UFC czy MMA, a może tradycyjni gladiadorzy czy też inne jak boks?

No widze wlasnie ze rozmawiam ze sobą, bo odrzucasz to co piszę a upierasz sie przy swoim i probujesz to podtrzymac z kims kto sie z tobą zgadza, nie probującym cie nakierowac na wlasciwy tor…

To co napisałem wcześniej przez przypadek skierowałem do ciebie, a miało być do Okonek.
I to jest mój błąd.
Co do twoich argumentów, to nie mówię, że są złe, tylko bardziej nie do kontekstu. Sorry, że tak wyszło.

Ja piszę do ciebie na ten temat tylko dlatego, bo mam wrazenie ze probujesz sprowadzic ogladanie mma czy innego boksu tylko do jakiejs rozrywki dla ciemmego ludu…

Wcale nie chcę, bardziej szukam prawdy o tych walkach. Jednakże, przez ich popularność takie wrażenie można odnieść, że są niczym szlachetny boks…
Pamiętam, kiedyś oglądałem pierwszy raz, to myślałem, że te walki są przeznaczone dla jakichś bandziorów, wieźniów, itp. Teraz już się oswoiłem…, tzn. są one tak powszechne, że mówi się w bardziej poważny sposób o tych walkach, podczas gdy są one adresowane do ludzkich niższych instynktów.

1 polubienie

Aha to mówisz teraz o mma? Ksw itp? No tak. Tam jest duzo walk ustawianych wlasnie pod jakiegos janusza ktory lubi taką rozrywke… ale pod tym względem to hitem w ostatnich latach jest fame mma, tez polska organizacja… i tam biorą udział youtuberzy dziennikarze celebryci itp masakra. Ale jezeli bilby sie jakis znany dziennikarz z kims? Nawet ty bys obejrzal XD

Tak,tu akurat masz racje.Tzn.powinienes mieć rację.Jak jest to ja juz tego nie wiem…

1 polubienie

Lubię oglądać walki w klatce. Tyle ,że nie nasze rodzime. Żadne tam Godlewskie czy inne pustaki lub “celebryty”.Ogólnie kobiet nie oglądam,natomiast walki w klatkach amatorów,owszem. I zdecydowanie nie nazwałbym siebie ciemnym ludem.

To i ja się nieśmiało wtrącę. Najpierw do koleżanki @gra Chodzi o sprawianie sobie bólu. Prawdę mówiąc, to tzw sprawianie bólu bardziej występuje w piłce nożnej, niż w boksie. A jeszcze więcej w piłce ręcznej np, tam naprawdę trzeba być twardzielem. Więcej tego bólu jest np w zapasach, czy judo, niż w pięściarstwie. Tak samo, więcej jest kontuzji w tych dyscyplinach, niż w boksie. Wbrew pozorom, technika bokserska chroni zawodnika, a prawidłowa praca nogami, siłę tych groźnych uderzeń redukuje o ok 70%, jeżeli zawodnik takie otrzymuje będąc na zakroku. Nokauty występują wtedy, kiedy uderzany albo się nie rusza zbytnio, albo jest na wykroku. Dobrze przygotowany zawodnik walkę może przegrać, ale pobić się nie da. I na tym, właśnie polega ta szermierka na pięści. Niestety, w ostatnich latach ta sztuka zanika w boksie, co z wielkim bólem stwierdzam.

Boks i zapasy, to są dyscypliny klasyczne z samej starożytności się wywodzące. Historia tych obu dyscyplin bywała i krwawa, a nawet śmiertelna, a także bardziej sportowa i szlachetna, zależało od epoki.
Czekam, jak sęp, aż koń porobi tutaj specjalne działy, to wtedy wypowiem się o starożytnych sportach obszerniej, bo bardzo interesował mnie ten temat i sporo tego jeszcze w mej pamięci zostało.
O mma można powiedzieć, że też nawiązano do helleńskich tradycji pankriatonu i zapewniam, że dzisiejsze mieszane sztuki walki, to niewinne pieszczoty w porównaniu z walkami greckimi na zasadzie, wszystkie chwyty dozwolone. Nie dopuszczano tej dyscypliny do igrzysk olimpijskich ze względu na jej bezwzględną brutalność.

5 polubień

Birbant, to czekamy :slightly_smiling_face:

1 polubienie

Na razie to musimy poczekac na admina, bo to jest rozszerzenie struktury forum.

To jak, to znaczy, że admina nie ma tutaj regularnie? :astonished:
Jednym słowem, hulaj dusza, piekła nie ma…

Prawdę mówiąc, to forum jest prywatną własnością admina. A jest nim niejaki @Szczery_do_BULU na starym forum; znafca żyta.
Okresowo ma bardzo mało czasu ze względu na obowiązki zawodowe i mamy taki teraz taki okres. Gdy to minie, demokratycznie udziela się na forum jak zwykły, pospolity user, nic nie moderuje, a porządku pilnuje tu okonek. Ale jeśli o techniczne sprawy chodzi, to on je wykonuje i stara się spełniać nasze życzenia.
Należy, zatem cierpliwie poczekać, aż się pojawi. A, że dotrzymujący słowa jest, to, spoko.

Już na samym początku proponował mi zrobienie takiego forumowego bloga tematycznego, dostępnego dla wszystkich. Wtedy nie chciałem, a teraz trochę żałuję tego niechcenia.
Niedawno wróciliśmy do tego tematu i jak już minie koniowi nawał pracy, to coś uskuteczni w tym temacie.

1 polubienie

Jest moderatorka, podobno szujowata i wiadomonacyjna :stuck_out_tongue_winking_eye:

3 polubienia

I przekupna… :rofl: :crazy_face:

2 polubienia

I ponoć okropnie stronnicza :upside_down_face:

3 polubienia

Ta sama technika w zapasach czy judo,praktycznie wyklucza trwałe urazy.Ja sobie w ogóle nie przypominam takich kłopotów wśród naszych olimpijczyków.Stecyk zaś,walczył nawet po 40-tych urodzinach!
Jako ze piłka ręczna i hokej są zbyt szybkie by brać tu pod uwagę jakieś premedytacje,pozostaje chyba jedynie piłka nożna jako sport w którym bardzo często fauluje sie umyślnie.A co za tym idzie,z myślą o wykluczeniu z gry przeciwnika w sposób trwaly lub chwilowy.
Na Eusebio w 1966 roku polowali niemal wszyscy!I on by o owym bólu,mógł książke napisać…

2 polubienia

Technika i odpowiednie przygotowanie fizyczne do zawodów minimalizują kontuzje i narażanie się na ból w stopniu sprowadzającym te dwie rzeczy do nieszczęśliwego przypadku.

1 polubienie

Nasza medalistka “Kruszyna” Beata Maksymow-Wendt,w tej chwili prowadzi zbiórkę bo nie stać jej na leczenie trwałych urazów których nabyła podczas sportowego trybu życia. Jest z Jastrzębia więc na bieżąco jestem. Pracuje w Zakładzie karnym a Jej kłopoty są ogromne. Każdą część ciała ma zmasakrowaną od sportu…

1 polubienie

Poza piłką nożną która działa czesto odwrotnie.Tzn. wyzwala chamskie tendencje wśród cieniasów.Im lepszy pilkarz technicznie,tym bardziej narażony na polowania…
Pare lat temu,nie pamietam w jakim klubie,gral w Anglii Chorwat brazylijskiego pochodzenia.W meczu z Birmingham,polowal na niego niejaki Taylor…No i upolował…Otwarte zlamanie piszczeli!!! Wjechał wyciągniętą nogą,korkami w piszczel…
Czerwona ale przez tydzien dyskutowano wtedy czy nie powinna to być dozgonna czerwień…

No ale co chcesz w ten sposób udowodnić?
To sie zdarza nawet szachistom.I w najmniejszym stopniu nie zmienia tego co idealnie rozwinął @birbant.
No chyba ze chodzi Ci o to ze poza 3-4 dyscyplinami,praktycznie nie da sie ze sportu żyć…