Zywiec,Perła,Żubr,Warka...Dostrzegasz roznice?

Mam na mysli czasy,gdy dopiero co weszly na rynek,byly naprawde dobre.
Teraz ciezko dostac dobre piwo,znakomita wiekszosc ma jeden byle jaki smak.
A ja lubie delektowac sie smakiem piwa.
Wszelkie jakies owocowe odpadaja na starcie,piwo ma byc piwem,nie sokiem owocowym.

1 polubienie

Te tańsze, niemarkowe robi się z koncentratu.

1 polubienie

A juz puszkowe piwo,to dla mnie porazka,
Nie cierpie tego matalicznego posmaku.
Albo butelka,albo z beczki,chociaz z chwila wprowadzenia aluminiowych beczek,tez smak sie zmienil,na minus.
Mlodzi pewnie nawet nie wiedza,ze kiedys piwo bylo w debowych beczkach i pipy reczne,bez butli z CO2

1 polubienie

Otóż to Smoku… piwa popularnych marek są robione wszędzie i tak naprawdę kupujemy wyłącznie logo. To piwo smakuje inaczej w Gdańsku a inaczej w Warszawie… bo różne browary je robią i woda też inna.

4 polubienia

Z jakiego kija?

Z beczki.

1 polubienie

Samo piwo to nie tuczy, tylko niestety po nim apetyt rosnie, a orzeszki, pesteczki czy inne przechrupki kaloryczne.

3 polubienia

A co mają wspólnego kij z beczka xd

Whisky i kuzynka whiskey to smakowo mieszcza sie pomiedzy plynem do czyszczenia mebli a nalewka na pluskwach :wink:

2 polubienia

A probowales hiszpanskich wynalazkow typu piwo z lemoniada?

Wole nie probowac…

Kij to inaczej to urzadzenie z gryfem (kranem) podlaczane do beczki.

1 polubienie

To takie okreslenie (moze to, ze kij jest drewniany…).

2 polubienia

Tez tak uwazam!!!

Niekoniecznie wszystkie marki. Są takie, co nie pozwalają sobie na to. I to czuje się w smaku.

2 polubienia

No DAB jest klinicznym przypadkiem jak nisko moze upasc jakosc niemieckiego piwa.
Bylo kiedys jednym z moich ulubionych.

1 polubienie

Niestety, ale i w Niemczech wiele browarów znanych poszło na łatwiznę.
Ale Warnsteiner, czy Krombacher mają się dobrze.

No omal telefonu nie oplulam. Z powodu tego zywca wymawianego z angielska…

2 polubienia

Mnie też to rozbawiło. W moich okolicach na Żywiec mówią; cywik, a na Tyskie, tyski, na Lecha; lesz.

3 polubienia

U nmie na zywca mowia zibiek, a jak sie komus, ze to moze troche z angielska to ziuek. B i V wymawia sie tak samo, a W jest litera obca w alfabecie hiszpanskim.

1 polubienie