Teoretycznie, to nikt nie powinien być zadowolony ze swojego abonamentu. To jak to w końcu jest?

Hmmm… zabrzmiało to bardzo dwuznacznie. :smile:

2 polubienia

Trudno, niechaj inni tez sie … zgorsza!!! :joy: Aha, tak przy okazji: czy w zupelnie nieuzywanym telefonie mogla popsuc sie bateria (tak sama z siebie)???

1 polubienie

Baterie psują się przede wszystkim w nieużywanych urządzeniach. Serio.

2 polubienia

Aaa, to poprostu musze kupic telefonik! Bo ten przelezal z poltora roku!!!

1 polubienie

Lub wymienić baterię. Czasami wychodzi to taniej niż nowy telefon.

2 polubienia

Mozliwe, musze sprawdzic. To jest Nokia tylko do telefonowania (gdzies kolo 100 zl…).

1 polubienie

Nokia nokii nierówna. W jednej wymiana baterii to pstryk-klik dekielkiem i po sprawie, a w innych to już niemal jak rozbrajanie miny przeciwpiechotnej.

2 polubienia

Ta jest prosta jak ja… :grin:

2 polubienia

Tak się mówi żeby uśpić czujność. A potem jest mina przeciwpiechotna. :stuck_out_tongue_winking_eye: :smile:

2 polubienia

:sweat_smile:

1 polubienie

W bardzo ubiegłych latach miałem Nokię, którą przez 2 lata ładowałem raz w tygodniu przy umiarkowanym korzystaniu. Raz zapomniałem, to wytrzymała jeszcze 2 dni.

2 polubienia

U mnie hiszpanska Lebara na psy zeszla juz dawno, jest na karte, utrzymuje minimalne saldo, bo sporo osob ma ten mumer do mni jako jeden z kontaktowych. Oprocz tego mam w Vofafone z internetem najtanszy pakiet - za rozmowy w Hiszpanii duzo sie nie placi, a i tak wiekszosc ludzi ma Whatsapp, wiec telefon to raczej terminal i korzystam z nieograniczonej ilosciowo (z szybkoscia to roznie bywa) transmisji internetowej.

1 polubienie

Ze zmartwienia, ze o niej zapomniales… :sob:

2 polubienia

Przeczytałem te wasz lamenty i mam jedno wrażenie – Polacy lubią narzekać, nawet jak mają dobrze. Rozumiem, że firmy telekomunikacyjne powinny swoje usługi świadczyć za darmo albo za symboliczna złotówkę, boć przecież posiadanie nielimitowanego dostępu do internetu i możliwość rozmowy z całym światem bez ograniczeń to przyrodzone prawa człowieka, tak?

A przypomnijcie sobie jeden z drugim jak wyglądały ceny i oferty jeszcze kilkanaście lat temu! Spadek cen w tym segmencie od czasu gdy zostały wprowadzone powszechnie telefony komórkowe jest olbrzymi. Mam jeszcze w domu ulotkę ze swojego pierwszego abonamentu telefonicznego, równo 20 lat temu, minuta rozmowy w sieci kosztowała 1,50 zł a poza siecią 3,00 zł! SMS 50 groszy, a o Internecie w komórkach nikt wtedy nie słyszał. Średnia pensja krajowa wynosiła zaś 1300 zł.

Napisze więc coś ze swojego punktu widzenia – pracownika w tej branży. Koszty działalności firm telekomunikacyjnych są olbrzymie! Trzeba zbudować całą infrastrukturę, maszty, przekaźniki, łącza światłowodowe, pojemne centrale i jeszcze to wszystko utrzymywać by należycie działało. Państwo pobiera od naszych firm horrendalne koncesje. Wielkie pieniądze kosztuje wdrażanie nowych technologii, 3G, 4G, 5G, itd., to wszystko nie robi się samo jak za naciśnięciem guzika. Współpracujemy z olbrzymia liczba poddostawców i kontrahentów, którzy też musza swoje dostać. A jeszcze teraz rząd uszczęśliwia nas podwyżkami płacy minimalnej, czy likwidacją PIT dla młodych – wszystko fajnie, żyć nie umierać, tylko że to się przekłada na wyższe koszty operacyjne. Właśnie teraz musze negocjować wiele starych umów i kontraktów, bo wszystkim rosną koszty z tego powodu.

Więc oczekujecie że ma być lepiej i taniej? Nie, nie będzie!

A co do negatywnych opinii w Internecie to pisałem już kiedyś – czy przyszłoby Wam do głowy napisać od tak, bez powodu pozytywną opinię o jakiejś firmie? Jeśli jest tak jak być powinno, to nikt o tym nie pisze, dopiero jak pojawia się problem, to ludzie wylewają żale.

Reasumując – więcej pokory moi drodzy! Konkurencja jest duża, możecie wybierać. Tylko nie oczekujcie wysokiej jakości za niską cenę.

5 polubień

Bardzo mi się podoba Twój wywód. Ja, jako klient, jestem skłonny płacić więcej, chciałbym, jednakowoż, żeby to działało za te moje pieniądze. Tymczasem mój operator, u którego jestem lat prawie 10, pogarsza jakość usług. I to nie jest w Polsce. Na temat polskiej telefonii wiem niewiele.

2 polubienia

To Cię zaskoczę, polska telefonia komórkowa jest jedna z najlepszych w Europie. I wcale nie jest droga, tzw. ARPU, czyli średni przychód od jednego klienta to około 40-50 zł miesięcznie. To sa jakieś wielkie pieniądze? Policzcie ile wydajecie w tym samym czasie na benzynę, bilet miesięczny, czy papierosy.

4 polubienia

Lebara nigdy jakoscia nie smierdziala🙄.
Co do polskich operatorow to wypowiadać sie nie bede, jako ze moja mama w tym przypadku nie zawsze jest osoba wiarygodna. I to nie tylko ze wzgledu na wiek.

1 polubienie

W t-mobile ale mam na karte. Abonament moim zdaniem u gigantów to tylko nieopłacalna smycz. A tak płacę 25 zł miesięcznie i jak czego nie chce to nie płacę. Nie obowiązują mnie umowy. Po prostu wyłączają mi usługi (np. internet LTE). Dzwonię bardzo mało więc czasem sobie tylko 5 zł doładuję.

Plush i nju mają najlepsze oferty abonamentu. No chyba że zależy ci by mieć wszystko bez limitu łącznie z lte.

2 polubienia

Otóż to. Wystarczy poszukać a każdy znajdzie coś pod swoje potrzeby

1 polubienie

jest w Polsce od dawna

1 polubienie