Układaliście już kiedyś krzyżówkę? Nowy konkurs

Ten konkurs jest spokojny, każdy sobie w wolnym czasie może pomyśleć.
Najważniejsza jest zabawa!

3 polubienia

Nunu, dzisiaj słyszałem jak planowali rozdawnictwo zaburzeń pamięci na dzielni.
Gdy szli obok mojej chaty, mówili: Tego wariata zostawmy, intensywnie trenuje szare komórki, nie mamy szans …

2 polubienia

co to jest odo?

2 polubienia

Ano dobrze…właśnie weszłam na górę i zobaczyła, że tak niejaki @benasek umieścił nawet regulamin :hibiscus: …czyli trzeba będzie się zapoznać.
Zapoznała i nic nie rozumie. Dobra, postara się :thinking:

2 polubienia

Brawo joko, przeczytałem ORO!
@mężatka , ODO jest również nazwą własną - imieniem. Za ten wyraz również 3p

3 polubienia

To niech pyta. Po to ten portal jest, by pytać.

Ranking Krzyżówki trening z dn. K16.10.2024:

  1. joko 48p
  2. mężatka 45p
  3. Bingola 24p
  4. ZiraaeL 24p
  5. collins02 23p

Poniżej wszystkie aktualne krzyżówki poszczególnych graczy:

Jutro o 20.00 trzecia, ostatnia krzyżówka treningowa.

Czy możemy rozpocząć “prawdziwe” zawody w następnym tygodniu, na przykład w poniedziałek 21.10.2024? o godz. 20.00 czasu polskiego?

2 polubienia

Raz jeszcze dla porządku.Nie wymyślę już chyba nic czego już nie było, z ta sodo budka.Czyli w takim razie,jesli się spóźnię i sytuacja się powtórzy,mam zero punktów czy za lustrzane odbicie,sa jakieś punkty?
To jest jedyna rzecz która mi spokoju nie daje.
Z wyrazami na 3 litery, trzeba być jednym z pierwszych i to nie ulega wątpliwości…Jeśli miałbym się 5 dni zastanawiać to w potencjalnych krzyżówkach musi być przynajmniej 3-4 razy więcej możliwości…albo jeszcze więcej…Inaczej,jak się domyślam,zero punktów?

2 polubienia

Możesz nie zdobyć maksymalnej ilości punktów, ale możesz stworzyć krzyżówkę w której będzie jeden lub dwa wyrazy będące nazwą własną, tak jak zrobiła to mężatka (z wyrazem ODO i BOS). Maksa punktów nie dostała, ale dostała 22 p. To lepsze przecież niż 0. Dlatego zostaw krzyżówkę nr 2, bo tu faktycznie może być już trudno, nie wiem, czy jest to możliwe by jeszcze coś wymyślić by zdobyć 24p. Zajmij się krzyżówką nr 1. W tej chwili nie masz za nią nic, a jeśli podasz chociaż 1 wyraz, to już punkty lecą. Jestem prawie pewien, że za 23p lub 22p da się jeszcze krzyżówkę nr 1. stworzyć. Będziesz jednak musiał użyć jakiejś nazwy własnej. Za każdą nazwę własną masz 3p. To lepsze niż nic.

2 polubienia

To za ktora mam 23 punkty?

1 polubienie

Za drugą, na tym schemacie za rankingiem to przedstawiłem. Są tam podane wszystkie krzyżówki graczy po to, by każdy mógł sobie sprawdzić, czy się nie powtarza.

1 polubienie

Widziałem ale u mnie jest akurat na moim poziomie, mocno obcięty.
Czyli chyba “0” mam za sodo budka?

1 polubienie

Jest ucięty, bo to system forumowy obcina. Kliknij na ten schemat a ukaże się cały.
Na razie masz 0. Jakikolwiek wyraz dasz i już za ten wyraz są punkty, dlatego ułóż cokolwiek, byle się to nie powtarzało (nie nakładało) z innymi krzyżówkami ani nie było obrotem lub lustrzanym odbiciem.
To teraz jest tylko trening, ale chodzi o zasady.

3 polubienia

BUD
ODA
KOS

Przy czym BUD to piwo a DAS to"rozproszony system antenowy"[cokolwiek to oznacza :joy:]

3 polubienia

No i elegancko. Za tą krzyżówkę masz 22 p. Razem z poprzednią masz 45.
Jutro zamieszczę w nowym rankingu.

3 polubienia

To @benasek podał literki i trzeba było ułożyć z nich?

1 polubienie

Podobno benasek, ale trzeba to jeszcze sprawdzic…
Ok. 20.00 dzisiejszego wieczoru poda kolejne.

1 polubienie

A to jak on to może być :blush:

1 polubienie

Ja w tym widzę kocią zemstę. :sunglasses::cat2:

2 polubienia

To ranking po treningach tez się liczy?

1 polubienie