W czym przechowujecie sól kuchenną-taką do celów kulinarnych?

Jako,że już od dłuższego czasu mniej soli używamy w domu ,
to duży pojemnik niekoniecznie się sprawdza i chcialabym coś zmienić,
tylko na jaki?

Zonka kupila pojemniki 0,3l hermetycznie zamykane,na klips.

Mam pojemnik podobny do tego:
image
Mój nie ma tłoczonej powierzchni, jest gładki i są w różnych rozmiarach.

w fajansowej beczulce z pokrywka i solniczkach.

1 polubienie

A w tych dwóch :slight_smile:

Sól jest organizmowi POTRZEBNA, a ludziom robi się wodę z mozgu, że szkodzi, wciskając droższy produkt :wink:

2 polubienia

Lubie lizać sol. Jak koń :rofl:

Instynktownie=gdy są UPAŁY ,kupuję sobie POPCORN do chrupania przy ogladaniu filmów
/oczywiście SOLONY,no i nie zastanawiam się,czy kukurydza jest zmodyfikowana czy nie,
ale sprawdziłam sobie teraz KRAJ JEJ POCHODZENIA-TO NIE POLSKA ,to kto wie???/

ale o jakim drozszym produkcie piszesz?
przeciez o tym, ze sol jest konieczna to juz bylo wiadomo w starozytnosci, a kopalnie czy saliny krolowie kontrolowali, bo to byl swietny biznes.
jak muslisz ile wiosek kiedys mozna bylo za to kupic?

1 polubienie

W takiej co dopiero kupionej"kamionce".Nie wiem co to za kruszec ale raczej fajans niz porcelana :laughing:
A moze cos innego?Ciezkie to ale bardzo ładne.

Przecież próbuje nam się wmówić, że sól jest zła (ostatnie reklamy Lidla) i w zamian wciskają ludziom żarcie “BIO” dwa razy droższe

Taką na co dzień w solniczce. Taką na zapas w szczelnym pojemniku szklanym.

1 polubienie

Zarcie bio z lidla to oksymoron.
Co do soli? Jak widze ilu ludzi z nadcisnieniem wcina przesolone potrawy a potem lyka tabletki “na cisnienie” to faktycznie zgodze sie z teoria o szkodliwosci soli😄

1 polubienie

Wszystko w nadmiarze szkodzi, nawet witamina C

1 polubienie

W pojedynczej solniczce sól do użytku, wystarczy, bo u mnie tylko mama sporo soli, ja i siostra obywamy się w ogóle bez dosalania. Reszta opakowania ląduje w takim pojemniku, umyty szklany pojemnik po kawie rozpuszczalnej.

akurat podobno nie - witamina C wg autorytetow jest jedyna witamina, ktorej nadmiar wyplukuje sie z organizmu. Ale wolalabym tego na sobie nie sprawdzac. niedoboru zreszta tez nie.

Fajansowy pojemnik ze szczelna pokrywka zapinaną na zatrzask

1 polubienie

W plastiku i w solniczce.

Podobno nie jest jedyna, wszystkie rozpuszczalne w wodzie (czyli wszystkie poza A, D, E, K) są w stanie się wypłukać w nadmiarze, czasem powodują przy tym jakieś dolegliwości typu lekka biegunka.
Ale za to ich niedobory też nie są za fajne.

2 polubienia

Do oprószania pomidorów - solniczka.
Do grubszego użycia, np. solenie wody pod makaron - zwykły plastykowy pojemnik z wieczkiem wcale nie szczelnym. O dziwo, sól sie nie zbryla ani nie wilgotnieje.