Układaliście już kiedyś krzyżówkę? Nowy konkurs

Nie, ten ranking treningowy służy tylko do orientacji. W “prawdziwych” rozgrywkach będzie nowy.
Za minutę trzecia i ostatnia krzyżówka treningowa. Te dwie już zostawiamy.

To ja jeszzce zaległa krzyzówka:

B O K
O G R
L E A
Lea to imię (Z gwiezdnych WOjen), a w pierwszej kolumnie jest LOB z dołu do góry i EGO tak samo.

1 polubienie

Oto krzyżówka nr 3.

Z liter zdania:

ZIUTEK RAZ OBIEGŁ PONIEC

należy wybrać litery (każdą tylko raz) i spróbować je wpisać w poniższy diagram tak, by wyszła z tego krzyżówka.

Krzyżówka 5x5 17.10.2024 T

Czas do poniedziałku przyszłego tygodnia.

3 polubienia

O ja prdl! :face_with_spiral_eyes:

3 polubienia

Z dolu do góry tez można?

3 polubienia

Oczywiście, że można. Z dołu do góry lub wspak jest o jeden punkt mniej.
Wszystko jest napisane w regulaminie, ale oczywiście można pytać, ile tylko wlezie. Benasek się raczej nie zdenerwuje :grin:

3 polubienia

Np. E jest 3 razy.Wiec 3 razy używam,tak?

3 polubienia

Tak, E możesz tu użyć trzy razy.

2 polubienia

Oczywiście. No to nas @benasek załatwił :roll_eyes:

1 polubienie

Nunu, masz prawo wyboru:

1 polubienie

A ja sobie już przygotowałem 9 kostek z literkami, ha ha!

2 polubienia

O krzyżówkach 3 x 3 możesz już zapomnieć. Ich już nie będzie.

Takie były dla przedszkola :grin:

2 polubienia

Ojoj, to nie wiedziałam :frowning: Dobrze, że tu się dowiedziałam.

1 polubienie

Wiedziałaś dobrze, ale się jeszcze z myślami droczyłaś … :grin:

1 polubienie

Wprawdzie 2 pierwsze krzyżówki już zakończono, ale to trening a ten ma na celu przede wszystkim przygotować zawodników do właściwej gry. Mam więc prawo (tak uważam) podpowiedzieć nieco i jeszcze to rozwiązanie zaliczyć.
Tutaj lepiej napisać tak tą Twoją krzyżówkę:

LEA
OGR
BOK

(22 p)

Dlaczego?
Dlatego, że mamy o 1 p więcej.
W Twojej mamy 3 wyrazy za 3p: LEA, OGE i BOL a w moim przypadku tylko 2 wyrazy:
LEA i ARK, a przecież krzyżówki są te same! Tylko je lustrzanie odbiłem.

Dodam, że podpowiedziałbym KAŻDEMU, gdybym coś takiego u innego gracza zauważył.
Po prostu chcę podkreślić, że warto się tym rozwiązaniom przyjrzeć, bo można z nich “wydusić” więcej.

1 polubienie

No to daj te klasyfikacje pod 2 słowach…

1 polubienie

Masz na myśli ranking tak?

1 polubienie

Tak.

1 polubienie

Teraz dam, ale gdy już zagramy o Żuki, to takiej sytuacji już nie będzie.
Jeszcze o tym napiszę.

Po prostu był to dobry przykład, jak trzeba uważać i zwracać uwagę na szczegóły.
W regulaminie o ile sobie przypominam, nie było jeszcze jednej ważnej informacji (No, nie jestem świętym, a to przecież premiera, sam się uczę).
O co chodzi? Napisałem wcześniej, że nie można podawać krzyżówki będącej lustrzanym odbiciem względnie innym przekształceniem. To oczywiste i logiczne, bo to jest przecież pasożytnictwo i cwaniactwo. Jednak, po pewnym namyśle doszedłem do wniosku, że MUSI być od tego wyjątek. Tym wyjątkiem jest sytuacja, gdy ten drugi gracz odbijając lustrzanie krzyżówkę przeciwnika zdobędzie większą liczbę punktów. To musi być dopuszczone, bo jeśli by tak nie było, moglibyśmy tym samym zamknąć innym drogę do osiągnięcia maksimum punktów otrzymanych za daną krzyżówkę. Wiem, jest to trochę skomplikowane, ale jest w tym logika. Dlatego zawsze należy samemu sprawdzać, czy jeśli odbijemy swoje rozwiązanie jak lustro, nie zdobędziemy większej ilości punktów. Jeśli to przegapimy, przeciwnik może to wykorzystać.
Dodam tą informację do regulaminu gry.

1 polubienie

Znowu nie rozumiem…Nie będziesz podawał rankingów?

2 polubienia