Układaliście już kiedyś krzyżówkę? Nowy konkurs

Ponoc jest zasada, ze imion i nazwisk się nie czepiamy.
Mialam nauczycielke wlasnie noszącą nazwisko konczace się na “y” i sie wściekała jak ktos ją usiłował “sfeminizować”. A bylo to w Polsce jeszcze za komuny.
Co do innych nazwisk w małżeństwie? W calej kulturze hiszpanskiej i latynoskiej kobieta nazwiska nie zmienia, no chyba, że ma taki kaprys?
Tak, że “-wski” lub “-wska” nie powodują specjalnego problemu, gorzej z wymowa, ze w czyta sie jak v, a nie z angielska ł. Tu niewatpliwie nie sposób przecenic wkładu Lewandowskiego w tę sprawę. W końcu sie Hiszpany nauczyły :grinning:
Teraz czekam jak sobie poradza ze Szczesnym? Bo ze Świątek kiepsko im idzie :rofl:

1 polubienie

A ja zanudzę i raz jeszcze poproszę o jakieś notowanie i ocenę mojej krzyżówki.Bo nie wiem wciąż,“gdzie jestem” :wink:

Rzutem na taśmę…
1.poziomo-TORBA
3.poziomo-PIEGI
5.poziomo-IKZEŁ czyli ŁEZKI wspak.

1.pionowo-TEPUI czyli południowo amerykańskie góry stołowe.Po polsku jednak nie znalazłem ani słowa nt. więc? :thinking:
3.pionowo-RZECZ
5.pionowo-ANIOŁ

Może tak być czy mam rysować?

4 polubienia

W mojej ocenie, jako wypisywaczka różnego typu podziękowań np. dla sponsorów, lepiej byłoby, gdyby nazwiska nie były odmieniane. Np… dziękuje pani Lebiodzie? czy pani Lebioda? Zawsze dylemat, bo jedni chcą, aby odmieniać ich nazwisko, inni potrafią się obrazić za taką odmianę.

3 polubienia

Szukasz szewca? kup pakiet świec, bo tylko z nimi masz szansę :slight_smile:

4 polubienia

Rewelacja! 22 p !

Muszę przyznać, żeś się chłopie postarał … :muscle: :grin:

Tepui jak najbardziej do zaliczenia

Za chwilę napiszę ranking.

1 polubienie

No!!!
Widać,człowiek musi się choć raz na jakiś czas,wyspać :joy:

1 polubienie

Ranking Krzyżówki z dn. K20.10.2024:

  1. joko 67p
  2. collins02 67p
  3. Bingola 65p
  4. Mężatka 65p
  5. ZiraaeL 24p

Za chwilę zamieszczę graficznie wszystkie zaakceptowane krzyżówki

3 polubienia

Jabadabadoo…Aż tak dobrze?
No to zdrowie autora zabawy :wink:
I pomyśleć że najpierw straciłem na to ponad 2 godziny,z pieprzonymi kartkami w akcji :thinking:Było ich ponad 25…
Aż nagle weszło jak wolej pod poprzeczkę :innocent:
Dobra.Kiedy następne wyzwanie?

2 polubienia

Zapamiętam sobie te Tepui, jak najbardziej.
Szczytu wcześniej nie znałem, więc mamy i element edukacyjny zabawy :grin:

Do jutra 20.00 wszyscy mamy czas. Jutro też krótkie podsumowanie zabawy no i zadam pytanie:

Czy tutejszy lud chce tych zawodów, czy nie?

Bo przecież dało się usłyszeć, zobaczyć głosy niechęci, rezygnacji itd.

Fajnie by było, by osoby, które jednak chcą, mają czas i zdolności do tego typu wariacji napisały, że są gotowe do dalszej walki o Żuka.

2 polubienia

Ostatnio udalo mi się namierzyć punkt, gdzie przyjmowali buty do naprawy.
Ale Elche jest miastem palm, granatów (owoców) i butów. Nawet ja wiem z grubsza oczywiscie, jak się buty szyje.
Miare zdejmę, wstępną forme - wykrój zrobię. Reszta do uzgodnienia. No chyba, że chcesz cizemki - bo to może trochę potrwać ze wzgledu na surowiec, ktory jeszcze pochrumkuje w chlewiku.
A w ogóle jak przy swinkach? Jest swinia, maciora, wieprz, knur, prosiak, locha, warchlak, tucznik - i teraz niech się “specjalisci od rownouprawnienia” męczą. Bo ja nie mam zamiaru :upside_down_face::joy:

Niechęci to z pewnością, nie…Natomiast czas,może tu być czymś w rodzaju"hamulcowego".
Wydaje mi sie że obecna opcja nie wymaga"rewolucji".Byle zawsze na czas i jednoznacznie,podane były terminy.
Kto może,dostosuje się.
Co do osób z problemem czasowym czy jakimkolwiek,nagłym…Wydaje mi sie że wystarczy kontakt z Tobą.I oczywiście INFORMACJA.
Gra grą,zabawa zabawą ale z pewnością nie są to igrzyska.Bawmy się więc!

1 polubienie

Do tej pory był trening, mogłem coś podpowiedzieć, ale gdy zaczniemy już na “poważnie”, to oczywiste, że podpowiadać nie będę.
Na jedną krzyżówkę byłby tydzień, więc w tym wypadku ilość czasu nie będzie odgrywać tak wielkiej roli, jak się wydaje. Przez tydzień da się go chyba trochę znaleźć. Druga sprawa, ile tych krzyżówek? Pięć? Myślę, że tyle wystarczy.
Muszę przyznać, że jeśli tylko 2h potrzebowałeś na tą ostatnią krzyżówkę, to albo miałeś szczęście albo masz do tego typu rzeczy talent … :grin:
W ogóle, to widzę, że niektóre osoby potrafią taką inną formą umysłowych zadań zaskoczyć, patrz → mężatka …

2 polubienia

zdeklasowali mnie

1 polubienie

Zdeklasowanie to znaczy pozbawienie dekla.

Nunu, dekiel można kupić.
Nie przejmuj się, głowa do góry np. do tej, co ją collins02 znalazł :grin:

2 polubienia

Moze masz rację…
Ja,jeśli to przekracza 10-20 minut,najczęściej,“zmieniam kanał”.Tutaj jednak,mimo tych totkowych skojarzeń,był moment że się wręcz zawziąłem.Nie lubie się poddawać…
A dzisiaj udało się znalezć dodatkowy czas.

1 polubienie

Zastanawiam się, czy dać tą krzyżówkę, w której ja nie osiągnąłem maksa… Jestem bardzo ciekaw, czy da się znaleźć lepsze rozwiązanie, czy nie?

2 polubienia

Czemu nie?
Ale najpierw ustalmy zasady turnieju i oceńmy"czas akcji".Oraz to,czy na takie gry,rozłożone w czasie,są chętni.
Bo jeden raz to troche malo by było… :thinking:

1 polubienie

W grę wchodzi oczywiście kilka krzyżówek, myślę, że 5 byłoby akurat. Liczyłaby się do ostatecznego wyniku suma punktów z tych pięciu. Oczywiście, jak nie będzie chętnych, to w ogóle nie ma o czym pisać.

1 polubienie

Na deser?