Zapis daty

W jakim formacie zapisujecie daty na dokumentach albo na czekach?
coś w stylu 01/01/19, lub 01-01-19, czy inaczej? To może czas przestać w tym roku? :wink:

1 polubienie

W listach oficjalnych, zawsze z nazwą miesiąca… 3rd January 2020, 3. Januar 2020, 3 stycznia 2020

.w Prima-Aprilis też.

3 polubienia

Rok zawsze piszę cały, ale nie wiem dlaczego.

Pewnie dlatego, że przykładowo 02.02.02 = 02 lutego 2002 = 02 lutego 1902 = 02 lutego 1802 = 02 lutego 2102 … itd. :wink:

2 polubienia

Tak, tylko ja o tym nie myslę…:slight_smile:

1 polubienie

Nigdy sie nad tym nie zastanawialem…A robie to codziennie :slightly_smiling_face:

1 polubienie

Urzędowo jest. 1. de enero 2020. W praktyce najczesciej 1-1-2020 lub 1/1/2020

2 polubienia

W języku polskim, formalnie przyjęte są następujące metody zapisu daty:
-cyfrowy: 03.01.2020 (koniecznie z użyciem kropek, nie myślników czy ukośników)
-słowno-cyfrowy: 03 stycznia 2020
-przy użyciu cyfr rzymskich w zapisie miesiąca: 02 I 2020
Poprawne jest również zapisanie całej daty słownie, ale komu by się chciało. :wink:
Datę zapisuje się w szyku dzień.miesiąc.rok. W krajach anglojęzycznych datę zapisuje się w szyku miesiąc.dzień.rok.

5 polubień

O, to nigdy bym nie pomyślała, ze ze mnie taka formalistka! U mnie zawsze cyfrowy.

Zwykle dwie pierwsze jakie wymieniłeś, czyli cyfrowy, lub slowno-cyfrowy. No i oczywiście w formacie DD.MM.RRRR
Przestrzegam przed dwucyfrowym zapisywaniem roku. pamiętam jak syn jechał pierwszy raz na kolonie musiałem podac kiedy był szczepiony na tężec, zaglądam do książeczki zdrowia a tam jest wpis z datą 09-05-07 - konia z rzędem temu kto po kilku latach będzie wiedział o co chodziło piszącemu

4 polubienia

Piszecie te kreski przy dacie? Xd :rofl:

03.01.2020.

2 polubienia

3.01.2020

2 polubienia

@ Lewis własnie tak piszę.

1 polubienie

Widzialem. Ale ja napisałem bez zera przed dniem miesiąca, bo ja piszę bez zera. W ogóle czy to do mnie? :rofl:

1 polubienie

Aha, do Ciebie też Nie zauważyłam że bez zera. Piszę z zerem… (nie mówię o Tobie!!! :rofl:)

2 polubienia

Gumowy jest wart milion dolarów :smiley:

1 polubienie

To jakies 5 złotych za godzinę :roll_eyes:

Zawsze mogą ci NIC nie zapłacić… ( czytaj ZERO).

Chyba ty…