W Poznaniu armagedon, a media... milczą

O tych z ciągnika na przyklad…
I mojej kuzynce zachwyconej Leninem.
Nie wiem jak jest teraz, bo od poczatku pandemii kontakt się urwal.

1 polubienie

@gra / @okonek , @joko , @Devil , @Nunu , @benasek Pracowitym rolnikom nie jest lekko. Zostali z silosami pełnymi zboża, którego hurt nie kupi po opłacalnych dla rolników cenach, bo już kupił tańsze zboże ukraińskie.

Kościół z papieżem rolnikom nie pomogą, bo za bystrzy nie są, a rolnicy im wierzą, że Bóg kocha ludzi mordujących odczuwające stworzenia. Wreszcie kara za to mordowanie przyjdzie.

No i w ogóle zysk z biznesów nie istnieje, politycy i ekonomiści to ciemna masa, niczego mądrego nie rozumiejąca, w tym, że cywilizowany gatunek ludzki to jedna wielka bezmyślność. Jak mnie narody nie powierzą Przewodnictwa Ludzkości, to d-pa blada z tym nieharmonijnym, patologicznym, bezmyślnym, cywilizowanym gatunkiem ludzkim.

A harmonijne, niecywilizowane, niemal czarne kawki i wrony, nie stroją się w kolorowe piórka, nie liczą na bezmyślne, kapitalistyczne biznesy. Cudowne, Boskie stworzenia, godne uwielbienia.

To, że cywilizowany gatunek ludzki jest nieharmonijnym i nie mającym racji bytu, to nie ulega najmniejszej wątpliwości.

Natomiast można dyskutować, jak wyjść z tej ludzkiej nieharmonijności, bezmyślności, patologii. Na pewno przez przestawienie się na wyłącznie owocowe odżywianie. No i w miarę nie mnożenia się więcej.

Jak się ludzkość nie będzie mnożyć, to nie można się będzie dzielić.
Dodać tu jednak trzeba, że jak spełni się powyższy warunek, to trzeba będzie sobie od ust odjąć.

.a to jest różniczka.

2 polubienia

Biorąc pod uwagę coraz większe odklejenie od rzeczywistości sił zawiadujących UE, wcale nie dziwię się, że rolnicy protestują. W naszym kraju, nie licząc naprawdę drobnych incydentów, odbywa się to w miarę kulturalnie.
Poza samym faktem istnienia tych protestów warto byłoby bardziej zagłębić się w genezę tego europejskiego pospolitego ruszenia …

3 polubienia

I bez zagłębiania się wiadomo, że zawsze chodzi o seks lub pieniądze. Seks tu odpada, więc zostają pieniądze. Wniosek? Ktoś się chce dorobić kosztem rolników.

5 polubień

Nie do końca o to chodzi. Fakt, w tle są oczywiście pieniądze, ale same projekty założeń co do kierunku rozwoju europejskiego rolnictwa będą powodowały coraz większy spadek konkurencyjności względem producentów pozaunijnych, tak jak się to obecnie stało w przypadku Ukrainy. Na wspólnotowych producentów żywności nakłada się coraz większą liczbę obowiązków, norm, restrykcji, przepisów, podatków … etc., itp. To podraża koszty i konkurencyjność spada. W tym samym momencie rolnictwo ukraińskie bez żadnych rozmów akcesyjnych zyskuje dostęp do rynku wspólnotowego i obiektywnie patrząc, strona ukraińska wykorzystuje to bez żadnych sentymentów. Trzeba też mieć świadomość, że ichnie rolnictwo nie musi spełniać wyśrubowanych norm unijnych i przykładowo faktem jest, że bez problemu mogą stosować środki ochrony roślin nie bez powodu zakazane w UE. Do tego założenia “Fit fot 55” względem rolnictwa nie pozostawiają złudzeń, jakie restrykcje szykują się na najbliższe lata. Ogólnie temat rzeka …

2 polubienia

W tym wszystkim mniej więcej się orientuję i wściekam się, bo może ktoś po kryjomu podtruje mnie ukraińskim płodem rolnym nie spełniającym norm. A poza tym wjazd i handel bez jakichkolwiek opłat i bez spełniania norm w sytuacji, gdy większość tych płodów rolnych jest własnością oligarchów i różnych spółek ukraińsko- jakichś tam wkurza mnie podwójnie. Miał być tylko tranzyt. No i dlaczego NIK twierdzi, że nazwy polskich spółek, które od Ukrainy zboże nabyły są objęte tajemnicą? Bo się boją, że Polacy zbojkotują ich ewentualne zatrute produkty? Co to za tajemnice?

3 polubienia

Media nie milczą… W necie aż kipi od informacji… Trudno oczekiwać, by ogolnopolskie media pisaly o Poznaniu, gdy tych protestow są w calym kraju setki. O Poznaniu piszą lokalne media.

TV Poznań:

Wirtualna Polska:

Onet:

Interia:

1 polubienie

W kwestii seksu? Zboże tez sie rozmnaża :wink:
@czarny_rycerz @ZiraaeL , ja bym sie specjalnie "odkrywczymi myslami’ Hoko nie przejmowała.
On traktora nie ma…
A znajac jego lenistwo protestowac nie pójdzie.
Natomiast abstrahujac od żartów? Ukraina byla przyzwyczajona do tego, ze każdy produkt rolny sprzeda, swiat kupi, bo głodny.
I nagle została odcięta od najtanszej drogi tranportu (morskiego) najpierw przez okupację Krymu, potem wojne.
A w UE, gdzie rolnictwo pod specjalną ochroną nikt nie pomyślał, że nie mogąc sprzedac zboża, rzepaku czy produktow hodowli, olbrzymie ukrainskie gospodarstwa rolne wykorzystaja kazda luke, żeby wejsc na rynek europejski.
Zamiast stworzyc jasne reguły gry i “korytarze” tranzytowe klocili się o jakieś imponderabilia typu czy cudowne dziecko Greta to jasnowidz czy wytresowany bachor? Dziecko dorosło, a problemy z narzucaniem norm wymyslonych w Brukseli (ekologia to nieco wiecej niz wrzask, ze wszystkoda sie wszedzie i tak samo, owszem dbajmy o srodowisko, w koncu kiedys się chodzilo z wlasna siatką do sklepu i korona z glowy nie spadla. Ale absurdalne narzucanie , ze na “półpustyni zamiast kaktusow ryż hodować?” :wink: )
Ja sie okazuje nie wszystko da sie zadekretowac przez upolitycznionych biurokratow.
Problemy z nadprodukcja żywności w Europie były dawno. Jedyne co wymyslano to różnego rodzju dopłaty za zaniechanie upraw i hodowli. I wiekszosc krajów starala sie cenami skupu sterowac (podatkami najczesciej)
Jak glupi byl to pomysl to sie wlasnie dowiadujemy.

No to teraz Rumuni i Niemcy będą mieli problem, a Dunaj sie “zakorkuje” transportem.

Choc problem nie zniknie. Chyba, ze Niemcy ogrodzą miejsca pr,eladunku porządnym drutem kolczastym. Najlepiej koncertiną.

To przez Putina mają cały ten problem

2 polubienia

O proszę, od kilku ładnych dni siedzę w Poznaniu, i nic mi zupełnie nie wpadło w ucho ani w oko…
To po której stronie miasta? Może na autostradzie?

Wszystkie wylotówki, A przynajmniej większość. Mąż musiał kierować się na Pniewy. W Gaju wielkim blokada, w Tarnowie Podgórnym też, Batorowo, próbował przez Lusowo, ale tam też się nie dało. Ale inne trasy też były poblokowane. A ludzie szukający wyjazdu tworzyli w mieści korki ( godz 15-18).

1 polubienie

My byliśmy na wakacjach więc wystarczyło się nie ruszać.Odwolalem jedno spotkanie pod Steszewem i… Oglądałem cudownego "Dr.Martina":smirk:
A tak w ogóle… Jeszcze się nie przyzwyczailas że Poznań to nie warszawka?
Ostatnio słyszałem że jakaś rządowa suka (lub przy czyimś współudziale) chce zaorać w ramach nauki historii, Powstanie Wielkopolskie!!!
I ja sobie to sprawdzę.I wierz mi że jeśli to nie jakiś medialny bzdet to ona odczuje moje istnienie

2 polubienia

Miałeś szczęście, ale spróbuj się nie ruszać pracując w mieście, a mieszkając 25-30 km od niego :frowning: Spać w pracy?
Co do Powstania Wielkopolskiego, to dobrze słyszałeś. Mamy o nim zapomnieć, tylko dlaczego?

Nie odczuje. W Poznaniu była manifestacja przeciw wyrzuceniu powstania z podstawy programowej. Jak to wyglądało i co to dało jeszcze nie wiem. Ale “ministra” i tak zrobi, co chce.

No nie wierzę…:rage:
Poproszę o nazwisku suki!

1 polubienie

Nie wiem, kto konkretnie odpowiada za ten konkretny pomysł. Ale wszelkie zmiany w Oświacie firmuje teraz “ministra” Barbara Nowacka
Znalazłam jeszcze to: https://poznan.tvp.pl/75975578/powstanie-wielkopolskie-zniknie-z-podstawy-programowej

Spokojnie, to na razie wstępne przymiarki.
Tez jestem wrogiem grzebania w historii, zwlaszcza tej zakonczonej naszą wygraną. Jak ktos nie lubi pyrów to niech zje ziemniaka. :wink::grin:
Jedyna nadzieja w tym, że dzieciaki sa przewrotne i jak cos bywa “w drugim obiegu” to sie tym zainteresuja…
A to nie petycje pisać a zjechać babę na tiktoku.