Co sądzicie i co możecie powiedzieć na temat ostatniej wielkiej powodzi w Europie Zachodniej?

A tutaj co Z.E.A. robią u siebie i co jeszcze planują… Przynajmniej Oni się trochę starają też walczyć z ociepleniem klimatu…

A my nie dość, że wycinamy lasy to jeszcze cierpimy na betonoze :confused:

Kolejny ciekawy materiał na temat powodzi i podnoszenia się poziomu morza :confused:

Jeszcze raz trzeba podkreślić, że trzeba uprawiać konopie. Nie wiem jak Zachód może tego nie dostrzegać (niby dostrzega, ale i tak szału nie ma)

cos Ty sie na te konopie uparl?
lasy sadzic.

1 polubienie

Lasy oczywiście też trzeba sadzić, ale konoie rosną szybciej więc z nich moglibyśmy produkować wiele produktów takich jak papier, ubrania, meble, domy i ocieplenia domów i wiele innych :slight_smile:

zamiast recyklingu? wiesz ile lasow juz wycina sie pod monolkultury?

1 polubienie

Ale nie trzeba wycinać lasów do tego, a poza tym recykling też jest istotny, ale różnie bywa z jego opłacalnością póki co :confused:

to bardziej sie oplaca wyciac lasy pod konopie? ich obrobka tez nie jest obojetna dla srodowiska - przemysl wlokienniczy (wiskoza) i papierniczy to jedni z najwiekszych trucicieli srodowiska.

1 polubienie

Co ty masz z tą wycinką lasów ? Piszę Ci, że nie trzeba wycinać lasów, żeby je uprawiać :wink:

Niby w takim razie gdzie je bedziesz uprawiac?
Na polach gdzie hoduje sie rosliny jadalne? Albo prowazi wypas? I tu nie chodzi o nowy surowiec, jak pisalam przerobienie konopii na cos pozytecznego to techmologie zatruwajace stodowisko - poczytaj sobie jak produkuje sie papier, wlokna wiskozowe czy nawet obrabia wlokna konopne, zeby mozna bylo nie tylko powrozy robic, ale jakas koszuline utkac.
A lasy sie same wykanczaja - plonie wschodnia czesc srodzemiomorza - Balkany, Turcja i Kalifornia to obecnie pogorzeliska, Australia, Portugalia lecza rany po pozarach.
W Hiszpanii dzien bez pozaru? Szczesliwie ostatnio troche popadalo.

1 polubienie

To też prawda. Jak dla mnie to głównie Australia, Afganistan, Arabia Saudyjska i inne regiony, gdzie nic lepszego nie wyrośnie…

W Afganistanie nie wyrosnie. Arabia Saudyjska to pustnia.
A Australia mam nadzieje ni dopusci do kolejnego zachwiania rownowagi ekologicznej. Owiec, krolikow i psow dingo im wystarczy.
A ostatnio wzieli sie za wybijanie dzikich kotow, skutek? Inwazja drobnych gryzoni - myszy, nornic i straty miliardowe.

1 polubienie

Ja tam nie wiem czy nie wyrośnie… Zależy jaka odmiana i w ogóle w jakim konkretnie miejscu bo wiadomo, że nie wszędzie…

W Afganistanie rośnie opium, a konopie zamiast opium nie wyrosną ?

Ciekawe czy coraz częstsze powodzie wpłynął na nowe rozwiązania w celu nie zalania silnika wodą ?

Czy to w ogóle możliwe ?

od kiedy opium rosnie? tak sobie znienacka na skalach?
tam rosna maki, z soku ktorych opium sie wytwarza.
a rosna tam gdzie kiedys byly pola i pastwiska . Nie caly Afganistan to skaly. A niestety Arabia Saudyjska to jednak pustynia - jesli tam byly jakies oazy to juz dawno je zabetonowano. Konopie to chwast i do tego wybredny - inna sprawa - raz zasadzony zniszczy inna roslinnosc jak warunki sa sprzyjajace. a sila ekosystemow jest w ich roznorodnosci nie monokulturze.

1 polubienie

tak, mozna budowac auta amfibie z silnikiem na dachu. :wink:

1 polubienie

haha :smiley:

A to się działo we Włoszech :confused:

nie musze do Wloch - taki grad mialam w ubieglym roku u siebie.
naplywa cieple, nagrzane powietrze znad Afryki, zlapie duzo wilgoci nac cieplym morzem, zderzy z zimnym frontem i skutki jak na obrazku.

1 polubienie

Apokalipsa Św. Jana się sprawdza :confused: