Znów o wirusie

Błąd. Polityka to gazeta :grinning::grinning::grinning:

1 polubienie

A gazeta to szambo. Polityka - środki masowego przekazu = SZAMBO. Ładne równanko mi wyszło? :money_mouth_face:

A… kiedyś była taka gazeta :slight_smile: Wujek nałogowo ją czytał.

1 polubienie

@elsie z szamba mozna otrzymac biogaz

1 polubienie

Nawet nie wiedziałam! :grinning:

A mozna nim palić??? :open_mouth:

@elsie papier toaletowy też palny

1 polubienie

Rozumiem… :joy:

U fruu na jak u mamy

Ostatnio ponad połowa klientów próbuje wejść na warsztat bez maseczek. Większość zakłada po tym, gdy ich o to poproszę… Ale znaczna część się stawia i prowadzi zbędne dyskusje.
Wczoraj mi klient wyjechał z tekstem że jestem ciemną masą… i zaszczepić też się dam, a w szczepionce dostanę chipa którym w każdej chwili będzie mnie można wyłączyć.
Posłuchałem, pokiwałem głową i ponownie poprosiłem o zasłonięcie ust i nosa na terenie warsztatu, informując że może robić co zechce na zewnątrz, ale zgodnie z ustawą w punkcie usługowym i sklepie ma mieć zasłonięte, w przeciwnym wypadku możemy odstąpić od usługi.
Dlaczego w ogóle muszę takie dyskusje prowadzić? Dwa miesiące temu ludzie się śmiali z Włochów i Hiszpanów nazywając ich idiotami, którzy lekceważyli zasady bezpieczeństwa.
Teraz rząd ich bujał przed wyborami, a oni uwierzyli: w koniec pandemii, maszty 5g, spiski polityków… i robią coś czego nie robiło się nawet we Włoszech.
Większość mówi, że nie zna nikogo, kto byłby chory… ot i ostateczny dowód na nieistnienie wirusa. Bo przecież jeśli nie znam Eskimosa, to oni też nie istnieją :wink:
W tej chwili mamy oficjalne 20 tysięcy osób, które zachorowały. Na 38 milionów ludzi. Szansa że kogoś znamy, jest bardzo mała…
Ale z każdym dniem rośnie. Górnicy chwilę temu też nikogo chorego nie znali, a teraz każdy z nich już zna kogoś.
Nasza epidemia dopiero się zaczyna, a Polakom już się zdążyło znudzić jej wyhamowywanie. W praktyce mamy wariant szwedzki, tylko z maseczką, której większość ludzi i tak nie nosi, zakładając ją na brodę, nosząc w kieszeni…I co? I nic! Żadna policja nie reaguje, nikt nie nakłada kar… a na artystów z listem, którzy zachowują odstęp i mają środki ochrony… nakłada się kary po 10 tysięcy.
W świetle tego dysonansu, gdy następnym razem usłyszycie informację o głupich Szwedach i Białorusinach… to pomyślcie sobie o tym jak nosimy maseczki i dlaczego rząd karze artystów używających ich prawidłowo, a nie zwraca uwagi na to co dzieje się w sklepach i na ulicach.

5 polubień

Media z byle goowna robią panikę, bo z tego żyją.

2 polubienia

Chciałbym nieśmiało dołożyć kilka uwag ogólnych. @okonek poruszyła tu kwestię umieralności ludzi starszych, że jest najwyższa. Jakoś tak się składa, że wśród takich osób umieralność zawsze był najwyższa i bez wirusa. :smile:

Co do totalnej inwigilacji z Gatesem w tle i różnemy czypamy, to najbardziej ryczą w temacie ci, do z netu korzystają, szczególnie z fb i YT. Tem użytkownikom fb i YT czipów nie potrzeba. :grinning: Za to rozumu przydało by się im trochę więcej.

3 polubienia

Trzeba przestrzegać przepisów! Jak wchodze do sklepu to , żebym miała sie udusić maseczka obowiązkowa!

3 polubienia

Nie wyrażaj się, @elsie

W pełni się zgadzam, ale nie wiem o jakich karach dla artystów piszesz. Bo protesty przedsiębiorców, to chyba nie to. A czy ci ostatni dostawali mandaty za brak maseczek? Nie wiem, chyba nie, bo zbyt wielu ich było.

1 polubienie

Za to nie potrafiła ich ukarać policja, bo nie naruszyli prawa. Więc gdy doszli pod sejm, to dostali kary od sanepidu po 10 tysięcy złotych

1 polubienie

Bo Polacy uważają że wszystko się teraz tylko do Śląska ogranicza.

2 polubienia

Jak mam się nie wyrażać?

Wiwat cudowny klimat Śląska!

1 polubienie

Aha, ale dalej nie wiem kto to i o co chodzi. Każdy chce żyć, nie umierać. Znaczki, adres, nalepka polecony, ale kto to jest i przeciwko czemu protestuje? I brak maseczek to też na znak protestu?