Układaliście już kiedyś krzyżówkę? Nowy konkurs

Kowalski to może i nie, ale Wiśniewski raczej ma jakąś szansę :wink:

3 polubienia

Tobie też nieźle poszło. Z początku, jak zaczęliście narzekać, to się zdziwiłem.
Przeszło mi zdziwienie (że narzekacie), jak zobaczyłem wyniki.
Wy oba takie ściemniacze jesteta …

2 polubienia

Ale już Suski chyba nie? :slight_smile:

1 polubienie

No cóż… Pomińmy litościwym milczeniem indywidualne uzdolnienia znanych i nieznanych… :upside_down_face:

1 polubienie

Za tą krzyżówkę jest 17 p
2 wyrazy po 4 p: KOPER, CZOŁG
3 wyrazy za 3 p BECIK wspak, RUGIA, BETNA
1 wyraz 0 p PIOZT

Z Twojej krzyżówki łatwo można przerobić ją na krzyżówkę 19 p.
Jako, że to trening pozwolę sobie znów koledze pomóc, może będzie mniej piszczał.

Zamiast KICEB dałbym KICZE, a na dole zamiast BETNA, dałbym ETNEA. (Ulica Etnea jest w Katanii). W środku pionowo byłoby PIOBN. (Myślę, że się nie pomyliłem)

No i wtedy mielibyśmy już 19 p …
Zajrzałbym i do krzyżówki joko, ale ona pisze, że zrezygnowała …
Gdybym mógł, podarowałbym jej i ja trochę czasu, najwyżej by mi go potem oddała…

1 polubienie

A to liczba mnoga może być?

1 polubienie

Ja swoją policzyłam. Jest 19 punktów. A w konkursie nie tylko o czas mi chodzi. Nie brakuje mi go za bardzo ale mam ogromną ochotę wykorzystywać go inaczej. Ten konkurs zabiera mi zbyt wiele czasu :grin:

1 polubienie

Oczywiście, że tak, nigdzie nie jest napisane, że to zabronione.

1 polubienie

Ranking Krzyżówki z dn. K18.10.2024:

  1. joko 67p (3 krzyżówki)
  2. Bingola 65p (3 krzyżówki)
  3. mężatka 45p (2 krzyżówki)
  4. collins02 45p (2 krzyżówki)
  5. ZiraaeL (1 krzyżówka)

Oto wszystkie dotychczasowe krzyżówki poszczególnych graczy

U Bingoli udało się z jego krzyżówki Nr 3 zamienić wzajemnie kilka liter, by uzyskać dodatkowe 2p. U joko, niestety, nie udało się.

1 polubienie

Przeczytałam cały wątek. Jesli czas pozwoli, to jutro wieczorem zacznę swój, spóźniony trening. Jesli coś wyjdzie to wyślę, jeśli nie, to nie będę zawracała głowy @benasek :slight_smile:

3 polubienia

Chętnie zobaczę Twój nick w rankingu, ale ostateczną decyzję co do uczestnictwa powinno się, co oczywiste - podjąć samemu.

Tutaj potrzeba nie tylko sprawnego intelektu, ale również czasu i cierpliwości. Nie każdy te elementy w odpowiedniej ilości posiada.

Poza tym to zupełnie inna forma szaradziarstwa. Kto z nas do tej pory układał krzyżówki? I to jeszcze w taki sposób jak tutaj? Właściwie nikt. Nasze neurony nie są do takich zadań przystosowane. Dlatego nie jest łatwo. Ja to rozumiem, nie nalegam. Ja, jak wiesz to lubię, układam namiętnie takie zadanka … Może komuś to się kiedyś spodoba.

2 polubienia

Z E G A R
– X I X U
K I E Ł B
– X C X I
O P Z O N

Przy czym OPZON to organizacja zatrudniajaca tylko osoby niewidome.Wbrew pozorom, wiem coś o tym, od dobrego kolegi, niewidomego masażysty i…poety.Ale czy Ty to kupisz? :joy: :innocent:?
Giecz to historyczna wieś w Wielkopolsce…

Ogólne odczucie?
Cholernie dużo czasu to pochłania.Jesli kaliber się powtórzy,bedzie kłopot…Ja nie potrafię się zamykać na cale godziny i gapić w kartki i literki…
Chwilami mialem wrażenie ze to ma coś z totka…Jak obstawisz 23 to możesz mieć niemal pewność ze maszyna wyrzuci 22 i 24.Nie wydaje mi się to przypadkowe ze ciagle czegoś brakuje.A to literki, a to choćby drugiej, takiej samej…
No ale zobaczymy, co się dalej wydarzy :innocent:

Podlicz mnie tam jakoś bym wiedział gdzie jestem :star_struck:

Przepraszam za mało czytelny zapis ale…chyba sobie z tym nie radzę… :roll_eyes:

3 polubienia

Zrób fotkę diagramu i wyślij, tak jest czytelniej

2 polubienia

Tak będę robił ale tej kartki już nie mam😇.W koszu,w pracy…

2 polubienia

Dzis ja tez w pracy, do jutra. Tak więc uporządkuję to dopiero jutro. Niemniej jednak musze stwierdzic, ze poszlo Ci calkiem nieźle…
Widzę, ze tu ludzie są przyzwyczajeni do innych, pełnych rozwiązań.
To zadanie jest inne. Nie można zrobic maksa, dajemy, co mamy.
Z Twoim zapisem sobie spokojnie poradzę.
No i tyle. :beers:

3 polubienia

I tu leży pies pogrzebany, bo czas a czas. Tu potrzeba co najmniej godzinkę czasu nieprzerywanego. Nie znoszę, gdy coś mnie odrywa od takich zajęć, więc mogę to robić tylko późnym wieczorem. Zawsze lubiłam uczyć się wieczorami, jak już rodzinka szła spać, nikt nie wołam, tel nie dzwonił itd. Tak mi zostało. Teraz na moje potrzeby ten czas coraz krótszy, bo nie tylko krzyżówki, ale i inne hobby go zabierają… Wczoraj, po pracach ogrodowych byłam tak padnięta, że zasnęłam z fotelu. Dziś jeszcze czekamy na gości, ale może wieczorem? Chciałabym, nawet bardzo. Tak, czy tak zmierzę się z tymi krzyżówkami, najwyżej już poza konkursem.

3 polubienia

Dwa razy osiągnęłam wynik 5 słów. Podaję jeden z tych dwóch:
P Ł O Z A
E × B × U
K I T
I × E × O
N I G E R

1 polubienie

Nie chce mi rozdzielić słowa kit, pionowo ma być autor. Nie umiem wstawiać diagramów jak Wy.

1 polubienie

2 polubienia

Gdy zamiast OPZON wpiszesz EOZON nazwę firmy z Kalisza, masz 2 punkty więcej, czyli razem 18p Jak wróce jutro do domu z pracy, to podsumuję.
Idę teraz popatrzec do mężatki, może u niej cos się da poprawić.