Z tymi płatkamy to tak naprawdę?

:joy:

Eee tam. Zawsze tacy byli. Ludzi więcej to i czubków przybywa.

2 polubienia

Bo kiedyś ludzie mieli płaty mózgowe, a teraz mają płatki móżdżkowe… :joy: :rofl:

4 polubienia

Płatki owsiane.
Choć idea życia bez zmagania się z odpowiedzialnością nie jest taka zła. Uboczny skutek dorosłości nie jest taki miły. :frowning:

1 polubienie

Jakby to kolega @Devil określił; - płatki owsiane są dla słabych… :sunglasses:

A tę całą dorosłość, to ja by chętnie wsadził w… i tu niedomówienie takie…

3 polubienia

Płatki owsiane są dla kurczaków. :grin:
Bycie dorosłym czasami fajne nie jest. :face_with_diagonal_mouth:
A płatki śniegu niedługo do muzeum będą wstawiać, bo coraz rzadziej się pojawiają.

1 polubienie

Prosze mi o platkach owsianych w porze sniadaniowej nie wspominać. Zreszta nie tylko tylko sniadaniowej.:money_mouth_face:

2 polubienia

Nie lubisz płatków gotowanych na mleku z dodatkiem owoców. Najlepiej borówek? :smiley:

Mleko i borowki moga byc. Osobno. Ale dlaczego chcesz mnie otruc owsianką? Kaszka manna tez toksyna…

2 polubienia

Ja też nie lubię. Czasem tylko coś mnie dopada i robię sobie owsiankę. Próbowałam z wodą ale smakuje jak obrok dla konia. Kasza manna nie jest dla mnie do zjedzenia - trauma z dzieciństwa.

3 polubienia

Parafrazując Nałkowską, można rzec: Ludzie ludziom zgotowali ten los.
Każdy choć odrobinę bardziej “kumaty” spodziewał się takiego wyniku chowu nowego społeczeństwa w warunkach dobrobytu, jednak wszyscy bezrefleksyjnie dalej w to brną.

3 polubienia

Z tą kaszą to przedszkolanki gotowały mi taki los.
Z wodą do płatków to była moja już inicjatywa ale nie przetrwała długo. Choć była kusząca bo prosta w przygotowaniu.

1 polubienie

a to następny etap:
"Dopiero, gdy dzieci Allenów czymś się zainteresują, rodzice wspólnie z nimi rozwijają dany temat czy zagadnienie. Tak, oznacza to, że ich dzieci nie uczą się ani pisać, ani czytać. Dopiero, gdy odkryją w sobie taką potrzebę czy zainteresowanie, rodzice im w tym pomagają. Ich syn nauczył się pisać i czytać, gdy miał 10 lat.

  • Nasz syn miał 10 lat, kiedy zaczął interesować się czytaniem i pisaniem. Po prostu wziął długopis, papier i sam się uczył. Język jest wszędzie wokół nich, więc na pewno się go nauczą - mówiła w rozmowie Adele."
1 polubienie

Był taki nurt w pedagogice, nie pamiętam kto szerzył takie idee, że dzieci mają naturalnie nabywać różne umiejętności a w związku z tym szkoła jako instytucja nie jest potrzebna.

2 polubienia

Kawki, gawrony a nawet szpaki obywają się tysiące lat bez szkół. Proponuję zburzyć szkoły i posadzić w ich miejsce lasy (albo browary i puby).

4 polubienia

Był, tylko do tego trzeba mieć bogatych rodziców żyjących poza społeczeństwem, żeby te dzieci rządząc światem nie zabiły jakiegoś rówieśnika. I żeby zdążyły posiąść podstawy wiedzy, gdy rodzic podąża za dzieckiem…

2 polubienia

Tylko, że eksperyment pedagogiczny się nie powiódł. Dywersję uprawiała gospodyni prowadząca dom naukowca. W tajemnicy uczyła jego syna czytać i pisać a pan teoretyk brał przykład swojego syna jako sztandar swojej teorii. Nie wygrzebię z pamięci kto to był.
Choć szkoły na puby to fajne hasło. A stadiony na pastwiska. :smiley:

4 polubienia

Jestem teraz w Polsce i odwiedziłam z przyjacielem naszą starą szkołę. Nauczyciele załamują ręce nad obecnymi uczniami. Polowa na terapiach i antydeprsantach. Mowili, ze wszystkie dziewczyny plakaly w czasie egzaminu zawodowego(nawet taka ktora wygrala ogolnopolski konkurs w tej dziedzinie). Nie potrafia sobie radzic ze stresem i emocjami. Oprocz tego dzieciaki nie potrafia ze soba rozmawiac juz nawet przez messengera, po prostu nie rozmawiaja w ogole. Na korytarzach kiedy siedzialy tam grupki uczniow byla kompletna cisza… Z jednej strony moze przesadzaja, ale z drugiej strony 5 roznych nauczycieli niezaleznie mowilo to samo.

3 polubienia

Jak się nad dziećmi ciućka i od małego jest rodzicem helikopterem, który pilnuje, żeby dziecko nie ponosiło konsekwencji, nie stresowało się i zawsze miało rację to nic dziwnego, że owoce takiej “pracy” przyszły szybko…

1 polubienie

Cisza w szkole? Marzene kazdego belfra za moich czasow…

1 polubienie