zwierzakami ( z wyjatkiem tego drobiazgu krwiopijcow typu pchly i inne przyjemniaczki)
I co? Jakos nikt nie proterstowal, a część skorzystala z szansy, żeby z bezdomnosci wyjsc. Zycie kolego @ZiraaeL bywa pelne nieslodzianek.
Co do tamtego artykulu i ustawy? Jak cie zalewa fala to nie postawisz jakiegos falochronu? Na dzień dzisiejszy sytuacja prawie nie wymaga stosowania tego przepisu. Ale on sobie jest.

To znaczy ogólnie jest prawo krwi.
Ale jesli urodziles sie w Hiszpanii (rodzice nie musza byc obywatelami) i udowodnisz swoje zwiazki z krajem, po ukomczeniu 18 roku zycia obywatelstwo nalezy sie z automatu.
Dorosli to 10 lat zamieszkania i podobnie - masz prace (biznes), rokujes staly dochod, placisz podatki, tutejszy ZUS - dodali teraz jeszcze prosciutki egzamin z hiszpanskiej rzeczywistosci. Obywatele krajow, ktrore sa dawnymi koloniami maja skrocone do 5 lat .
Czy chcesz z tego skorzystac, czy dzialac z poziomu rezydent? Twój wybór. Roznica tylko taka, ze rezydenci nie maja praw wyborczych do Kortezow. Bo na poziomie samorzadow roznicy nie ma.

Podobnie jest w Niemczech.
Kandydat wypełnia warunki, zdaje egzamin z Niemieckiego level B2 połączony z egzaminem z WOS (wiedza o społeczeństwie) i … dostaje niemiecki paszport i dowód osobisty. Posiada wszelkie prawa obywatelskie z czynnym prawem wyborczym włącznie, ale nie ma tytułu nadania niemieckiego obywatelstwa.
Taki półobywatel, gdzie nawet w dowodzie osobistym jest zaznaczony jego status.

Takiemu półobywatelowi tylko wydaje się, że dostał się pod skrzydełka niemieckiej wrony.
image

Na Konclerza czy Prezydenta nie ma szans, bo nie posiada biernego prawa wyborczego.

Takiego polobywatela to tu nie ma.
Rezydencja to rezydencja. A obywatelstwo nie jest “skazone” pochodzeniem.
Jak sądzę jesli jakis kosmita o wygladzie Alien (moze mniej zarloczny, bo ten zostalby uznany za gatunek inwazyjny) spelnilby warunki? To paszport hiszpanski ma jak w banku.

Czyli co? Taki przyjezdny z Dominikany, dostając hiszpańskie papiery, z automatu posiada bierne prawo wyborcze?