Życie w Sieci a śmierć w realu

Macie jakiś pomysł na to jak “zagospodarować” Waszą “spuściznę” pozostawioną w Internecie po Waszej śmierci w realu? Pozostawiliście jakieś wytyczne Waszym bliskim, przyjaciołom, pełnomocnikom co zrobić z Waszymi pocztami e-mail, rozlicznymi kontami na przeróżnych serwisach, blogami, prowadzonymi stronami. Chcielibyście powierzyć swoją aktywność internetową profesjonalnej firmie, która zamknęłaby Wasze konta, wysłała odpowiednie wiadomości do wszystkich zainteresowanych, pozostawiła dla żyjących jakieś przesłanie? Jest też opcja stworzenia bota, który na podstawie dostępnych w Internecie tekstów, wypowiedzi, polubień i profili będzie generował aktywność w Waszym imieniu, zachowując styl pierwowzoru.

1 polubienie

Ja jeszcze zamierzam pożyć a nie umierać :rofl:
Nigdy o tym nie myślałem.Nie mam zadnej spuścizny w necie.Bloga mi wp. zaorała,na nowego mam ochote ale…Nie mam pojecia gdzie…Mialo byc ze niby tutaj ale to najwyrazniej,mżonki.
Chcialbym by moje plyty i filmy trafiły w jakies sensowne ręce ale…Czy to ważne?Ostatnio bylem na pogrzebie kolegi.Niby niezbyt lubianego.A jednak bylo ok. 150-180 osob.Przewineło mi sie przed oczami,jakies pól życia.I to chyba jest ważniejsze.

3 polubienia

Mam konto tylko na jednym portalu, który domaga się nazwiska, ale nawet tam go nie podałem :sunglasses: Czyli prawdopodobnie po mojej śmierci moje konta przestaną być po prostu aktywne.

Nie wiem, jak teraz, ale dawniej portale, a szczególnie fora, praktykowały zasadę, że jeśli się nie logujesz przez 3 miesiące, Twoje konto zostanie usunięte.

Ponad to zdarzyło mi się przeżyć śmierć 3 portali, na których miałem konto, w tym Pytamy.pl.

2 polubienia

Moje zycie w necie jest dosc ograniczone.
Konta i odzyskiwanie hasel odpowiednie osoby znaja. Blogow nie prowadze.

1 polubienie

Słyszałam o pracach nad sztuczną inteligencją,która będzie kontynuować nasze wirtualne działania,o ile doszuka się w nich sensu bądź zostanie wskazana przez twórcę programu.
Nie wiem ,co o tym myśleć.
Skoro już w życiu realnym nierzadko zdarza się kradzież tożsamości i ktoś może udawać kogoś innego…?
A sprawny haker złamie wszelkie hasła i zabezpieczenia…

2 polubienia

Spuścizna… brzmi nieszczególnie, więc nie muszę się tym martwić :wink:

2 polubienia

@Mamita Bot na podstawie dostępnych danych uczy się stylu, charakterystycznych cech użytkownika (będzie to oczywiście obraz niepełny ograniczający się tylko do dostępnych źródeł np. postów na fb czy e-maili) - Jeśli chodzi tą tematykę, był świetny odcinek “Czarnego lustra” w którym kobieta postanawia odzyskać utraconego na zawsze ukochanego - bardzo polecam.

2 polubienia

To dla mnie najmniejszy problem. W internetach się wygłupiam, lansuję i prowokuję. Ważniejsze będzie to co po sobie pozostawię w realu a już wiem że pozostawię niewiele jak większość zwykłych ludzi. Nie zrobiłem niczego szczególnego dla ludzkości. Żyję w czasach pokoju więc bohaterstwem nie zabłysnąłem. Niczego też nie wynalazłem. Jedynie parę razy krew oddałem. Jeżeli umrę jutro to moja spuścizna będzie uboga. A wasza?

4 polubienia

Tak, to co tworzę na swoich stronach i według mnie jest to powiedzmy cenne wydaję drukiem.

ksiazeczka Robert

K1 2020.05.10a

6 polubień

Nie licz klockow ani jakichs dokonan bo zawsze wyjdzie na to ze to malo.Wazniejsza sprawa by ktos pamietal,lubil,kochal…A po jakims czasie,nie zapominal.

3 polubienia

Potomka się nie doczekam a rodziców juz nie będzie (jeśli wszystko pójdzie metodą tradycyjną i nie przekręcę sie przed nimi). Także z tą pamięcią będzie marnie. Może przyjdą jacyś znajomi, sąsiedzi, siostra z rodziną na pogrzeb. Albo kochanki XD
Bogaty nie jestem i już nie będę. Nie mam domu, ziemi, wypasionej fury, maszyn. Odejdę niezauważony.

3 polubienia

Przestan pierdoolić!Masz lat 20 albo 30 iles tam i kazda decyzja,o ile jestes pelnosprawny,lezy w Twoich rekach.
Potrafisz byc bardzo lubianym czlowiekim i mowie Ci to ja,na ktorym pierwsze wrazenie zrobiłes,delikatnie mówiac,fatalne.
Dlaczego do coorvy nedzy,akurat Ty nie potrafisz sie do swgo zycia usmiechnać???Pewnie jest za tym jakas tajemnica i nic mi do tego…Nie zamierzam niczego przekraczac a jesli poruszylem czułą strune to z góry przepraszam.
Ale jesli nie to zyebalbym Ci jak sierzant w wojsku bo to juz za dlugo trwa.Siedzisz w jakims wypizdowie i skarzysz sie ze dziewczyna do Ciebie nie zajrzy nigdy…
No fakt.Jak z nory nie wyjdziesz to trudno.Internet Twoj wróg! I to nie jest zart.

5 polubień

@Devil Chyba lepiej, żeby ludzie nie piętami niż pamiętali źle… Te wspomnienia już tylko dla żyjących, bo nieboszczykowi na nic…

1 polubienie

@Devil Może się okazać, że jednak miałeś znajomych z pracy, szkoły, sąsiadów, kochanki przyjdą razem i zrobią zamieszanie, jacyś ludzie się jednak zbiorą. Zawsze możesz zostać dawcą nasienia więc i potomstwo jakieś się znajdzie :stuck_out_tongue_winking_eye:

1 polubienie

22 odcinki=którego szukać?
No cóż, kobiety mają większą fantazję od mężczyzn ?

2 polubienia

Nie myślałem o końcu śmierci - zawsze pozostaje ten drugi koniec wyboru lub korzystna szansa. Real a wirtual to spora różnica, tu czy tam - nic o mnie i bez mnie

@Mamita Odcinek “Czarnego lustra” pt. “Zaraz wracam”.

1 polubienie

Ciekawy serial!
Szkoda ,że jeszcze w naszej tv nie było go chyba nigdy?

@Mamita Jak dla mnie rewelacja!

@Mamita Serial z Netflixa. Ale teraz potaniał dostęp więc dla tego serialu warto wziąć choćby na miesiąc.