Wirus zbiera żniwo

“Z przykrością informujemy o śmierci 18 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 71-letni mężczyzna, 71-latek, 43-latek z Raciborza; 87-latek z Kędzierzyna - Koźle (mieszkaniec woj. śląskiego), 78-letni mężczyzna, 86-letnia kobieta, 88-letnia kobieta ze Zgierza, 66-latka, 69-letni mężczyzna z Wrocławia, 92-letnia kobieta z Kędzierzyna-Koźle, 86-latka z Łomży, 70-letnia kobieta ze Szczecina, 71-latka z Łańcuta, 30-latek z Grudziądza, 86-letni mężczyzna z Radomia, 75-latek z Warszawy, 80-letnia kobieta z Poznania, 97-letnia kobieta z Krakowa. Większość osób miała choroby współistniejące.” - czytamy na Twitterze MZ."

Njabardziej podejrzny jest, dla mnie, przypadek 97-letniej młódki z Krakowa.
Zaiste, przecież od 70. roku życia zaczyna się młodość…

Niestety, podejrzewam, że do wyborów przypadków będzie coraz wiecej…

3 polubienia

Wyborów w maju nie będzie. Pierwszy możliwy termin to połowa lipca.
Obecnie najwięcej zachorowań jest na Śląsku. Górnicy i ich rodziny.

3 polubienia

@Devil Podobno już 400 górników chorych, 1500 osób w kwarantannie. Mają robić po 200 testów dziennie wyrywkowo…

2 polubienia

Śląsk będzie teraz pod specjalnym nadzorem - testy, izolatoria. Jeśli to opanujemy to będziemy mogli mówić o wygaszaniu pandemii.

2 polubienia

Ale zawsze twierdzili że są ślązakami ni Polakami
Więc wypierdalać do śląskich szpitali

@Dementus Górnicy?

Dokładnie. Oni chcieli swojego państwa.

@Dementus Ślązacy chcieli swojego państwa. Nie każdy górnik jest Śląskiem :slightly_smiling_face:

to fakt

@Dementus Oczywiście działa Ruch Autonomii Śląska, ale jeszcze nic nie ugrali apropos oderwania Śląska od Macierzy…

ale mówią ze ślask to nie polska
A śląsk to straty dla polski

@Dementus kto niby ma wyp… ?

Jestem rodowitym Ślązakiem.
Jest na Śląsku spora grupa zrzeszona wokół Ruchu Autonomii Śląska. Trochę ich rozumiem. Śląsk to 4,5 milionowa populacja, gęsta zabudowa, duża urbanizacja i serce przemysłu. To sprawia że od wielu lat jesteśmy mniej lub bardziej drenowani przez warszafkę. To do nas w latach 70 i 80 przyjeżdżały wieśniaki z pomorza i innych głównie północno-wschodnich części kraju. Wielu z nich nawet nie wiedziało że sracz można miec w domu. A dach z dachówek a nie slomy.
No i stąd pojawiające się czasem postulaty byśmy się odłączyli od reszty kraju. Bo warszafka przypomina sobie o nas tylko przed wyborami. Pomysłów na górnictwo brak niestety.
Jestem w tym temacie neutralny.

3 polubienia

Ślązacy którzy uważają że nei są polakiami

I nie fedrujesz?

@Dementus Tak. Deklarują narodowość śląską. Kaszubi chyba też mogli deklarować w spisie powszechnym :thinking:

Dziadek był grubą rybą na kopalni. Ojciec mój poszedł już inną drogą. Ja też. Praca na grubie jest ciężka. Górnicy dołowi mając niezłe zarobki i dodatki ale pasibrzuchy w spółkach typu PGG i JSW mają ich jeszcze więcej.

2 polubienia

Mowa była o górnikach, wielu z nich to przyjezdni z każdego zakątka kraju.
To prawda, u mnie coraz więcej górników jest na kwarantannie, prace w kopali ograniczyli do dyżurów.

2 polubienia

Prawda jest niestety taka że Śląsk jest już wymieszany. Tutaj są ludzie z całej Polski. Gwary coraz mniej. Przyjechali za robotą i zostali.

3 polubienia

I uważasz że masz wieksze prawa niż kaszubi??
bo normalnie ślazak uważa że utrzymuję Polskę. Niestety to polska obecnie utrzymuję śląsk. za komuny było inaczej

1 polubienie