Teraz sie posypie...

Ludzie są bardzo różni, ich poglądy zadziwiają często wręcz i różnie myślą, tak bardzo są czasem zamknięci na to co dla nas jest oczywiste i normalne, że albo to zaakceptujemy albo wiecznie w nerwach będziemy chodzić. :slightly_smiling_face:

1 polubienie

W nerwach to nie ma po co. Mnie tylko martwi jesli nie pozwalaja na przetoczenie krwi lub na operacje…Ale nic na to nie poradze.

1 polubienie

@Kropla - masz rację, wyciąganie czyichś wpadek rodzinnych raczej i tak nie zaszkodzi kandydatom, choć nie bardzo pasuje do głoszonych przez nich poglądów. Natomiast przypomnę tylko kilka ogólnie znanych faktów (no może nie znanych widzom TVP):
Pieniądze z Funduszu Sprawiedliwości mające pomagać ofiarom przestępstw, wykorzystano na zakup systemu szpiegującego obywateli Pegasus.
Pieniądze przeznaczone na walkę ze smogiem otrzymała fundacja Tadeusza Rydzyka.
Pieniądze przeznaczone na obronę dobrego imienia Polski za granicą, wykorzystano na billboardy szkalujace sędziów.
Fundusze, które miały zasilić budżet walki z chorobami nowotworowymi u dzieci, otrzymał redemptorysta z Torunia.
Milion zł z Ministerstwa Zdrowia przeznaczonych na profilaktykę walki z rakiem otrzymał… tak, znowu Ojczulek Dyrektor.
Tylko czekać kiedy pieniądze na budowę przedszkoli, przeznaczą na zakup karmy dla kotów Jarosława oraz szeroko formatowych kalesonów dla teściowej Sasina :slight_smile:

2 polubienia

Owszem,jak slysze ze mam sie"ogarnac"to rodzi sie we mnie pierwiastek zbrodniczy!
Ale poza tym…Co ma sie posypac?
Taki jest uklad sil,takie rachunki i taki poziom glupoty w Polsce.
Kto tu jest niby,nienormalny?
Chcesz demokracji to ją masz!

Tak bylo za komuny gdy bojkot byl rodzajem oporu.
Niektorzy nie widza roznicy do dzisiaj…

1 polubienie

Bingola,o ile kojarze,gdzies zaznaczyles ze glosujesz na PO.
To w tym kontekscie,moze nie jestes wspolnikiem rezimu ale za to prezentujesz leczenie raka za pomocą bandaży.
Czas mija a w Polsce dalej pieklo wokolo bandy czworga.
Czy ten narod jest az tak GLUPI czy moze az tak dobrze mu sie powodzi?
Stawiam mimo wszystko na to drugie bo tylko w warunkach zbiorowego uspienia,nie ma miejsca na spoleczny ferment.
A opozycja wciaz dlawi sie "sukcesem"zapelnienia jakiegos placu po brzegi…
I tak od czasu gdy bylem po raz ostatni na spedzie KOD-u skad skutecznie wygonily mnie feminazistki…

Jestem na turnusie rehabilitacyjnym. Wczoraj, przy obiedzie jedna z pań, mama niepełnosprawnego, rehabilitowanego tutaj chłopca popłakała się. Powiedziała, że tak, ona pójdzie na wybory. Nie chciała iść, bo ma mało czasu, syn ją bardzo absorbuje, ale pójdzie i jeszcze zaagituje całą rodzinę by gosowali na PiS! Dlaczego? Bo obejrzała w TV Pszoniaka i tak ją wkurzyła ta pogarda w spocie, że boi się, co będzie jak wygra ktoś, kto wysyła do ludzi takie przesłanie. Przykre :frowning: Zamiast zwolenników, mobilizują się przeciwnicy.

4 polubienia

Wszelkie artykuly,komentarze pod nimi zwolennikow PO,zniechecaja/zniesmaczaj.
Ja i moja rodzina,nie glosujemy,gdyz uwazam,ze nie mamy moralnegoprawa do tego.
Ale gdybym glosowal,to na PiS,nie ze ich lubie,czy preferuje,zwolennicy PO mnie odrazaja.

Olewać? Tak bym tego nie nawała. Jest wiele osób, które nie interesują się polityką wcale. Jak mają głosować? Tak jak sąsiad? Byle iść?
A nawet, jeśli ktoś się interesuje, ale nie ma swojego kandydata, to ma głosować wbrew sobie?
Przypomnę, że wybory są dobrowolne.

1 polubienie

Nie mam obowiązku interesować się polityką, zwłaszcza tak brudną i cuchnącą, jak nasza. A jeśli ktoś wprowadzi przymus, to zawsze mogę oddać pusty głos, Taki przymus nie ma sensu, poprawi tylko frekwencję, nic poza tym :frowning:

1 polubienie

Wybory sa dobrowolne, przymusu nie ma ale jednak powinna byc jakas odpowiedzialnosc. To oczywiscie moje prywatne zdanie.

To jest bliskie tragedii narodowej…Jak moze,nawet najgorszy spot,powodowac złość,nie mającą potem nic wspólnego z krajem w jakim sie zyje?
Ta pani sama siebie oszukuje,skoro to dla niej jedyny argument.
Ludzie nic nie rozumiejac z polityki,szukaja na gwalt czegos co ich przekona…I czasem są to sprawy kompletnie oderwane od rzeczywistosci,nie mające nic wspolnego z obliczem wladzy czy opozycji…
Moim zdaniem,Polska na tle Europy,pod wieloma wzgledami kwitnie.I dlatego jestem spokojny.Ale gdyby nie ten paradoks… :innocent:

1 polubienie

Wiesz, wiele osób jest zniesmaczonych tymi spotami, filmem blogerki sugerującej, że wyborcy PiS to idioci. Schetyną afiszującym się z ww blogerką, z płk Mazgułą, Nowocześni stojący w jednym rzędzie z Mazgułą i Kijewskim. To wszystko odpycha od PO i N czyli połączonych w KO.

to nie lepiej przekonywać do siebie, niż zniechęcać do innych? Kopaczowa jakoś potrafiła, Schetyna to dla mnie porażka :frowning:
P.s. Nie jestem zwolenniczką PiS. Jestem zniesmaczona polityką.

3 polubienia

Tak.Tu masz calkowita racje.
Niestety ludzie a w tym artysci,czuja sie chyba bezradni wobec tego co ich otacza…I sie radykalizują…
Tu nie chodzi o jakis spot,mniej lub bardziej udany…
Ja spedzam pol zycia w innej rzeczywistosci i wiem jak moze wygladac inny swiat.Natomiast w Polsce traci sie cierpliwosc i najwieksi patrioci,traca grunt pod nogami,myslac,cholera,to ma byc moj kraj?
Dluga droga przed nami…

Patrioci mówisz? Uważam się za patriotkę, ale dla PO to źle. Kibicując siatkarzom, słysząc nasz hymn dobrze się czułam, jako Polka i powiedziałam, że możemy być dumni z naszych siatkarek. Zakrzyczano mnie nazywając nacjonalistką, a nawet nazistką, bo jako Europejka nie powinnam okazywać sympatii dla Polski. I to twierdzili zwolennicy PO podpierając się jakimiś ich autorytetami :frowning: A ja się z tym nie zgadzam.

5 polubień

Rany,to jest w ogole mozliwe???
Jak slysze o tej zarazie to nawet pis jestem w stanie wspierac…
Polska jest piekna.Na kazdym kroku.Rozwija sie,remontuje,awansuje,bogaci sie…Ale jak czasem zajrzec co sie za tym kryje,czlowieka lapie przerazenie.
Z tego co dotad slyszalem,to chyba najgorsze coorestwo ktore zacytowalas…
Az chwytam za oszczep na scianie…

3 polubienia

Srodek nocy a we mnie sie az zagotowalo. Jak slysze hymn polski to potrafie miec lzy w oczach. Na szubienice ze mna…

2 polubienia

Nie jestem widzem TVP. W ogóle nie jestem czyimś widzem @Bingola.
Telewizor posiadam tylko do oglądania filmów.
Raz na jakiś czas czytam w necie różnego rodzaju info, gdy czuję, że akurat mam twardsze nerwy :wink:
Listy win są jak wiesz po każdej stronie byłych i obecnych rządzących.
Moim zdaniem ludzie głosują już na tych, których winy i kłamstwa są w stanie wytrzymać, tolerować i przymykać na nie oko.

2 polubienia

No, właśnie to mnie dziwi @kropla. Poprzedni rząd naraził się ośmiorniczkami, podwyższeniem wieku emerytalnego (co moim zdaniem było bardzo dobra decyzją) i sześciolatkami w szkole. A teraz na spokojnie przeczytaj poniższą listę i powiedz czy z czystym sumieniem będziesz się mogła pod nią podpisać?

Nie przeszkadza mi to, że Polską rządzi de facto szef partii, który nie pełni żadnych funkcji państwowych (tu pytanie: kiedy ostatnio mieliśmy taką sytuację w Polsce? Tak, brawo! – za Gomułki i za Gierka!)

Nie przeszkadza mi przejęcie wszystkich możliwych instytucji przez PiS w jednym tylko celu – aby zapewnić sobie całkowitą bezkarność. Natomiast każda instancja, która jest jeszcze od PIS niezależna (np. samorządy, RPO, Sąd Najwyższy) jest mieszana z błotem i opluwana, oskarżana o zdradę, przestępstwa i niemoralność.

Nie przeszkadza mi jedyny chyba przypadek w cywilizowanym, demokratycznym kraju, że Ministerstwo Sprawiedliwości miało tajną, ubecko-mafijną komórkę do kompromitowania i opluwania niewygodnych sędziów przy pomocy wynajętych trolli internetowych z naruszeniem danych osobowych.

Nie przeszkadza mi to, że media publiczne są tubą propagandową obecnej władzy, i tak jak za komuny, nie pada w nich ani jeden głos krytyczny pod jej adresem a Wiadomości w TVP to nieustanna propaganda sukcesu rządu.

Nie przeszkadza mi rozpasanie finansowe osób u władzy, rozbijanie samochodów, darmowe linie lotnicze dla całej rodziny, posady dla wszystkich pociotków,gigantyczne nagrody dla ministrów, których nie zwrócili mimo nakazu swego Prezesa (jak to leciało? –„dość kolesiostwa, pokora, umiar i praca!”)

Nie przeszkadza mi podwójny rocznik w szkołach średnich i nauka do wieczora, programy i podręczniki pisane w ekspresowym tempie, bo przecież „reforma” oświaty była bardzo potrzebna i „wszyscy” ją chwalą.

Nie przeszkadza mi łamanie prawa i konstytucji, odbieranie głosu opozycji w Sejmie, ekspresowe ustawy fundamentalne dla państwa głosowane nocą, nie wykonywanie wyroków sądów niekorzystnych dla władzy, uzależnienie sądów od polityków.

Nie przeszkadza mi zapaść w służbie zdrowia, która z roku na rok jest coraz gorsza i coraz bardziej krytykowana, zamykane są szpitale, brakuje lekarzy, a równocześnie przyznawane są milionowe dotacje dla religijnego hochsztaplera z Torunia.

Nie przeszkadza mi ponad stuprocentowy wzrost wydatków w kancelarii Sejmu, Premiera i Prezydenta w stosunku do poprzednich rządów (to dane oficjalne, ale czy usłyszymy o tym w TVP?)

Nie przeszkadza mi fatalny stan polskiej armii, brak wielozadaniowych śmigłowców, przestarzałe okręty, nielatające samoloty, za to inwestowanie w półamatorskie wojska terytorialne.

Nie przeszkadzają mi kłamstwa i obietnice bez pokrycia pana Morawieckiego (sto tysięcy Mieszkań+, milion samochodów elektrycznych, supernowoczesne promy z polskich stoczni – nic z tego nie zostało zrealizowane, a jeśli już to w minimalnym stopniu)

Nie przeszkadza mi potworne kłamstwo smoleńskie, które w niewyobrażalny sposób podzieliło naród, a oskarżenia i chore teorie spiskowe nie zostały w najmniejszym stopniu udowodnione przez Macierewicza i jego kolegów, mimo wydania na tę pseudokomisję kilkudziesięciu milionów złotych.

Nie przeszkadza mi katastrofalny obraz Polski w Europie i na świecie, niszczenie z trudem wypracowanej pozycji, sojuszy, prestiżu i zaufania do naszego kraju nazywane przez władzę „Wstawaniem z kolan”.

Nie przeszkadza mi zakłamywanie najnowszej historii, wymazywanie z niej z powodów politycznych uznanych na całym świecie autorytetów jak Wałęsa, Mazowiecki, Geremek czy Bartoszewski.

Nie przeszkadza mi wzrost zadłużenia Polski, rozdawnictwo pieniędzy na niespotykana skalę oraz idąca za tym inflacja i drożyzna, która będzie się pogłębiać z roku na rok w wyniku nieodpowiedzialnych obietnic wyborczych.

Nie przeszkadza mi strasznie ludzi wyimaginowanym wrogiem, nadęta ideologia, służalczość wobec rozpasanego kleru, pouczanie jak mają wyglądać polskie rodziny przez człowieka, który rodziny nigdy nie założył.

Podpis:

2 polubienia

Zawsze tak fajnie upraszczac na temat PO… No cos musi być z tą partia że ludzie nie popierajacy pis, piszą że wola głosować już na pis niz na PO… Osmiorniczki wiek emerytalny i sześciolatki :rofl: co w tym złego? Nic przeciez.