Układaliście już kiedyś krzyżówkę? Nowy konkurs

Na bidet nie nie zamieni. Też miałam kipera. nie straszta Nunu :thinking:,…albo pozwalam…

2 polubienia

Jak już wcześniej pisałem, jest pewna taka krzyżówka, do której wracam od lat. Nigdy bym nie napisał o zadaniu że wymiękam …

Zaczniesz trochę krzyżówek układać, to zmienisz zdanie :stuck_out_tongue:

Skoro zostają Ci spółgłoski, zacznij układać najpierw wyrazy z jak największą ilością spółgłosek …

1 polubienie

Brawo joko, całkiem nieźle! Wiedziałem, że jak dołączysz, pozostałym zawodnikom będzie znacznie trudniej …

2 polubienia

Myslisz , że nie próbowałem? Wtedy zostają mi samogłoski! :slight_smile:

2 polubienia

Na razie probuje technik konstrukcji wyrazów - zeby sie nie sugerwac ukladem pierwot.nym. a ze robie to z doskoku, to idzie powoli do ramkę, jak zwykle, (puzzle sie mszczą) chyba mam?

1 polubienie

To ja też przyślę niepełną krzyżówkę, zawsze jakieś punkty będą

3 polubienia

A mi tu zostały dwie litery: A G

2 polubienia

No jasne, że przyślij. Jak dasz radę zrobić coś lepszego, to zawsze możesz zamienić a jak nie, to chociaż będzie to, co jest.

3 polubienia

Tyle, że juz zapomniałem co ułożyłem, a literki leżą na kupie wymieszane :frowning:

3 polubienia

W każdym razie, jutro dostaniecie ode mnie kolejną porcję normalnych zagadek. Z naciskiem na “normalne” cha, cha :slight_smile:

2 polubienia

Nie martw się. Ułożysz coś nowego, zapiszesz i podeślesz. Pamiętaj, że jak nie ma normalnego wyrazu, to kombinuj z jakąś nazwą, imieniem lub nazwiskiem. Albo wstecz (też można).

2 polubienia

Albo pięcioliterowy skrót

2 polubienia

To w takim razie wrzucaj samogłoski w kratki węzłowe. Policz, ile masz samogłosek w węzłowych kratkach i w następnej krzyżówce zwiększ o jedną lub dwie.

2 polubienia

Na skrótach najwięcej chyba się traci. Ale jak nic nie ma, to czemu nie? Lepiej choć cokolwiek niż całkiem nic.

2 polubienia

Uff, udało mi się odtworzyć.
Od razu wyjaśniam - w pierwszej kolumnie jest BECIK wspak (od dołu), w dolnym wierszu to nazwa osady w Norwegii (BETNA) Rugia to też nazwa - wyspy, a w środkowej kolumnie niech będzie jako skrót (PIOZT - Państwowy Instytut Ochrony Zabytków Techniki). Prosze o policzenie punktacji:

Może jeszcze popracuje nad ulepszeniem

2 polubienia

Nosz cholera, rewelacja po 1 dniu coś takiego zrobić!

I Ty narzekasz???

Ściemniacz!

3 polubienia

E, tam, co ja mogę?,

1 polubienie

Właśnie w takich zadaniach “wyłazi” ludziom umysł, nie dam sobie powiedzieć …

Tak jak napisałem, potrzebna jest wiedza, szczęście i cieeeeeerpliwość!

Otrzyj łzy, dobrze Ci idzie!

2 polubienia

Ten skrót to oczywiście wymyślony :rofl:

2 polubienia

Wszystko sprawdzę, ale generalnie pozytywnie zaskoczyłeś (nie, nie marudzeniem, a wynikiem). To zadanie jest trudne. Nie oczekuję maksa, bo trafić w wyrazy jest bardzo mało prawdopodobne, ale krzyżówkę prawie ułożyłeś! Po 1 dniu!
Odnoszę wrażenie, że przeciętny Kowalski nie zrobi tego zadania nawet w połowie …

3 polubienia