Teraz sie posypie...

Nigdzie nie jest napisanie jak kto ma glosowac.

Tym bardziej…

Kogo masz na myśli, @elsie?

1 polubienie

Czyli nie masz nic przeciwko, jeżeli początkowo na wybory miałem nie iść, ale po przeczytaniu tego postu zagłosuję na PiS? Taka była intencja Twego wpisu?

2 polubienia

Czyli niecałe 20 % uprawnionych do głosowania, a niezbyt rozgarniętych, może rządzić rzekomo w demokratycznym systemie. Śmiechu warte. Ośmieszyłbym się, biorąc udział w takich wyborach…

Np Wiosne…

Intencja: zeby isc a nie olewac! A kazdy glosuje zgodnie z wlasnymi pogladami, mnie nic do tego.

Zagłosuję na PiS. Nie działa na mnie obrażanie, że ciemny naród tylko na nich głosuje, że głupi i debile… patologia itd.
Dwie kadencje poprzednicy mieli szansę rządzić jak się skończyło każdy widział,niech teraz obecni mają.
Myślę, że może dłużej niż te dwie kadencje żadne ugrupowanie w Polsce nie pociągnie. :thinking:
Kto ma rację i jak to będzie pokaże czas… dużo czasu. Osądzi to przyszłe pokolenie, ale i ono będzie miało pewnie różne zdania na ten temat.

Był taki program w tv (może jeszcze jest, nie wiem) “Ciąg dalszy nastąpił” pokazywano w nim wiadomości z przed nawet kilkunastu lat i analizowanie czy komentujący mieli rację oraz można było sobie posłuchać o co ludzie się spierali.
Ile było nie trafionych analiz, niepotrzebnych sporów to głowa mała.
A to tylko były nieliczne przykłady, większość afer poszło nam zupełnie w niepamięć.

Ludzie weźcie się opamiętajcie z tymi nerwami, nikt wam zdrowia nie wróci. Idźcie sobie zagłosujcie jak chcecie, i dajcie innym spokój.

4 polubienia

Dlaczego wszędzie w Europie można przeczytać że Polska gospodarka za pisu ma się świetnie i że Polacy nie chcą już tak wyjeżdżać do pracy za granicę? To w Europie też tacy głupi nierozumni ludzie?

PiS też wierzy w bezmyślny kapitalizm, w bezmyślną religię Kościoła, w prawidłowość mordowania i pożerania zwłok myślących, odczuwających, pragnących żyć i kochać, pożytecznych, harmonijnych ryb i innych gatunków. Taka religia ma więcej wspólnego z diabłami, niż z Aniołami.

1 polubienie

Polityka z diabłem idzie w parze za rączkę, to jest nie rozłączne i nigdy się nie zmieni. Tam trzeba knuć, kłamać i być mendziochem. :wink:

4 polubienia

Aktualna sytuacja gospodarcza nie nie jest nigdy zasługą aktualnego rządu, ale wynikiem działalności rządów poprzednich i wcale tych nie tych ostatnich, czyli w tym przypadku PO. Poza tym, ogólnie mówiąc, to koniunktura gospodarcza nie jest, aż tak bardzo zależna od rządzących. Bardziej jej spadek. Czynników składających się na gospodarkę jest wiele, a rządy mogą w tym pomagać lub szkodzić. Efekt działalności dzisiejszego rządu odczuwalny będzie za jakiś czas. I do tego dojdzie jeszcze dużo innych czynników.

3 polubienia

Nie musiało by tak być, choć polityka i rządzenie to też odpowiedzialność i większe zaangażowanie.

Tak, jak pisze @Kropla było jest i będzie od czasów, gdy ta polityka zaistniała. Obecnie w Europie i kilku innych krajach jest ona najłagodniejsza w swych poczynaniach i to jest dobry symptom na przyszłość.

Dobra polityka nie musi być szlachetna, ona ma być skuteczna. A jeszcze lepsza, gdy korzystają na tym zwykli ludzie.

Cel uświęca środki ta zasada uniwersalnie wyjaśnia wszystko.

Najlepszy biznes, to taki, w którym biorące w nim udział strony są zadowolone. W polityce tak się nie da.

2 polubienia

Mnie martwi, dziwi i wkurza zarazem ta zajadłość w ludziach. Jedni na drugich strasznie wrogo są nastawieni.
Ja się temu nie poddam, nie chcę tego.
Może sobie ktoś głosować na jaką partię chce, brać udział w protestach i wiecach według własnych poglądów i uczuć, ale niech da innym spokój.
Po co się kłócić na co dzień? Po co w życie codzienne wprowadzać sobie taki zamęt by aż ciężko było sąsiadowi dzień dobry powiedzieć tylko dlatego, bo nie głosuje tak jak ja?

4 polubienia

Oczywiscie, tez tak uwazam. Ale nie wolno olewac!

Racja. Nie wiem po co wyzwiska i teorie spiskowe. Teraz atak na B. Szydlo. Flaki mi sie wywracaja: jej syn zrobi tak, jak mu sumienie podyktuje. Nam NIC do tego!

1 polubienie

Wolno moim zdaniem.
Z wielu przyczyn ludzie nie głosują, zaczynając od olewania polityki, przez wyznanie, po odcinanie się od świata ogólnie pisząc.
Obowiązku głosowania nie ma i powinniśmy o tym też pamiętać.
Oczywiście uświadamiać można, a nawet trzeba.
W szkołach młodzież już powinna mieć wytłumaczone dlaczego głosowanie jest ważne.
Ludzie powinni wiedzieć dlaczego jest ważne, ale bez nachalnego nagabywania na partię, bo to już każdego sprawa jest.

3 polubienia

Co do tematu syna Beaty Szydło to pierwsze słyszę o tym, ale ludzie którzy chcą zaglądać komuś w kartę wyborczą są już totalnie odklejeni.

1 polubienie

Nagabywac nie lubie, ale mysle, ze jak mam prawa to i obowiazki. Z drugiej strony z wyznaniami to rzeczywiscie roznie bywa…