Tragedia się stała - paznokieć mi się w połowie ułamał

Znacie jakieś sposoby aby “skleić” ułamany pazur? poczwórna warstwa lakieru póki co pomaga ale trzeba uważać, by łapą nie drasnąć… i trzeba poprawiać ten kamuflaż.

1 polubienie

Jesli nie ulamal sie tak, ze odkrywa cialo to mozesz zrobic zelowe na czas az odrosnie. Ja mam dlugie, jak czasem zdarzy sie nieszczescie to skracam reszte i czekam. Paznokcie nie uszy, odrastaja…

1 polubienie

Wiem, że odrosną ale trza czekać. Nie skrócę… dopóki nie rypnę o coś łapą tak, że sam się oderwie…;]

W koncu sie oderwie. I to w najmniej oczekiwanym momencie.
Agonie przedluzasz :joy::joy::joy:

3 polubienia

To prawda.
Rok temu naderwałam pazura, odstawał od tkanki, nie malowałam go, podcięłam i zaklejałam plastrem.
To był błąd, brak dostępu powietrza spowodował gnicie.

1 polubienie

Gnicie nie, bo to wdalaby sie zgorzel. Ale pewnie ropa podeszlo i bolalo jak diabli?

1 polubienie

Nie, ropy nie było, zrobił się taki ciemny, jakby obumarły.
Zabezpieczałam go przy porządkach i w pracy, czyli cały dzień :rofl:
Trwało to ponad dwa miesiące, nowy paznokieć wyparł to to coś.

To po zlamaniu paznokcia mogla sie zebrac krew, bylo rak, ze wyrznelam sie w palec u nogi, pod paznokciem zrobil sie siniak i sie nie wchlonal a stopnoiwo schodzil z paznokciem.
Ale generalnie urazy przy paznokciu moga sie skonczyc paskudnie.

1 polubienie

U mnie to było właśnie to, w efekcie uderzenia paznokieć pękł, na skrawku skóry się trzymał. Nieprzyjemne uczucie, chyba dlatego maluję własne pazury zwykłymi lakierami. Zero doklejania, utwardzania i inne takie.

1 polubienie

Sa bardzo dobre lakiery efekt zelowy szybko schna i dobrze sie trzymaja, ja uzywam Yves Rocher, drogi, ale tydzien wytrzymuje bez problemu, a zwykle po dwoch dniach odpryskuja.

1 polubienie

Mój najdroższy lakier kosztował 30 zł. Przepłaciłam niepotrzebnie, potrafię pomalować pazurki zwykłymi lakierami, efekt jest widoczny kilka dni.
Zna się babcine triki :stuck_out_tongue_winking_eye:

Triki trikami.
Te, o ktorych pisze zaczeli robic tez Chinczycy, pewnie na zasadzie solidnej podrobki, buteleczka 1,2 euro. Jak mi sie skonczy to wyprobuje bo kolorki maja fajne.

1 polubienie

Ten który kupiłam, miał dać efekt żelowego, bez użycia lampy.
Ja bardzo lubię zmieniać kolory, mam chyba 20 buteleczek, systematycznie je wymieniam.
I jak w/w , stosuję proste triki, które pozostawiają ładne pazury kilka dni.
Zasada numer 1.
Dokładnie rozprowadzam każdą warstwę lakieru, nie ma mowy o najmniejszym zgrubieniu.
Po nałożeniu pierwszej warstwy, opłukuję paznokcie pod kranem z ZIMNĄ wodą (hartuję lakier), po około 20 minutach nakładam drugą warstwę, po godzinie nakładam lakier bezbarwny z dodatkiem utwardzacza.
Czasem używam nabłyszczacza, innym razem świeżo pomalowane paznokcie trzymam nad parą, uzyskuję efekt matowych paznokci.

jak-zrobic-matowe-paznokcie

1 polubienie

Tak poza tematem. Nic nie chwalicie mojego pięknego avka :stuck_out_tongue_winking_eye::stuck_out_tongue_winking_eye::stuck_out_tongue_winking_eye::stuck_out_tongue_winking_eye:

1 polubienie

Oczoplasu mozna dostac, zwlaszcza na czarnym tle.

2 polubienia

Na gorąco pistoletem.

2 polubienia

Zazdrość przez Ciebie przemawia :stuck_out_tongue_winking_eye:

1 polubienie

Akurat nie jestem pod tym wzgledem konsereatywna (jesli chodzi mi o nicki i avki) pstrokaty czyli wycinanka lowicka mam na forum interii. Samo forum spsialo ze szczetem dawno.

1 polubienie

Wygotowujesz palce we wrzątku? To niesamowite do jakich poświęceń te kobiety są skłonne :grinning: :grinning: :grinning:

3 polubienia

To masochizm.
Ale czego papierosy nie zrobia z człowieka.

2 polubienia